zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Werkgevers onterecht huiverig voor oudere werknemer

Sandra   |    |  18 oktober 2011
Reactie: dank je!, eindelijk eens gerechtigheid. Het verbaast mij dat men je leven zo sterk kan beinvloeden en je met lege handen aan de kant getrapt wordt. Iemand kan zich diep beledigd voelen om als oudere werknemer opeens verbannen te worden uit de maatschappij, en het deed mij dan ook een beetje aan de tijd van Hitler denken. Ik begreep totaal niet waarom mij uitnodigde voor een sollicitatiegesprek, hetgeen zeer positief overkwam, om vervolgens tijdens de rondleiding alleen jonge werknemers op de afdeling te zien en hetzelfde bedrijf uiteindelijk een email stuurde om je af te wijzen, tja.. dat had ik natuurlijk zelf al kunnen bedenken. Uiteindelijk gaf ik het na 3 jaar zoeken maar op om in Nederland te kunnen werken, en vertelde mijn kinderen dat je leven boven de 50 jaar opeens ophoudt te bestaan. Er is totaal geen uitzicht op een baan, en men behandelt je niet bepaald met respect, hetgeen ik altijd heb gehad voor anderen. Ik werk nu in het buitenland maar mis mijn familie ontzettend, en het heeft ook een grote invloed op het leven van mijn kinderen gehad.
 

Narcistisch leider: charismatisch manager of egocentrische despoot?

Z. Eurkous   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Ook bij de gemeentelijke overheid is het een broedplaats van managers die denken dat alles om hun plannetjes draait. Breek me de bek niet open..
 

Werkgevers onterecht huiverig voor oudere werknemer

Fokke Nooitgedagt   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Blij met dit bericht. Heb als mobiliteitsadviseur meerdere 50-plussers geholpen een nieuwe baan te vinden en dat is altijd gelukt.
Wat ik gemerkt heb is dat het oud-ongewenst-dogma vooral tussen de oren zit. Het is bijna altijd gebaseerd op geruchten en aannames, nooit op eigen ervaringen.
Wat wel vaak gebeurt is dat leeftijd als smoes wordt gebruikt (en zo hand-in-hand gaat met geruchten).
Mijn ervaring is dat oudere werknemers andere inspanningen moeten verrichten om aan werk te komen en dat er zeker werkgevers zijn die ze graag aannemen.
 

\'Nederlandse bedrijven missen Steve Jobs mentaliteit\'

Wiebe Zijlstra   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Niet alleen Nederland mist de Steve Jobs mentaliteit. Apple nu ook. En Monique heeft denk ik gelijk.
 

Moeilijke tijden vragen om dominante leider

Bart Dijkstra   |    |  18 oktober 2011
Reactie: In het artikel worden Al Capone en Moeder Theresa genoemd als resp. dominant en ''veel aanzien''. Veel aanzien kan je niet afdwingen. Veel aanzien krijg je door wat je hebt gedaan.

Je kan je dominant gaan opstellen, maar heeft niets met acceptatie te maken en men zal zich aan dominant gedrag proberen te onttrekken. In criminele organisaties werkt dat, omdat de angst regeert. Zulk soort organisatie hebben kenmerken van slavernij en het tegen elkaar uitspelen. Binnen ''normale'' organisaties werkt dat niet.

''Moeilijke tijden vragen om dominante leider'' is onzin. Of die leider is al aanwezig en dan is de titel achterhaald of de organisatie moet afscheid nemen van haar huidige leiders en een dominante leider aanschaffen. Dominatie a la Al Capone laat mensen in niet criminele organisatie niet maximaal presteren.
Maximaal kan dominantie werken om richting te geven aan een gewenste cultuur. Die dominatie moet dan wel afkomen van iemand van buiten, die maximaal een jaar blijft.

Het enige dat werkt is ''rigoreus'' sturen op samenwerken. Alleen binnen de samenwerking worden resultaten geboekt en kunnen mensen maximaal presteren. Voorwaarde is wel, dat mensen de mogelijkheid krijgen maximaal te presteren. De leider zal dat moeten faciliteren.

Moeilijke tijden vragen dus niet om een dominante leider, maar om een faciliterende leider, die sterk stuurt op samenwerken.
 

Werkgevers onterecht huiverig voor oudere werknemer

JJT Hensen   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Tja. Een rare beweging om te besluiten om de pensioenleeftijd op te trekken terwijl steeds minder mensen boven de 62 jaar werken. Niet goed nagedacht en onderzocht door de politiek of ook een verkapte bezuiniging? Door het ontbreken van een doordacht vergroeningsbeleid wordt het vergroenen nu gedaan door het grijze eraf te snijden en dat gaat echt op zo'n harde en weinig meevoelende manier. Jaren van goed werken met tot het einde goede feedback over het werk hebben ook mij niet kunnen helpen. Boven een bepaalde leeftijd lijkt een werkgever niet meer te investeren en zijn de werkgevers zelfs bereid om een sociaal plan te negeren zodat solliciteren in een andere passende functie wordt gesaboteerd. Helaas is dit de realiteit en is de schade erg groot. De omstandigheden geven natuurlijk wel ruimte voor iets nieuws en die weg sla ik graag in, welliswaar met veel minder middelen en mijn leeftijd in mijn rugzak.
 

Ontslag nemen veel beter dan ontslag krijgen

C.B.   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Ontslag nemen, alsof dát de uitkomst is.
Ik heb enorm leuk werk, maar mijn werkgever durft mensen niet vast in dienst te nemen, dus na mijn 3e contract lig ik er binnenkort waarschijnlijk wel uit. Dat is allemaal volgens de wet toch, 3 x een contract en je mag je mensen dumpen.
En ben jij daar 1 van, dan zou je ontslag moeten nemen?
En dan, op een houtje bijten? Want mijn inkomen is wel mijn eten, en nee, ik heb geen partner meer, wel een (superklein) weduwe pensioen.
En wat moet ik dan, met mijn 55+ ??
Zo makkelijk gezegd allemaal,
Ik heb deze procedure bij mijn laatste baas ook mogen meemaken, 3 x een contract en dan toch maar niet vast aannemen, je bent 3 jaar verder en je kan weer gaan.
Het is die wet die deze shit mogelijk maakt.
Ik neem dus geen ontslag, mede omdat ik mijn werk leuk vind, maar omdat ik wel zie dat het eindig is, wacht ik maar op 'geen verlening'(zoals dat dan zo verzachtend heet).
Dan maar even naar het UWV, daar weten ze alles zo goed .... voor een ander.
 

Moeilijke tijden vragen om dominante leider

Edward Veenboer   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Volgens mij brengen moeilijke tijden onzekerheden bij mensen extra naar boven.
Volgens mij hebben mensen daardoor dan extra behoefte aan zelfverzekerde en doelgerichte mensen. Zelfverzekerd en doelgerichtheid is niet hetzelfde als dominantie maar worden volgens mij nogal eens met elkaar verward.
 

Werkgevers onterecht huiverig voor oudere werknemer

NumoQuest   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Suzanne Jungjohann is één van de weinigen die het hier volkomen juist stelt. Het is een gotspe te bedenken dat oudere werknemers incapabel of duurder zouden zijn dan jonger aankomend.

Ervaring vs investering
Wanneer een beetje manager eens rustig kijkt naar de voordelen die een oudere werknemer met zich mee brengt, kan niet anders dan tot de conclusie komen dat het sprookje van de 'young upcoming talent' op drijfzand is gebaseerd. Even wat feiten op een rij, alleen al diegene die werden gepubliceerd.

Organisaties missen betrokkenheid/bevlogenheid

Dat klopt. Klaarblijkelijk weten veel [HR] managers, raar maar waar, niet dat dat zg en gezochte goedkope en jong talent, voor hun 27, statistisch gezien, alleen met zichzelfbezig is maar zeker niet met de organisatie.

Gebrek aan loyaliteit

Dat is iets wat de organisatie zichzelf een beetje moet aanrekenen. Immers, men heeft de voorbije twintig jaar heel veel werk gemaakt van het ontslagrecht om zo eenvoudig van werknemers af te kunnen komen? Nu kan men dat en klaagt dat loyaliteit steeds verder te zoeken blijkt. Als een jonge werknemer met vaak andere dingen bezig is dan dan diens carriere, de eenvoudige mogelijkheid bij het minste geringste het veld te mogen ruimen, is dat niet zo verwonderlijk.

Gebrek aan commitment

Ook dit gegeven is niet zo heel moeilijk te begrijpen als men voorgaande in ogenschouw neemt. Waarom zou 'talent' zich persoonlijk en vergaand committeren als die veel onzekerheden tegemoet kan en mag zien?

Gebrek aan betrouwbaarheid

Als we even de onrealistische houding van veel HR management, Recruitment, en organisaties in ogenschouw nemen, kan men niet anders dan tot de conclusie komen dat wanneer je niet realistisch en oprecht naar zichzelf of naar buiten is, men daar weinig anders voor terug krijgt. Ook dat is een wetmatigheid

Moeilijk in te vullen vacatures

Kent u het gezegde nog niet? 'Wanneer je met pinda's wil betalen, krijg je aapjes....' In andere woorden, wanneer u alleen maar het goedkoopste van het goedkoopste in dienst neemt, moet niet verwachten dat kwaliteit daar evident aan is. Aan de andere kant heeft publicitair klagen dan ook weinig zin.

Gebrek aan solidariteit

Juist! Ook dit is een gegeven aansluitend op voorgaande. De jongere generaties hebben weinig voorbeelden gehad in zaken zoals soft skills om de dood eenvoudige reden dat zij die dit door hadden kunnen geven, door, om welke reden dan ook, 'los is gelaten'.

De komende twee jaar kijkt het bedrijfsleven tegen aanzienlijke uitdagingen aan. Eén van de grootste uitdagingen is hoegenaamd het opvullen van de gaten die nu al aan het vallen zijn en klaarblijkelijk beseft het bedrijfsleven nog steeds niet voldoende dat men daarbij de 'oudere garde' meer dan nodig zou kunnen hebben.

Kosten?

Wellicht trappen we nu een open deur in maar heeft u als [HR] manager enig idee wat de kosten zijn voor het bedrijfsleven door schade, inertie, incompetentie en gebrek aan continuiteit hierdoor veroorzaakt? Ik denk dat schade aanzienlijker is dan het 'uit faseren' van die zg. veel te dure krachten.

Wellicht is nu de tijd van bezinning aangekomen om weer eens realistisch na te gaan denken over winst uit continueren en denkt men wellicht met Tempo Team mee. Wellicht........
 

Oudere, algemeen manager - en zijn kennis - verdwijnt van het toneel

Peter Engelenberg   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Ik behoor tot die oudere algemene interim manager en onderschrijf dit stukje geheel.
Een bevestiging voor je eigen positie is aan de ene kant goed voor je eigen ik, dat je niet alleen staat. Aan de andere kant is het triest dat de markt er zo massaal eensgezind mee omgaat.
Dat die oudere niet op zijn netwerk kan terugvallen, vind ik wel verklaarbaar (het geldt voor mij ook): dat netwerk is ook aan het vergrijzen zowel aan opdrachtnemende als opdrachtverwervende zijde. Iedereen is blij dat hij/zij zelf het hoofd boven water kan houden, laat staan dat je je nog met mede interimmers kan bezighouden.
Maar wat de wervers betreft is er eigenlijk niets nieuws onder de zon dat ze voor jongeren kiezen. Is mijn optiek altijd al wel zo geweest, alleen hebben we tijden achter de rug dat de vraag het aanbod overtrof en dan kan je iedereen gebruiken! Die tijden komen weer......
 

\'Nederlandse bedrijven missen Steve Jobs mentaliteit\'

Monique J. van Eijkelenburg   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Kennen jullie nog de Apple tekst? 'Here is to the misfits, the rebels, the once who think differently?'' ..etc.. Op de basis- en middelbare school zijn er al kinderen die dwars denken en heel rechtlijnig/analytisch/beta zijn en daar houdt niet iedereen van..Vaak hebben ze ook een vorm van ADHD of Asperger/autisme en worden ze royaal gepest en van kastje naar de muur gestuurd in de scholen/hulpverlening. Onze oplossing is vaak medicatie en pgb, waardoor ze binnen de bocht blijven. Nu wordt ook het pgb voor deze groep afgeschaft. Steeds meer extra intelligente innovatieve/technische volwassenen komen nu op hogere leeftijd alsnog naar buiten met hun ongewone talent en situatie (voorbeeld Shell-man in NRC). Er ligt een grote kans in onze maatschappij/kennisland om de jongeren die nu in deze groep vallen (meer dan 100.000!) alsnog te begeleiden vanuit een expertise- en begeleidingscentrum Speciale Talenten en de hulp aan hen niet over te laten aan versnipperde gemeenteambtenaren, goedwillende docenten en centra voor Jeugd en gezin of verzekeraars met onvoldoende expertise...
 

Werkend Nederland luncht tegen honger in Afrika

Hans de Bruin   |    |  18 oktober 2011
Reactie: Ook Independer.nl doet mee aan deze actie. Bekijk het verslag op
http://weblog.independer.nl/werken-bij-independer/independers-eten-tegen-honger/
 

Financieel verkooppraatje kent negen generieke valkuilen

Vivera Waterbedden   |    |  17 oktober 2011
Reactie: ''Valkuilen'' en ''verkooppraatje'' klinken nogal negatief. Was de titel van het artikel ''9 tips voor effectiever verkopen'' geweest, dan wast het (A) een positiever verhaal geweest, maar ook relevanter voor op dit medium. Of zie ik het verkeerd?
 

Yes we can, maar ik moet het wel zelf doen

Karen   |    |  17 oktober 2011
Reactie: Mooie blog, vooral het eind.
 
< vorige 673 674 675 676 2479 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10