Reactie: Typisch een voorbeeld van het zogenaamde ''tunneldenken'' dus vanuit de eigen organisatie. Er is behoefte aan een meer algemeen model, ook wel genoemd een ''metamodel''. Het probleem daarbij is dat er geen organisatie bestaat die zulk een model kan genereren het moet dus van onderop worden ontwikkeld. Aktiviteiten op dit gebied uitgevoerd, geven aan dat een dergelijke ontwikkeling door veel organisaties als bedreigend wordt ervaren. Hier ligt een taak vooir jongeren maar dan wel jongeren die zich weten te ontworstelen aan het ''tunnelgerichte'' onderwijssysteem.
Reactie: Pas op dat je het niet als conflict gaat benoemen, dit kan juridische consequenties meebrengen. Mocht je uiteindelijk ziek worden en ze vind je 'lastig' en wil je eruit werken, dan kunnen zij het ook benoemen als arbeidscoflict. De richtlijn geeft aan dat wanneer 1 van beide partijen het als conflict ervaren, dit ook als conflict kan worden gezien. Wees daarom zorgvuldig, maar geef wel je grenzen aan. Mocht je ziek worden en er wordt door de bedrijfsarts aangegeven dat er een arbeidsconflict is, dan is het mogelijk dat er wordt gezegd een time out van 2 weken (vb) en dan een oplossing zoeken voor het probleem. Dit kan inderdaad via mediation, dat is het meest gebruikelijk, maar uiteraard ook via andere wegen in overleg met je leidinggevende. Aan de andere kant kan het zo zijn dat dat je medische klachten hebt, waarvoor je behandeld moet worden, maar het moet medisch zijn volgens de richtlijnen van de beroepsvereniging van bedrijfsartsen, hou hier rekening mee. Daarbij is het waarschijnlijk niet alleen deze manager, maar wordt er een visie gedragen met een draagvlak aan de top. Houd de contacten open met het management, maar zet ook meerdere ervaringen van dit bedrijf op een rijtje, maak een balans op of je binnen deze organisatie je werkzaamheden wil voortzetten, wees eerlijk naar jezelf en zorg daarin voor jezelf. Misschien wordt je gelukkiger op een andere werkplek bij een andere werkgever. Neem tijd om te luisteren naar het stemmetje in je achterhoofd, niet in je voorhoofd. Veel sterkte en succes!p.s. de werkgever heeft uiteraard een zorgplicht wanneer je jezelf als werknemer niet goed voelt/ziek bent
Reactie: Opgebrande medewerkers zijn niet gelukkig en presteren onder kunnen. Als je moe bent is de concentratie verminderd en maak je makkelijker fouten en ben je sneller het overzicht kwijt. Je bent gevoeliger en onzekerder, dit alles heeft invloed op de uitvoering van het werk, logisch lijkt mij. Ik weet niet waar en hoe dit onderzoek is uitgevoerd. Ik zeg niet dat medewerkers die opgebrand zijn volledig niets meer kunnen, het verantwoordelijkheidsgevoel en de kracht van deze mensen is groot, maar ook zij hebben rust en voorzichtige opbouw nodig om te kunnen herstellen. Ik zou graag meer informatie willen over dit onderzoek om hier verder over te discussieren. Dit is te summier om een uitspraak te doen. Meneer Taris; voel u geroepen dit onderzoek nader te verklaren.....
Het is tegenwoordig echt triest. Het adverteren in de bladen werkt ook al niet meer. Wij zijn naarstig op zoek naar produktie-personeel voor hout- en plaatbewerking, en hebben al meerdere advertenties gezet, waar werkelijk 0,0 reakties op komen. Ook ons eigen personeel heeft geen idee waar we mensen vandaan moeten halen. Zelfs alle uitzendbureau's in de buurt hebben geen mensen beschikbaar. We hebben geprobeerd een paar Oost-Europeanen binnen te krijgen, maar zelfs die zijn niet meer te krijgen. Waar moet dat heen vraag ik me af.
Mocht er dus iemand interesse hebben, mail me dan! Wij zitten in het midden van het land ( www.drumarkon.com )
Reactie: Niet erg prettig is het om op de tweede dag van het nieuwe jaar met oude inzichten te worden geconfronteerd. In verband met een lastig project dat ik uit moet voeren om oude archieven die door een overheidsdienst jarenlang verwaarloosd waren moet ik een analyse document maken waaraan in het oud nieuw weekend gewerkt is, tussen de domme knallen van leeghoofdigen.
Daar is een belangrijk deel de z.g P.E.S.T. ANALYSE, waar STRATEGIE en SWOT onderdeel van zijn aan besteed.
Het stuk over strategie van Bart Nagel dateert zo rond 2004/2005. na te lezen op link http://www.icsb.nl/data/content/193_een%20portie%20strategie.pdf
Er zijn ook 4 strategie modellen bijgevoegd.
Als ondernemer in het veld van DMS (Document Management Systems) kom je snel op zaken die interessant zijn en in een bepaald kader geplaatst kunnen worden. Zo langzaam aan is het duidelijk dat zonder onderscheid de genoemde oerstrategen of Guru's allerlei verhalende ether in lanceren om in tegenstelling tot hun historische ''lotgenoten'' niet van lucht te leven of echte veldslagen te voeren, maar de wereld in grote luxe afreizen om in een waas van orakels die achteraf steeds onzinniger zijn grote sommen geld uit zakken van goedgelovige en onzekere ondernemers en anderen te slaan.
Ironisch is dat de technologische mogelijkheden zoals de digitale snelweg vaak een verwarrend beeld voor oppervlakkige dataminers schept. De publiciteits en publieke geilheid van deze strateeg-guru's zorgt ervoor dat er veel hits zijn. Dat wordt natuurlijk aangegrepen om aan te geven wie nou de beste Guru of strateeg is.
Verder onderzoek via deze zelfde snelweg toont echter dat al de verhalen van deze (bijna uitsluitend heren) uitmonden in 'onbruikbare' onzin (voorzover onzin bruikbaar is), waarbij je het gevoel krijgt je tijd verprutst te hebben en deze kostbare tijd beter aan echte ondernemerszaken kon besteden, met BEIDE BENEN OP DE GROND --Heel Simpel.
Het zijn meestal zoals men het noemt armchair entrepreneurs die zelf nooit een bedrijf dat om welke omstandigheden zo genoemd kan worden hebben opgezet. Wat dat betreft passen ze in het model voor de eerder aangehaalde P.E.S.T. ANALYSE.
Wat rest is om in elk geval dit jaar alsnog te beginnen met een echte P.E.S.T. control en de eerste omissie van deze prachtige site aan te grijpen om bewuster en succesvoller in ondernemerstermen te denken en bezig te zijn.
Indien U belangstelling heeft voor links over de P.E.S.T. ANALYSE stuur ik deze graag naar uw mailadres.
Een echt positief ondernemersjaar zonder onzin en vol succes
Reactie: @ ton van de vorst: Nee, domme vragen zijn het eigenlijk niet. De vragen zijn eerder zo voor de hand liggend, dat ze vaak niet gesteld worden. 'Domme vragen' moet dus zeker niet letterlijk begrepen worden.
Reactie: Het lijkt me dat de vraagsteller in een zoals ze dat zelf ook al benoemd, langslepend conflict zit. Mediation - door een onafhankelijke derde, lijkt dan eerder een oplossing te kunnen bieden (maar daar is wel een cooperatieve houding van beide partijen voor nodig). Wéét de leidinggevende dat er een conflict is?
Aan de andere kant zou de vraagsteller ook de regie over haar eigen loopbaan kunnen nemen en op zoek gaan naar een andere leukere baan. Daarvoor is ook ondersteuning te verkrijgen - vaak zelfs betaald door de werkgever.
Reactie: Goed stuk. Alles op dit gebied kort en bondig samengevat.
Inmiddels zijn er al weer trainingen om je bewust te maken van de momenten waarop NLP op je wordt toegepast.
Waar houdt het aangeleerd manipuleren op?
Reactie: Ik denk dat de opmars van flexcontracten, kortdurende contracten en discussies over versoepeling van het ontslagrecht ervoor zorgt dat de werknemers zich realiseren dat het (huidige) werk niet meer van wieg tot graf zal zijn en dat zij regelmatig op zoek moeten gaan naar een nieuwe werkgever. Ze moeten daarom zorgen dat ze voldoende kans maken op de arbeidsmarkt.
Dus daar ligt dan ook werk voor de uitzenders in dit land, zij zullen ook moeten zorgen dat de werknemers die zij uitlenen voldoende inzetbaar zijn. Uitzenders zullen waarschijnlijk de eerste klappen krijgen omdat zij moeilijk voldoende gekwalificeerd personeel zullen vinden. Zeker als dit gekwalificeerd personeel in een dergelijke situatie (schaarste) waarschijnlijk overladen wordt met leuke vaste contracten bij werkgevers.
Het verbaast me dan ook niks dat een uitzender tot deze conclussie komt.
Wat me wel verbaast is dat een uitzender denkt dat dit een taak is van de inlener. Inleenkrachten zullen niet snel bijgeschoold worden door de werkgevers, behalve dan als de werkgever de intentie heeft om de werknemer in direct in dienst te gaan nemen.
Vooralsnog denk ik dat de personeelsschaarste zich vooral voortdoet in gebieden zoals de Randstad. In het zuiden des lands is vooralsnog weinig te merken van deze ontwikkeling en denken verschillende bedrijven nog steeds dat er voldoende personeel beschikbaar is. Ze betrekken veel gekwalificeerd personeel uit Duitsland.
Door de vergrijzing die vooral in het zuiden merkbaar zal worden en het vertrek van gekwalificeerd personeel naar het de Randstad en ook de Duitse economie die nu flink gaat aantrekken zal gekwalificeerd personeel zeer schaars worden in het zuiden des lands en zullen waarschijnlijk veel Duitsers weer werk vinden in de ''Heimat''.
Bedrijven die nu geen fatsoenlijk personeelsbeleid hebben zullen straks van alles uit de kast moeten gaan halen om de gatenkaas te vullen.
Het valt mij op dat vooral multinationals geen rekening houden met een eventuele schaarste op de arbeidsmarkt.
Zijn deze organisatie van plan om werkgelegenheid te gaan verplaatsen of beseffen hun veelal buitenlandse beslissingsnemers (nog) niet dat er een schaarste gaat ontstaan en het beleid aangepast moet worden?
Reactie: Leuk geschreven en goede tips. Ik kan me goed voorstellen dat vrouwen het niet echt geweldig vinden als ze veel mannelijke collegas moeten kussen. Een kus is toch wat intiemer dan een handje schudden. Kussen zou je eigenlijk alleen in de privé sfeer moeten doen.
Reactie: Hahaha, tja dat vooroordeel zal zeker wel kloppen.
Ik ben echter een hard werkende, gedisiplineerde dikkerd en bovendien nog gezellig ook.
Omdat ik zelf een buik heb en dus bekent ben met het vooroordeel ging ik vanzelfsprekend extra letten op de medewerkers met meer spek. Het viel me op dat die dikkertjes net zo hard of lui zijn als anderen, niet meer of minder ziek zijn en ook niet ongedisciplineerder zijn.
Mijn buik heb ik trouwens gekregen in een periode dat ik fysiek hard moest werken en sindsdien nooit meer verdwenen, extreem veel eten doe ik ook niet. Mijn partner eet het dubbele en blijft op het ideale gewicht.
Toch denken de meeste mensen dat ik teveel eet, verkeerd eet, teveel bier consumeer en waarschijnlijk denken ze ook nog dat ik lui ben totdat ze met mij hebben gewerkt.
Reactie: Ja, goed artikel. Ik sluit mij bij de reactie van deheer Falix aan. Tevens ben ik een voorstander van het 'purisme' waarbij je zo natuurlijk probeerd over te komen en tevens jezelf blijft. Dit wordt vaak gewaardeerd boven het poppenkast gedrag.
Veel voorspoed, visie en vrijheid gewenst in het komend jaar.