Een oorzaak kan zeker liggen in het feit dat er ook in de prive sfeer je iets kan overkomen waardoor je op je werk niet goed meer kunt functioneren. Maar ik ben gelukkig getrouwd (mijn vrouw heeft en staat voor 100% achter me) en had geen geldzorgen. Maar door te lang met emotionele gebeurtenissen uit het verleden rond te lopen en de druk op het werk van ''het willen en niet moeten'' presteren is bij mij het druppeltje over de rand gevallen. Dus er zijn meer oorzaken waarom mensen overspannen/depressief of burn out zijn of worden. Mensen met deze klachten kun je niet in 1 hoekje stoppen maar daar zijn meerdere hoekjes voor. Vaak hebben deze mensen een overmatig verantwoordelijks gevoel tov hun werkgever en zijn emotioneel zeer betrokken bij hun collega's.
Ik wens iedereen die dit is overkomen heel veel sterkte.
Reactie: Ik ben het niet eens met de stelling dat een manager mensen niet moet motiveren. Dat is echt heel hard noodzakelijk. Daarbij moet er wel meer een accent liggen op intrinsiek motiveren. Je zou kunnen zeggen: aansluiten bij de zelfmotivatie van medewerkers. Luthans en Thomas (zie link) hebben dat als vertrekpunt genomen voor hun twee leiderschapsmodellen.
Wel ben ik het eens met de stelling dat optimisme een optimum kent. Ik verwijs even naar het boek van Susan Segerstrom 'Optimism'. Goed gedocumenteerd laat zij de voors en tegens zien van optimisme en pessimisme. Nog 1 ding: pessimisten zijn realistisch!
Reactie: Ron heeft een goed punt, als een bedrijfsuitje alleen om het drinken gaat is het net zo leuk om even met zijn allen een kroeg in te duiken. Het gaat om saamhorigheid en elkaar leren kennen op een manier welke je normaal niet zo snel zou doen.
Reactie: Beste Marco, dat is nou precies wat ik bedoel. Waarmee ik wil zeggen dat ik jouw reactie niet helemaal bergrijp. Uit jouw reactie lees ik tussen de regels door dat ik de wijsheid in pacht zou hebben.
Bij deze : JUIST NIET. Ik leer elke dag meer van medewerkers waar ik het niet van verwacht. En ik leer (bijna ) niks van medewerkers waarvan ik het juist mag verwachten. Helaas behoort de laatste categorie in mijn geval, tot het management. Ja, zelfs leden van het MT.
Ik hoop hiermee onduidelijkheid weggenomen te hebben.
Groet,
Bas
Reactie: Ik heb het idee dat bedrijven in het buitenland veel verder zijn met Twitter. We zijn hier nogal voorzichtig met informatie openbaar delen lijkt mij..
Reactie: @Bas: Misschien is het zinvol om iets te halen uit het artikel waar je wel iets mee kan. In veel organisaties wordt gedacht dat het verbergen, nuanceren of uitstellen van gevaren of nadelen effectief is. Werkelijkheid is dat bij veel weldenkende gemotiveerde medewerkers het idee bestaat dat er niet naar hen geluisterd wordt. Zeggen waar het op staat, ook de minder positieve boodschap, kan wel degelijk zo zijn effecten hebben.
We kunnen wel denken dat we alles al weten op het gebied van veranderingsleer. Als je dat over jezelf wil blijven denken wens ik je verder heel veel succes toe. De praktijk is dat we nog heel veel kunnen blijven leren.
Reactie: Bovenstaande is weer een onomstotelijk bewijs dat de huidige managers totaal niet van plan zijn om de oudere werknemers, werknemers die zeer veel ervaring en kennis bezitten, in dienst te nemen.
Bah, misselijk gedrag.
Reactie: Leuke uitspraak die precies aansluit op het artikel. We verdrinken in informatie, terwijl we dorsten naar kennis. En dit is al gezegd geworden in de jaren 80. Hieruit of beter gezegd hiermee hebben we niets gedaan.
Reactie: Interessant artikel, maar ... de verschillende recente berichtgevingen & onderzoeksuitslagen m.b.t. de wensen c.q. verwachtingen van deze generatie spreken elkaar wel regelmatig tegen.
Zo wijken een aantal van de genoemde 'werkomgevingseisen' in bovenstaand artikel sterk af van de uitkomsten van dit onderzoek: http://bit.ly/iplxkn
Een behoefte die echter wel keer op keer tijdloos blijkt (en nu zelfs gaat toenemen)is, zo staat ook weer in dit artikel te lezen, de (diepts menselijke) behoefte aan waardering en erkenning. Niets levert dan ook meer effect op bij het 'binden en boeien' van mensen dan waarderingsmanagement.
Reactie: Het is moeilijk om de vergrijzing te bestrijden. Minder abortus plegen zou al goed helpen. Er wordt gezegd dat er heel erg veel kinderen zijn geboren na de 2e wo, en dat dit ook een oorzaak is. Maar betekend dat dan ook dat de vergrijzing weer flink zal dalen wanneer die generatie weg is?