zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

\'Ondernemend managen doet kritiek op managers verstommen\'

Thomas Blekman   |    |  14 juli 2011
Reactie: Helemaal terecht. Management-bashing lijkt de trend. Onzin natuurlijk. Sommigen zijn alleen doorgeslagen en ineffectief. We hanteren te vaak management concepten als of het foolproof recepten zijn. De context is hierin essentieel. Ik ben blij met boeken als De ondernemende manager omdat dit ook mijn eigen boodschap versterkt. Ik heb zelf net een boek geschreven gebaseerd op degelijk wetenschappelijk onderzoek (onder supervisie van Nobelprijswinnaar Herbert Simon) waarin managers kunnen leren van ondernemers. Ik hoop dat managers het echt lezen en Corporate Effectuation niet hanteren als recept maar als een andere manier van kijken. Corporate Effectuation helpt managers bij onzekerheid en onvoorspelbaarheid, het terrein waar ondernemers het effectiefst zijn en waar managers van ondernemers kunnen leren.
 

\'Ondernemend managen doet kritiek op managers verstommen\'

MARCO GOERTZ   |    |  14 juli 2011
Reactie: prima vertrekpunt om het management uit de dode hoek te krijgen. Toch vind ik persoonlijke dat de focus niet alleen op het management gericht moet worden, omdat ik uit ervaring weet dat managers vaak wel willen, maar niet de ruimte, tijd en ondersteuning krijgen om innoverend bezig te zijn. Ik baseer dit op basis van mijn ervaring als consultant op het het gebied van mens en organisatieontwikkeling waar ik juist veel aandacht besteed aan dit onderwerp. De onbalans die ik zie is dat er veel te veel wordt gestuurd op cijfers en resultaten en veel te weinig op de sociaal-emotionele aspecten van de bedrijfsvoering. Niet alleen voor de managers, maar ook voor het personeel nog steeds een onbekend en dus ook onveilig terrein. Daarnaast moet je ook onderscheid maken tussen managers die graag willen maar niet kunnen en de de groep die wel kunnen maar niet willen en bewust weerstand leveren. Deze weerstand heeft soms te maken met onzekerheid en gebrek aan kennis en inzicht, maar helaas en in veel gevallen ook door pure gemakzucht. Het wordt tijd dat organisaties de weg van inspiratie naar rendement weer eens opnieuw bestraten zodat het management er weer met een goed gevoel overheen kunnen rijden en het stukje motivatie en enthousiasme weer terugkomt om op een innovatieve manier te managen. Marco Goertz Sr.consultant mens en organisatieontwikkeling met de focus op innoverend management.
 

Ik ga conflicten uit de weg. Wat te doen?

A.J.   |    |  14 juli 2011
Reactie: Er zijn ondertussen veel goede woorden geschreven omtrent leiderschap en leidinggeven. Theoretische kennis is belangrijk voor wat betreft kennis van beďnvloedingstechnieken. maar deze kennis in praktijk brengen is van een andere orde. Daarom ben ik voorstander van het praktisch trainen van gespreksvaardigheden. Tijdens de communicatietrainingen die ik mag verzorgen schenk ik hier veel aandacht aan. Goed voor het ontwikkelen van het zelfbewustzijn en het met elkaar reflecteren op verbale en nonverbale communicatie en de effecten daarvan op jezelf en je gesprekspartner.

Vanaf september bestaat er weer de mogelijkheid om in te schrijven voor korte communicatietrainingen. Kleine groepen min. 3 -max 6 personen om veel ruimte te hebben voor persoonlijke ontwikkelpunten.

Aanmelden of meer informatie vragen kan via de site www.result-communicatie.nl of ende@result-communicatie.nl

iedere reis van 1000 mijl begint bij de eerste meter.

met vriendelijke groet,
Result!Communicatie - Arjan van het Ende
 

Medewerker weg? Kennis ook!

Lodi Planting   |    |  13 juli 2011
Reactie: Eigenlijk zouden organisaties al een stap eerder een plan moeten hebben klaarliggen. In mijn blog: http://www.lodiplanting.com/retentiemanagement-in-een-kenniseconomie/ leg ik uit wat ik bedoel.
 

Cloud computing en andere donkere wolken

Michiel   |    |  13 juli 2011
Reactie: Ik ben het er ook helemaal mee eens! Veilig systeem gebruik begint bij de bron en dat is in dit geval je eigen logische inzicht.

De opmerking over het botnet heeft ook niet veel met cloudcomputing te maken; als gebruiker moet je (op Windows!) nou eenmaal altijd een goede virusscanner gebruiken; daar veranderd de fysieke opslag van je data niets aan.
 

Liever geld dan kerstpakket

Laptoptassen   |    |  12 juli 2011
Reactie: Laten we met zijn alle hopen dat de kerstpakketten weer langzaam terugkomen rond de december periode. De overheid zou niet moeten saneren op de traditionele, en tevens Nederlandse, gebruik.
 

Ik ga conflicten uit de weg. Wat te doen?

Wim   |    |  12 juli 2011
Reactie: Hallo,

Ook ik ben iemand die niet makkelijk een confrontatie/conflict aangaat. Het boekje wat mij heeft geholpen een manier te vinden die bij mij past en toch het gewenste resultaat biedt is het boekje ''Alles wat je aandacht geeft groeit''. Hierin staat het transparant managen centraal: Leg zo duidelijk mogelijk uit wat je wilt (en waarom). Doen ze dan niet wat je verwacht dat ze zouden doen (of 'moeten' doen...), is de eerste stap nagaan bij jezelf of je duidelijk genoeg bent geweest en nogmaals duidelijk maken wat je wilt en waarom.

Hierin zit het eerste stukje mini-confrontatie: vertellen dat het anders gaat dan je had verwacht! Als dit het gewenste resultaat heeft, blijft het bij de mini-confrontaties. Dit bereik je door goed feedback te geven.

Maar soms is het zo dat dat niet werkt en dat je moet escaleren naar een hoger confrontatie-niveau. Maar hier moet je maar over lezen in het boekje zelf, dat is beter dan dat ik het probeer uit te leggen.

Succes!
 

Vijf prikkelende gewetensvragen om zakelijk zeuren te voorkomen

Rosan   |    |  12 juli 2011
Reactie: Goed stuk Bart, ga ik rustig nog eens nalezen.
 

Cloud computing en andere donkere wolken

Caroline Heymans   |    |  12 juli 2011
Reactie: Ik ben het helemaal met je eens, Willem. Goeie reactie!
 

Bedrijven verliezen miljarden door inefficiënte documentprocessen

Vitaliteit Bedrijfsadvies Jerabel   |    |  12 juli 2011
Reactie: Bedrijfs ''APK''
Aandacht voor de bedrijfscultuur en een effectieve documentatie komt de vitaliteit van de werknemers en het rendement ten goede. Beide zijn met elkaar verbonden. Met een Quick scan of bedrijfs ''APK'' krijgt u een onafhankelijk, snel en deskundig structuur advies. Het komt ieder bedrijf ten goede om eens per jaar zijn of haar onderneming door middel van een onafhankelijke ''APK'' te laten doorlichten en de knelpunten boven water te krijgen.
 

Cloud computing en andere donkere wolken

Willem Massier   |    |  12 juli 2011
Reactie: Dit is er weer zo een van ''Wij van WC Eend adviseren WC Eend!''

Logisch dat deze partijen zo reageren. Het is HUN boterham.

En het artikel is ook veel te simplistich.

Partijen als Google en Salesforce zijn altijd Cloud geweest en niemand denkt serieus, dat internetbankieren via de Rabobank gevaarlijk zou zijn. Wanneer zich in Cloudsoftware een probleem voordoet, kan het razendsnel bij iedereen gerepareerd zijn. Dat hoeft ook maar op 1 plek. Wanneer zich hetzelfde zou voordoen in een lokale PC of server, is het probleem vele malen groter en geheel afhankelijk van de kennis, adequaatheid en vaardigheid van de systeembeheerder.

Het gevaar is niet 'de Cloud', maar zijn de software leveranciers, die veiligheid altijd ondergeschikt hebben gemaakt aan hun eigen belang.
 

Vijf missers tijdens presentaties

M.W.   |    |  11 juli 2011
Reactie: Ik denk dat de grootste misser (en helaas een veelgemaakte) er niet bij staat:

Precies de punten voorlezen die je ook in de Powerpoint hebt staan. Een instant-killer voor de aandacht en de algemene stemming van je publiek is gegarandeerd.
 

Pesten op het werk = schadepost

Bataaf   |    |  11 juli 2011
Reactie: Ik word kotsmisselijk van de mensen die pesten goed praten, pesten breekt mensen psysisch tot dat zij letterlijk niets meer voorstellen. Ik heb sinds kort nog maar een nieuwe kantoorbaan, mijn eerste, en ben het nu al zat. Ik geef toe dat mijn prestaties nog niet top zijn... dat kan ook niet binnen een week. Er word sarcasme en regelrechte opmerkingen gebruikt, recht in me bakkes. Ze geven het zelfs toe aan elkaar. Vandaag werd ik voor de grap van het bedrijfsnetwerk gehaald, zodat ik alles kwijt was omdat ik niets op kon slaan. Een of andere fatsige vrouw van tegen de pensioensgrens is een van de ergste. Zij maakte een zeer gemene opmerking over mijn zichtbare tattoo met extreme sentimentele waarde en toen ik vervolgens haar tractaties af stond werd de sfeer er niet beter op. Ik snap echt niet wat het probleem is, maar als ik morgen naar me werk moet dan zal er iemand een afspraakje met de dokter hebben. Ik ben geen moordenaar maar het is een feit dat ik morgen uit me slof spring. Ik heb vanmiddag mijn laatste uur gespendeerd aan het inhouden van mijn woede, bijtend op mijn lip met tranen van woede in mijn ogen. Dit word niets meer. Er is teveel gezegd vandaag.
 

SER wil dat mensen vaker van baan wisselen

N.A.W. van Dam   |    |  11 juli 2011
Reactie: Een helder en persoonlijk pensioen zou de arbeidsmobiliteit voor 45+ ook stimuleren. Het huidige pensioensysteem belemmert de mobiliteit. De huidige staffels stijgen sterk voor ouderen en de overdracht is ook geen feest. Een nieuw systeem met een vaste opbouw gedurende je hele werkzame leven, een persoonlijke pensioenpot onafhankelijk van de werkgever .... zou zeker stimulerend werken. Chili heeft een dergelijk systeem al jaren geleden succesvol geďmplementeerd. Zie voor een korte samenvatting: http://www.josepinera.com/josepinera/Jp_ABC_Revolucion_pension_hol.htm. Dit kan in Nederland ook, wel even 'out of the box' denken. Zal bij de huidige belanghebbenden niet lekker vallen maar het wordt wel hoog tijd voor vernieuwing.
 
< vorige 733 734 735 736 2479 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10