zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Timide benadering wint de strijd om talent niet

Ad Beer   |    |  26 september 2007
Reactie: @ Arnold.
Ik ben het roerend eens met je betoog. Een goed systeem van employability als onderdeel van strategisch HRM is onmisbaar als je talenten wilt koesteren.

@ Rene
We zijn bezig met herhaling van zetten en dat is dus PAT, kortom, geen winnaar.
Maar, als je stelt dat er een CITO nodig is om het begrip voor ICT te vergroten, dan bewijs je volgens mij dat ICT een onbegrepen tak van sport is. Naar mijn mening komt dat omdat ICT vaak met totaal andere dingen bezig is dan wat het bedrijf bedoelt. En aangezien het bedrijf, de organisatie, de klant is van ICT ligt de fout (voornamelijk) bij ICT.
Om het te verduidelijken. Als een bedrijf vind dat het management toe is aan leasebakken en de manager die het in moet voeren dol is op Hummers en alleen maar over Hummers praat, niet over auto's dan is er al snel sprake van een verkeerde discussie. Dat is wat ICT in de vele bedrijven die ik van binnen heb gezien steeds maar weer deed. Men kwam met oplossingen voor problemen die er helemaal niet waren. ''Ik ken een leuk systeem, dat moeten we eens gaan implementeren, want dan....'' en niet ''ik heb aangehoord wat het probleem is en een mogelijke oplossing is...''
Dat los je met een CITO niet op.
 

Sollicitant liegt wat af

Ad Beer   |    |  26 september 2007
Reactie: Als je rijbewijs tijdelijk onder beheer van justitie is dan heb je het wel degelijk gehaald.
Ook in rijbewijzen is er overigens een levendige handel, even zoeken op internet en je vindt de aanbiedingen.
Ik heb overigens nooit gesteld dat iedereen die op de weg zit zijn rijbewijs heeft gehaald. Ik heb gesteld dat er veel (heel veel) mensen zijn die wel een rijbewijs hebben, maar niet kunnen rijden, even nalezen Marcel.
 

Management Idols

Ad Beer   |    |  26 september 2007
Reactie: Bij ons is het heel normaal, zelfs verplicht, dat al het indirecte personeel, tot de hoogste manager toe, 40 uur, een hele aaneengesloten week, aan de lijnen in een productieplant werkt. Iedereen ondervindt aan den lijve wat het betekent en dat werkt zeker verhelderend.
Ook begint het management de werkdag op de werkvloer om daar de de afgelopen en komende dag te bespreken. Een rondje naar de informatieborden, waar alle gegevens over productie, verzuim en problemen vermeld staan is een standaard routine.
Het is wennen voor nieuwe managers, maar het contact met de werkvloer is wel optimaal.
 

Acht manieren om om te gaan met schreeuwers en bullebakken

JJT Hensen   |    |  26 september 2007
Reactie: Een wat provocerende gedachte in jezelf kan ook rust geven en de zaak relativeren.
'' De ziel....... Kijk hem daar staan met al zijn sores! Vervelend voor hem''.
Dat wat hij allemaal brult zegt veel over de bruller en waarschijnlijk bitter weinig over de aangebrulde.Kijk desalnietemin toch even wat het eigen aandeel is want een reacie komt bijna nooit uit de lucht vallen tenzij je gewoon als bliksemafleider dient. Afgestemd zijn...
 

Bredere focus, hardere groei

Ad Beer   |    |  26 september 2007
Reactie: Een opvallend bericht, het tijdperk van ''terug naar de core business'' is dus voorbij zo lijkt het.
Ik vind de voorbeelden die genoemd worden echter niet overtuigend. Het gaat hier om producten en diensten die, welliswaar op een andere, nieuwe manier, gelijk zijn aan de orginele diensten en producten. Dus eigenlijk gewoon aanpassen aan de markt en de mogelijkheden.
In de automotive zien we deze trend ook, meer modellen en kleinere series, maar het weer insourcen van eerder geoutsourcte diensten is zeker niet aan de orde.
Kortom, nieuwe producten in bestaande markten, dus toch niet zo heel schokkend
 

Acht manieren om om te gaan met schreeuwers en bullebakken

Ad Beer   |    |  26 september 2007
Reactie: Of......Neem een flesja Spa Blauw.

Goede tips, te vaak laten we ons meeslepen door de emotie van anderen. Emotie kan slechts door kalmte worden teruggebracht tot normaal gedrag. Vaak is schreeuwen en huilen een teken van onmacht.
 

Ondernemingsraden hebben hun langste tijd gehad.

Albert   |    |  25 september 2007
Reactie: Ron,
Je kunt pas samenwerken, als je eerst zelf werkzaam bent, dat is waar.
Het gaat over verantwoordelijkheid nemen als OR en samen met de bestuurder/achterban de medezeggenschap tot een succes maken.
Over het GBIO en de gelijknamige subsidie kom ik nog terug, daar zal ik een special van maken.
Het wordt tijd dat we onze tijd vooruit zijn in de medezeggenschap. Die lange tenen, duiden op hoogmoed, deze komt voor de val.
 

Ondernemingsraden hebben hun langste tijd gehad.

albert   |    |  25 september 2007
Reactie: Alexander,

Ik ben het grotendeels met je eens.
Maar de echte stimulans moet van de OR zelf komen
en niet van derden.Dus met volledig eigen initiatief.
Je opmerking over betrokkenheid onderschrijf ik helemaal.
 

Herrie in de kamer.

albert   |    |  25 september 2007
Reactie: Ron,
De eerste honderd dagen luisteren, maar niet horen en verstaan.
Vandaar dat het leiderschap, zo ver staat.
 

Kijk uw gesprekspartner nóóit recht in de ogen

Rene Civile   |    |  25 september 2007
Reactie: @ Mr. Schuurman,
Amice, nog niet iedereen heeft dit niveau weten te bereiken. Kan natuurlijk het individu niet worden aangerekend.

RC PM
 

Informatie-overload leidt tot stress

Rene Civile   |    |  25 september 2007
Reactie: @ Floris,

Ik denk dat je hier zeker een zinvolle aanvulling geeft in je commentaar. Je krijgt inderdaad de mail die je verdient. Het is maar net hoe je de mail, en de inhoud naar anderen gebruikt.

Voor mezelf hanteer ik het liefst de mail als een zakelijk instrument te gebruiken en druk grappen en grollen [spam] met een vriendelijke noot de kop in. Ook hoef ik niet zozeer deel uit te maken van allerlei mailgroepen. Doorgaans hanteer ik de stelling 'Managing by exception' waardoor ik van maar enkele kanalen de email krijg.

Corporate wide mail lees ik wel als ik daar even een rustig moment voor heb. Deze worden doorgaans met en lage prio verzonden en hebben relatief weinig waarde voor een manager. Vaak zie je al in de 'subject/onderwerp' waar het over gaat.

Misschien is het al oud beproefde boekje naast de laptop/PC, hoe om te gaan met PC en email wel iets om te overwegen.
RC PM
 

Werkplek wordt steeds kleiner

Rene Civile   |    |  25 september 2007
Reactie: Ik kan me zeker vinden in de stelling van dhr. Verhoeve. Wat dat betreft geloof ik best dat er wat meer sprake zou mogen zijn van creativiteit.
 

Manage de eigen loopbaan. Test hoe zelfsturend jij je ontwikkelt!

Harrie Custers   |    |  25 september 2007
Reactie: mooie reactie Ad. En herkenbaar.
 

Kijk uw gesprekspartner nóóit recht in de ogen

heer Marc Wingelaar   |    |  25 september 2007
Reactie: Waarom gaan we ons niet met z'n allen natuurlijk gedragen in een gesprek in plaats van bewust bezig te zijn met aangeleerde trucjes. Als je je prettig voelt bij het in de ogen kijken van mensen, moet je dat gewoon doen. Iets anders doen is voor jou tegennatuurlijk en ''dus'' niet eerlijk. Ik denk dat de meeste mensen in de praktijk wel een juiste balans hebben tussen aankijken, naar de rest van het gezicht en de rest van het lichaam en lichaamshouding. Dan vorm je het meest complete beeld van de gesprekspartner en hoe deze het bedoelt. Wees eerlijk naar jezelf en naar je gesprekspartner.
 
< vorige 1873 1874 1875 1876 2480 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10