zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Leaserijder vreest ongelukken door particuliere auto

Noira   |    |  23 februari 2010
Reactie: Wat een bijzonder opvallende gedachtengang van onze lease-heren. Slechts een zeer klein %-age (onder de 10) van de ongelukken wordt veroorzaakt door de technische staat van een auto. Het grootste gevaar schuilt nog altijd in het rijgedrag van de bestuurder. Laat het mij nu steeds vaker opvallen dat met name het genre grote lease auto toch over het algemeen nogal gestresst wordt bereden, waarmee het bruuskeren van andere weggebruikers niet wordt geschuwd.
 

ICT-manager moet leren verkopen

Martin Blokker   |    |  23 februari 2010
Reactie: Sluit me aan bij dit artikel. Echter, het is iets te kort door de bocht om alleen de aandacht te leggen op houding en gedrag van de verkoper. Er komt meer bij kijken. Dit is eerder beschreven in ''Crossing the chasm'' van Moore.

De aanname is dat een (ICT) product / organisatie vloeiend van innovator naar early majority en majority gaat: gewoon een kwestie van verkopen. In de praktijk blijkt dat tussen elke fase een chasm (kloof) zit.

Bij verschillende klanten heb ik geleerd wat erbij komt kijken om deze kloof te overbruggen. Het overbruggen ervan vraagt in ieder geval meer dan alleen houding en gedrag van verkopers aanpakken.
 

Vier tips om uw omzet te verhogen door Cross-Selling

Martin Blokker   |    |  23 februari 2010
Reactie: Bij verschillende klanten geleerd dat Cross en up selling te weinig aandacht krijgt en wel een effectieve aanpak is om omzet te vergroten. Als je het goed aanpakt lukt het ook om lange termijn relatie te verbeteren.

Mijn ervaring is dat het voor een goede aanpak nodig is om (product-) marketing en sales te laten samenwerken. Er komt dus meer bij kijken dan alleen de verkopers met een ''mindset'' op pad te sturen.

Mijn aanpak is om samen cross - en up selling scenarios uit te werken die aansluiten op de klantbehoefte om vervolgens de commerciële werkwijze daarop aan te laten sluiten.
 

Vier tips om betere vragen te stellen

Veron Goemans   |    |  23 februari 2010
Reactie: Ja, met deze vier vragen kunnen managers een heel eind komen. Daar ben ik het helemaal mee eens. Toch is het blijkbaar nodig om de kunst van het vragen stellen en de gedragsaspecten die daarbij horen, steeds opnieuw weer onder de aandacht te brengen. Ik ben nieuwsgierig of managers zelf dat ook nodig vinden. Misschien denken zij 'ja, dat weten we nu wel en dat doen wij ook zo'. Klopt dat managers?
 

Balkenende IV is gevallen...

J.   |    |  23 februari 2010
Reactie: Het is een bewijs van het onvermogen van de Nederlandse politiek dat dit kabinet gevallen is. Door het systeem worden er onmogelijke coalities aangegaan waarbij elke partij kijkt wat regeren doet met haar imago. Als dit negatief is en uitstappen meer oplevert dan blijven dan wordt de zaak opgeblazen. De afgelopen kabinetsperioden werden gekenmerkt door een gebrek aan leiderschap en een gebrek aan een besef dat continuiteit en boven de partij(en) staan noodzakelijk is om tot goed regeren te komen. Het was niets en het zal er zeker niet beter op worden.
 

Medewerkers laten doen wat u wilt

S.C.   |    |  22 februari 2010
Reactie: @Umberto

Oke, dan lees ik het wel,

Bedankt in iedergeval,

Mvg,
 

Geef mensen gelijk, vooral als u het niet met ze eens bent

Brigitte   |    |  22 februari 2010
Reactie: Dit is een artikel dat stemt tot nadenken...het feit dat je respect toont voor de mening van de ander, hoewel deze anders is, betekent dat de persoon als mens voor u van groter belang is dan zijn mening. Het is wellicht een kwestie van subtiel evenwicht tussen enerzijds het respect voor de persoon, anderzijds de kunst deze persoon zo ver te brengen dat hij van gedacht verandert. Indien het respect tonen niet meer dan een strategie is, dan zal de ander dit vlug doorhebben...
Zoals een van de lezers opmerkt, zou dit artikel reeds in 2006 geschreven zijn...Waarom deze herhaling?
 

Geef mensen gelijk, vooral als u het niet met ze eens bent

G. Bakker   |    |  22 februari 2010
Reactie: Mooi artikel. Ik ga er van uit dat elke mening of elk gedrag een positieve intentie heeft voor diegene die het gedrag vertoont. Met deze ''fair witness'' houding blijft ''alles'' bespreekbaar en kom je met het toevoegen van kaders tot een prima oplossing. Daarbij wil ik aangeven dat je, als manager, beter gelijk kunt hebben dan gelijk krijgen. En zeg eens dat ik geen gelijk heb! ;o)
 

Balkenende IV is gevallen...

Mauritz   |    |  22 februari 2010
Reactie: Wanneer kunnen politici eens een fatsoenlijk en toetsbaar beleid met duidelijke keuzes uittekenen en zich heel ernstig met de uitvoering van die opties bezighouden. Willen ze te veel deelbelangen behartigen of hun achterban paaien ? Innovatie en creativiteit zit in de genen van enkelingen, dikwijls moeilijke karakters of dwarsliggers maar tenminste gedreven en bezield voor een degelijk project.
De honger en de drive om het algemeen belang van de natie te dienen is er niet bij die overbetaalde politici! Een overgangsregering met technocraten mag men wel eens overwegen.Mensen die vrij staan en integer zijn.
 

Medewerkers laten doen wat u wilt

Umberto   |    |  22 februari 2010
Reactie: Ik kan U volgende week de schrijver en de uitgever meedelen. Het gaat er over dat mensen hun verantwoordelijkheid gemotiveerd moeten nemen en dat de manager wel de lijnen uitzet, maar de mensen initiatief laat nemen en dan beoordeelt. De manager bepaalt de strategie of de veranderingen en de medewerkers kunnen hun plannen uitvoeren, mits het resultaat behaald wordt. Vandaar 1 minute, niet lang discusseren maar medewerkers de vrijheid geven en nauwgezet het resultaat controleren. Daar worden ze voor betaald en dit zal hun motiveren resultaat gericht plezier in hun werk te hebben. Trust but verify. Ik ben het er wel mee eens dat mensen een mening mogen hebben, maar om samen te werken moet er een uitgestippelde struktuur zijn.

Umberto
 

Medewerkers laten doen wat u wilt

S,C.   |    |  22 februari 2010
Reactie: @Umberto

En waar gaat het boek over?

Heb je die van Managersonline?

Mvg
 

Hoe haal ik medewerkers over om buiten werktijd te vergaderen?

Elke   |    |  22 februari 2010
Reactie: Door het vergaderen buiten de werktijd te plaatsen ga je niet meteen winst boeken in efficiëntie. Het is niet zozeer wanneer je vergadert, maar vooral 'waarom' en 'hoe'. Het is logisch dat hier weerstand rond bestaat, want de balans tussen werk en privé wordt alsmaar belangrijker om mensen te kunnen houden en stress op de werkvloer te verminderen.Vergeet ook niet dat er al veel mensen geregeld 's avonds of buiten de kantooruren aan netwerken doen dat indirect een voordeel voor de werkgever oplevert. Kortom: ik zou proberen om in overleg met de werknemers eerder te zoeken naar manieren om efficiënter te overleggen dan het probleem te verplaatsen.
 

Balkenende IV is gevallen...

verhoef   |    |  22 februari 2010
Reactie: Kabouter Bos terug naar een baan bij de Shell. laten we er eens goede mensen op het pluche zetten.ipv van die gebakkenlucht figuren die er nu zaten.Want in drie jaar tijd is het nog steeds een puinhoop.Wie zegde ook weer na het zuur komt het zoet.Dat is het zelfde als het kwartje van Kok.Dat was maar tijdelijk.
 

Sales verkiezing van het Jaar levert twee vrouwelijke winnaars op

Marjolein Hins   |    |  22 februari 2010
Reactie: @kim en van leeuwen: leuk om jullie mooie en inhoudelijk prima reacties te lezen.

Inmiddels is het kabinet gevallen en heeft 72% van de bedrijven gezegd niet te weten of en zoja, hoe dan, ze de crisis gaan overleven.....
Met alle kennis en ervaring die we hebben en een integrale/geintegreerde benadering komt 't vast goed met de transformatie waar we gewoon doorheen zullen gaan met elkaar :-)

Groeten,
Marjolein
 
< vorige 1079 1080 1081 1082 2480 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10