zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Ik moet van twee oudgedienden af. Wat te doen?

John   |    |  26 mei 2014
Reactie: De reactie van Asha Kalijan en vergelijking met het rouwproces volgens Kübler-Ross is van een amateur - psychologen niveau dat niet te beschrijven valt. Je moet de literatuur toch wat beter lezen om te snappen dat dit zo niet kan.

De oplossing is (organisatorisch) veel simpeler; biedt deze mensen een nieuwe uitdaging met een gegarandeerde zekerheid (qua positie, salaris). Maar stel kaders en doelen die over twee jaar bereikt moeten zijn. Gebruik dat als toets voor hun functioneren.

En als je deze mensen kwijt moet, ontsla ze dan met alle consequenties voor het bedrijf en de personen.

Wees eerlijk, dat is misschien nog wel het moeilijkst en het belangrijkst.
 

Ik moet van twee oudgedienden af. Wat te doen?

Willem   |    |  26 mei 2014
Reactie: Zit met hetzelfde; mijn vrouw...
 

Hoe creëer je een gevoel van urgentie?

Marjolein   |    |  26 mei 2014
Reactie: Eerlijk gezegd word ik af en toe helemaal kriebelig van alle juich verhalen op linkedin en yammer! Dus ik vind dit artikel heel ondersteunend! En dus toch weer heel positief.
 

Ik moet van twee oudgedienden af. Wat te doen?

Arjan   |    |  26 mei 2014
Reactie: Ik zit met een dergelijk probleem: twee personen die al twintig jaar in mijn raad zitten, met alle oude ideeen en opvattingen van dien. weinig openstaan voor verandering, nieuwe ideeen dwarsbomen. Je komt er geen stap verder mee
 

Werkloze 55-plusser voelt zich afgeschreven

r.bertrand   |    |  26 mei 2014
Reactie: Feit 1: de overheid heeft te veel beleid gemaakt mbt gelijke rechten voor vrouwen en allochtonen op de arbeidsmarkt, nu zullen ze dit ook met ouderen moeten gaan doen,anders zitten er straks hele generaties werkeloos thuis.
Feit 2: Bedrijven in Nederland zijn zich gaan profileren op o.a. kwaliteit en diverse andere certificeringen,daar komt automatisch een competentie slag bij kijken,immers bedrijven worden niet of nauwelijks verantwoordelijk gehouden voor de ontwikkeling van hun personeel,vervangen is goedkoper. Ouderen die jaren ''ongeschoold'' in hun functie zitten worden zonder pardoes eruit gewerkt onder het mom van reorganisatie.
Feit 3: Ouderen zijn niet vaker ziek, ze hebben vaak een betere arbeidsethos dan jongeren, ze zijn wel vaker versleten van jarenlang keihard werken voor werkgevers die het niet zo nauw hebben genomen met het welzijn van hun personeel.

En last but not least, als de overheid niet gaat ingrijpen mbt de samenstelling van personeel van bedrijven en hun opleidingen, dan gaat het de gemeenschap nog heel veel geld kosten.
 

Werkloze 55-plusser voelt zich afgeschreven

L.Z.   |    |  26 mei 2014
Reactie: Feit 1: ouderen zijn niet per definitie duurder, sommigen verdienen meer, dat is wat anders! Verder geldt ook voor hen minimum loon.

Feit 2: ouderen zijn niet minder productief, veel hebben een lading ervaring bij zich waardoor ze het werk beter verrichten dat een jongere, men hoeft dus niet meer zoveel te leren...

Feit 3: ouderen zijn vaker ziek??? Kater? Zwangerschapsverlof? Wat bedoelt u, Wanne van Dorst?

Verder is het niet handig om als werkgever een HBO-er op een MBO-plaats te zetten, gaat op den duur niet werken, en dan kun je weer een sollicatieprocedure opzetten.
Ik noem mijn ww-periode een onbedoelde sabbatical; er is zoveel te doen! Reacties (afwijzingen) op sollicitaties, daar wacht ik niet op, dat motiveert niet; je krijgt er een negatieve houding van en je gevoel voor eigenwaarde wordt er niet beter op. Helaas blijven veel vacatures onzichtbaar, werkgevers hebben niet veel trek in 100 sollicitanten binnen 24 uur, waarvan 80% niet aan de voorwaarden voldoet. Er zijn veel mailservices voor banen als Jobrapido, Indeed enz., gewoon stug doorgaan, de aanhouder wint een keer!
 

Een derde ‘jokt’ over salaris bij sollicitatie

Jeff   |    |  26 mei 2014
Reactie: Waarom wordt daarover gejokt? Volgens mij komt dit doordat veel werkgevers kijken naar het vorige salaris en daar dan vervolgens het salarisaanbod op baseren. Dat is eigenlijk de wereld op zijn kop. Het vorige salaris zou geen rol mogen spelen.

Volgens mij als de werkgever aangeeft wat het salaris wordt, zal de meerderheid wel willen vertellen wat het huidige salaris is.
 

Werkloze 55-plusser voelt zich afgeschreven

Bep de Vocht   |    |  26 mei 2014
Reactie: Feit 1: Het is logisch dat ouderen duurder zijn dan jongeren. Je bouwt toch je carričre op en volgt daarvoor studies en/of cursussen.

Feit 2:dat ouderen minder snel zijn dat is zo, maar ze relativeren beter en weten hun energie beter te doseren, waardoor ze minder snel gestrest zijn. Aan het eind van de dag hebben zij (bijna) net zoveel werk verzet als een jonger iemand.

Feit 3: ouderen zijn niet vaker ziek. Dat is al lang bewezen. En als je ouder bent en je bent nooit ziek kun je je niet verweren, want het zal wel dat..

In de VS is het heel normaal om ouderen een baan te geven. Waarom hier niet? Ik doe al stappen terug in sollicitaties. Ik kan makkelijk een mbo-baan aan. Zelfs dat is je niet gegund. Werkgevers profiteren zo ook van de sociale wetgeving. De overheid zorgt wel voor deze beroepsgroep.
 

Werkloze 55-plusser voelt zich afgeschreven

Wanne van Dorst   |    |  26 mei 2014
Reactie: Feit 1: ouderen zijn duurder dan jongeren.
Dit is niet zozeer aan de ouderen te wijten, alswel aan het beloningssysteem in NL waarbij je elk jaar weer meer geld krijgt, ongeacht je productiviteit.

Feit 2: ouderen zijn minder productief
De energieboog is lager, men leert minder snel aan.

Feit 3: ouderen zijn vaker ziek
Hoewel we het liever niet zo zien, is het een feit dat ouderen vaker ziek zijn. En aangezien je in NL 2 jaar vast zit aan een zieke medewerker, kijken werkgevers wel uit om een groter risico te lopen.

Alle zaken zijn trouwens op te lossen door andere CAO uitgangspunten (belonen naar productiviteit, leeftijdsgericht beloningsbeleid). En door de loondoorbetalingsverplichting bij oudere medewerkers te schrappen.
 

Vijf tips voor vitalere medewerkers

Huub Stroeken   |    |  26 mei 2014
Reactie: Jouw verhaal klopt helemaal.
Vaak vertellen dan komt het ook aan.

Groet,Huub
 

Klant vraagt om marketing met betekenis

Marketing bureau   |    |  26 mei 2014
Reactie: Leuk om te zien dat in 2010 al geconstateerd werd dat marketing niet langer meer een kwestie van spammen en voetjes tussen de deur is. 'Storytelling' is nu de manier om je merk in de markt te zetten en je klanten te binden. Ben erg benieuwd of er hier binnenkort iets te lezen valt over een trend die over 4 jaar booming is in marketingland ;)
 

Arbeidsmarkt 55-plussers vrijblijvend en ineffectief

Chris Hauwert   |    |  26 mei 2014
Reactie: Duidelijke taal. Ben benieuwd, hoe de minister heeft gereageerd. Of moeten we naar IJsland emigreren?
 

Een derde Nederlanders wil vakantiegeld besteden aan zonnepanelen

BHJ Mooibroek AA RAB | ACMO Accountants + Belastingadviseurs   |    |  26 mei 2014
Reactie: Dat 1/3 van de Nederlanders bereid zijn om hun vakantiegeld aan te wenden voor de aanschaf van zonnepanelen, is een hoog percentage.
Maar gegeven de onzekerheden over de traditionele energiebronnen (olie en gas) en wegens de duurzaamheid, zijn we blij met de opkomst van deze investeringen. De teruggave van Btw (omzetbelasting) verkort de terugverdientijd.
Deze teruggave kan men ook uitbesteden. Daartoe verwijs ik naar de link in mijn naam.
Barry Mooibroek
 

Status ICT-projecten vaak compleet onduidelijk

Jan   |    |  26 mei 2014
Reactie: Het start met goed opdrachtgeverschap. Alle methoden zijn leuk, maar dragen niet bij aan een effectieve communicatie. Bij selectie van projectmanagers is veelal het Prince of IPMA papiertje in plaats van de juiste gedrag competenties.

Het zoeken van verbinding in combinatie met het maken en controleren van afspraken en het vroegtijdig inschatten van risico's , zowel van opdrachtgever als opdrachtnemer heeft een hoge slagingskans.

Zelf selecteer ik projectmanagers op basis van korte interviews. Niet over hun prestaties, maar hoe ze reageren op situaties.

Jan
 
< vorige 288 289 290 291 2480 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10