Reactie: Hoe is het toch kunnen gebeuren dat er naast de huisarts en het woord van de werknemer een instantie is ontstaan in de vorm van een arbodienstverlener die moet controleren of de werknemer echt wel ziek is???
Hoe komt het dat werknemer en werkgever elkaar niet meer vertrouwen? Is dit niet de basis om terug naar te gaan dan te grijpen naar ''gecertificeerde dienstverleners, die zich gegarandeerd conform de privacybepalingen gedragen, zaken te doen.'' en te schermen met een Zembla uitzending die een eenzijdige werkelijkheid laat zien. Dit bedrijf is een zeer kleine speler die enorm aan het groeien is op deze enorme markt ten koste van de andere arbo bedrijven.
Vertrouwen is de sleutel, inspiratie de versnelling en leiderschap de oplossing! Dat moet terug en dan heeft de organisatie weinig tot geen verzuim.
Reactie: Graag reageer ik op enkele reacties.
Aan G.A. de Valk: dat is ook wat mij het meest stoort. Zelfs bij mij op de Rotary is er nauwelijks een presenatie zonder PowerPoint. Behalve onze burgemeester die deed het tot op heden wel zonder dat instrument.
Aan John: wanneer het beeld krachtiger is dan het voorstellingsvermogen van de luisteraar, adviseer ik PowerPoint. In alle andere gevallen NIET!
Jan Jegen heeft gelijk. Een leuk plaatje bij dit column maakt het krachtiger. Maar een column is géén PowerPoint.
Albert: fijn dat we het met elkaar eens zijn, op 1 punt na: voorkom zoveel mogelijk het gebruik van PowerPoint en over de uitzonderingen ben ik duidelijk geweest.
Rob: ben het met je eens dat 'mietjes' geen aardige formulering is. Een vriend van mij is orthopedisch chirurg en gebrukt op congressen ook powerpoint. Maar hij laat datgene zien wat buiten het voorstellingsvermogen van de luisteraar valt. Soms is helaas PowerPoint ook bedrijfscultuur en dan MOET het. Tja, dan doe je dat gewoon en ben je geen mietje.
Ed: Obama maakt gebruik van autocue en dat deed Balkenende het laatste jaar ook. Gelukkig voor de luisteraar kan die niet zien wat de spreker VOORLEEST. Autocue is voor nieuwslezers die hun teksten op een scherm voor zich zien en voorlezen. Al Gore liet beelden zien die ons voorstellingsvermogen te buiten gingen en pas dan is PowerPoint het ideale middel. Steve Jobs liet zien dat een I Phone kleiner was dan een envelop. Geweldig!
Je hebt een leuke, zelfs aanstekelijke manier van schrijven. Graag reageer ik op je bericht.
Allereerst; Aangezien je schrijft onder een 'pseudoniem', weet ik niet of we elkaar kennen waardoor je misschien iets anders leest dan dat ik schrijf.
Ik lees in je reactie -kortom en minder smakelijk gebracht- dat velen handelen zonder gehinderd te worden door enige vorm van kennis. Dit wordt dan gebracht als 'coaching' of 'advies'.
Als ik mezelf reflecteer, ben ik blij dat ik bij een beroepsgroep hoor die kennis juist wel hoog in het vaandel heeft staan. We moeten / willen we voldoen aan permanente educatie. Ook qua ervaring is mijn credo: een dag niets geleerd is een dag niet geleefd. Dat wetende zie ik (ook) dat er vaak symptoombestrijding wordt uitgevoerd. Dat wordt dan als stellige oplossing verkondigd, zonder de dieper liggende waarheid te kennen. Dat betoog ik in mijn eerdere reactie.
En qua 'samenhang' deel ik je mening dat (onder voorwaarden) het geheel meer is dan de som van de delen. Ook dat kun je lezen in de eerste reactie (om niet -individueel- alles te becritiseren).
Ik ken de crabclub niet, maar toch een krabbel van mij...
Reactie: Ja Barry, ik reageerde nav die krabben, bedankt voor je reactie.
Over verlichting is al zoveel geschreven.
Het zou m.i. helpen als we met enige regelmaat te rade gaan bij de grote geschriften, in plaats van te luisteren naar de vinderigheid van ''coaches''.
Iets vinden is niet hetzelfde als iets weten. Het ''I, Me and Myself'' moeten we overstijgen, in plaats van te doen alsof een geheel nieuwe fase in de evolutie van het leven op aarde is begonnen, die alles zal veranderen:
'zelfs' in Yoga -de rijzende spirituele ster- beconcurreren teachers elkaar met hun eigen varianten, en ondertussen dreigt het te verworden tot gymnastiek of andere rituele oefening. Op zich niet verkeerd, maar niet waar het om gaat -dat gedoe er omheen hoef ik niet, hoorde ik iemand zeggen.
De actuele kennis van de ervaring is natuurlijk niet hetzelfde als de ervaring van het te kennen/gekende. Dit is niet helemaal netjes gezegd, maar komt er op neer dat echte kennis verklaren kan waarom bij een heupaandoening bepaalde massage van het hoofd verlichting(!) kan brengen. In het westen pakken we gewoon de heup en dat heeft vaak niet het bedoelde effect.
Het is niet Okay om te blijven hangen in deze geïndividualiseerde sfeer. Het enkelvoudige afgezonderd en niet in de context leidt tot aberraties.
We kunnen er beter vanuit gaan en erkennen dat de evolutie een bepaalde richting heeft en het is belangrijk dat we die leren begrijpen. Dan kunnen we ontdekken welke volgende stappen we kunnen zetten, als individu en collectief. Mij lijkt meer samen dan apart.
Het beeld is net als bij de ontwikkeling van een embryo wat grotendeels vanzelf gaat, maar op een gegeven moment moet we onszelf verder vooruit helpen. Er komt onmiskenbaar een moment dat een besef nodig is van meer onderlinge afhankelijkheid en samenwerking en van de noodzaak dat hiervoor aandacht komt tussen de ''levende processen''.
Niet je sterkste artikel. Het nodige is al gezegd in de vorige reacties. PowerPoint bepaalt niet de kwaliteit van een presentatie, maar hoe je het gebruikt. Je kunt bij de doe-het-zelf zaak een hamer, beitel en schaaf kopen, maar dat maakt je nog geen meubelmaker. Inderdaad Rutte maakt geen gebruik van ppt, Obama wel van autocues. Dus neem dat wat werkt. En trouwens Al Gore is de wereld rond gegaan met zijn presentatie ''An Inconvenient Truth'' met powerpoint. en laten we Steve Jobs niet vergeten, zijn presentaties (Met Keynotes), staan nog steeds op eenzame hoogte. Het geheel moet congruente communicatie geven, en de juiste visuals zijn dan belangrijk.Het is duidelijk, dat als mensen niet de vaardigheden hebben om goede presentaties te geven, zich vasthouden aan de mogelijkheden van alles wat mogelijk is met powerpoint en proberen dan ook alle toeters en bellen te gebruiken van dat pakket.
Groet,
Reactie: Dit is een heel mooi, beknopt en compleet overzicht. Ik wil graag onderstrepen dat er inderdaad geen universele methoden zijn. Ik geloof wel in universele wetmatigheden als het gaat om energie, tijd en geld. Maar iedereen moet voor zichzelf ontdekken hoe je best van deze wetmatigheden gebruik kunt maken. Bedankt John!
Reactie: En dan te bedenken dat mensen zonder dat te beseffen vaak overstappen op een verzekering uit hetzelfde concern als de oude. Er zijn namelijk nog maar 4 onafhankelijke zorgverzekeringen onder tig namen over.
De monopolististische consequenties zijn voor iedereen voelbaar, zoals steeds hogere premies, steeds hogere eigen bijdragen, steeds meer uitsluitingen van risico's. De marktmeester ''slaapt''.
Ik kan me helemaal vinden in je pleidooi voor drastische inperking van het aantal ppt-presentaties c.q. het aantal sheets per presentatie. Dank daarvoor!
Wat je artikel voor mij meer waarde zou geven, is onderscheid tussen allerlei feiten en waarnemingen, en jouw persoonlijke mening/oordelen/analyses m.b.t. die feiten en waarnemingen.
Wat mij betreft 'kwijt onze minister president zich helemaal niet uitstekend van zijn taak' bijvoorbeeld. 'Powerpoint is voor mietjes die angst hebben om te presenteren en niet voor durvers...'. Ik voel me bij zo'n uitspraak erg ongemakkelijk omdat ruimte, keuzevrijheid en respect voor mij belangrijk zijn. Het zou me helpen als je i.p.v. 'het is zo...' kiest voor 'ik ben van mening...' o.i.d.
Hartelijke groet,
Rob
Reactie: PowerPoint (met twee hoofdletters) is een plaag geworden, poneert de auteur. Beter gezegd: niet PowerPoint zélf is de plaag, maar het misbruik ervan. En dat leidt o.a. tot een te laag rendement door te veel tijd in de vormgeving en te weinig tijd in de inhoud te investeren.
Je kunt net zo'n verhaal schrijven over verkeerd gebruikte flip-overs, overheadprojectoren, persberichten die rechtstreeks de prullenbak ingaan, beleidsnota's die niemand leest, films waar niemand naar kijkt en sprekers waar niemand naar luistert.
Niet het middel is de kwaal, maar het verkeerd toepassen van het middel.
Hoe moet het dan wel? De heer Frijters geeft zelf het antwoord: de trefwoorden zijn aandacht en interactie.
En dan maakt het niet uit welk middel je gebruikt ter ondersteuning of aanvulling. Sommige mensen hebben aan zichzelf genoeg om een verpletterende indruk te maken, anderen lukt het zelfs met mediageweld niet. Weer anderen maken juist indruk door de subtiele combinatie van middel en persoon.
Kortom, communiceer op je eigen manier en kies daarbij het middel dat bij jou past.
Reactie: Persoonlijk kies ik liever voor marketing via Google of Facebook, dit kan gerichter en biedt betere statistieken naar mijn idee. Mocht ik toch ook via email marketing gaan bedrijven kies ik zeker voor dubbel opt-in zoals hierboven door Lieven Buyse benoemt.
Reactie: Alle tips hierboven hebben zeker een bijdrage om de situatie te verbeteren. Wat me echter wel opvalt is dat de focus ligt op motivatie en meenemen van de medewerker.
In deze situatie zou ik beginnen bij het benoemen van de feiten. De prestatie is onder de maat. Wat zijn de belemmerende en versterkende factoren van het huidige gedrag. Hebben de medewerkers wel een duidelijk doel voor ogen, sluit dit doel aan bij de individuele belangen, belonen we de medewerkers voor het goede gedrag etc.
Motivatie volgt automatisch het succes. Als de afdeling succesvol is (voortgang boekt en hiervoor erkenning krijgt), raak je vanzelf betrokken. Denk aan de groeiende groep aanhang bij een winnend Nederlands elftal.
Kijk in deze situatie ook vooral naar je eigen gedrag. Waar beloon je de medewerkers voor? Geef je de ruimte om fouten te maken? Worden goede initiatieven beloond? En terecht eerder gesteld, krijgen de juiste mensen de aandacht (focus op wat wel goed gaat).
Succes,
Bart Bastianen
Programma manager
Aicon Accent
Reactie: Ach, weer zo eentje. Het is niet PowerPoint wat de presentatie slecht maakt, het is de presentator. Beelden zeggen meer dan woorden. En begin nou niet over de flipchart want het gekrabbel is vaak niet te lezen.
Als je PowerPoint goed gebruikt, is het een meerwaarde voor je presentatie. Het moet je verhaal niet vertellen, maar ondersteunen en bekrachtigen.