zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Vrouwelijke managers zijn eerlijker

tania   |    |  1 februari 2009
Reactie: eerlijker? je hebt ook de twee soorten vrouwen: eerlijk en achterbaks.
wat ik wel vind is dat vrouwen een geweten heeft en mannen minder.
Als ze iets beloven aan hun personeel het ook proberen waar te maken. Mannen beloven veel rapper ,maar het blijft bij beloftes.
veel mannen kunnen nog altijd geen vrouwen verdragen in een gelijkaardige functie, je moet dubbel hard knokken.
 

Eerste loonstrook van 2009 bevat vele nieuwe elementen

arno   |    |  31 januari 2009
Reactie: Mijn vrouw verdient bruto €735,55 (als bijverdienste)en is op dat bedrag er €6,00 op achteruitgegaan !!
Ze werkt in de schoonmaaksector.
Met vriendelijke groet,
Arno Janssen
 

Beste werknemer is als eerste weg

Ad de Beer   |    |  31 januari 2009
Reactie: Het lijkt zo makkelijk, geef de kaptein maar de schuld, een leuke hobbie die overal door de beste stuurlui, de mensen aan de wal, wordt gegeven.
Vertrouwen in een bedrijf, je baan, is iets complexer. Momenteel krijgen de mensen, god weet waarom, iedere dag weer onheilstijdingen om de oren. De media dikken het graag aan.''De woning markt stort in''. ''Duizenden ontslagen bij ...''. Voor de doorsnee landgenoot genoeg redenen om in blinde paniek een veilige haven te zoeken en om zelfs het veilige schip te verlaten.
Vertrouwen is een vreemd iets. Het kan in een keer omslaan, ook door invloeden van buitenaf.
Maar ja, als je liever vanaf de wal stuurt en een beetje populistisch het management de schuld wilt geven, dan heb je nogal makkelijk al die andere stuurlui op de wal mee.
 

Beste werknemer is als eerste weg

Karel   |    |  30 januari 2009
Reactie: Man m/v aan boord!!

In tijden van crisis lijkt het alsof het schip de golven maar moet doorstaan. Door met dezelfde kapitein en dezelfde instrumenten sterke staaltjes zeemanskunt te vertonen. Of -alternatef- gewoon ten onder gaan. Personeel dat vertrekt springt niet overboord, maar verlaat het schip als teken dat zij daar geen vertrouwen in hebben. Maar waar ligt hun vertrouwen wel? De kapitein zou kunnen overwegen om de goed krachten bij de te volgen koers te betrekken. Ook de minder goede krachten trouwens. Waar liggen kansen, waar mogelijkheden, waar liggen klippen, welke vaargeul is nog betrouwbaar. Alle hens aan dek. Organisaties en kapiteins zijn echter niet allen zo flexibel. In naam wel, maar in feite niet. In dat geval hebben goede krachten groot gelijk: weg wezen. Dat hadden ze misschien al veel eerder moeten doen.

Karel Christiaanse
 

Vrouwelijke managers zijn eerlijker

Ana Uijl   |    |  30 januari 2009
Reactie: Dit is de grootste nonsens die ik ooit in mijn leven heb gelezen, ik ben een vrouw, en heb eerlijk gezegd net zoveel negatieve ervaringen met mannelijke als vrouwelijke managers, daar enboven zijn vrouwen heel erg gemeen en afgunstig tegenover andere vrouwen.

Ana
 

Hoe zet ik een motivatietraining voor supervisors op?

Alex   |    |  30 januari 2009
Reactie: @Ronald

Asha is één van de auteurs waaraan vragen gesteld worden... ik weet niet of je dat duidelijk was ;-) Groeten! Alex
 

Hoe zet ik een motivatietraining voor supervisors op?

J.F.M.   |    |  30 januari 2009
Reactie: Beste Asha,

Om een goede training samen te stellen is het vooral belangrijk om het doel scherp te krijgen. Graag wil ik met jou in een persoonlijk gesprek hier nader op ingaan, zodat wij de training goed kunnen afstemmen op het effect/doel wat je wilt bereiken.

Met vriendelijke groet,

Ronald Jonker
 

‘Vrouw kan het nooit goed doen tijdens sollicitatie’

Rene Civile   |    |  30 januari 2009
Reactie: @ Sandra

Beste Sandra, laten we reeel zijn. Gezien de zakelijke verhoudingen is het, me dunkt, helemaal niet zo vreemd dat een vrouw op een gegeven moment graag een kind wil. Dit heeft een zakelijke impact.

Als we wat dit betreft de boeken gewoon open houden bespeur ik wel enige grond voor een dergelijke vraag alleen zou ik de formulering nog eens diep onder een loep plaatsen. Het is nu eenmaal zo dat een vrouw zomaar kan besluiten, alsof er ergens een knopje om gaat, dat zij klaar is voor een kind.

Eerlijkheid gebied dan te zeggen dat zo'n vrouw bijna nergens anders meer mee bezig is. Dat heeft nu eenmaal consequenties o zakelijk vlak en qua inzetbaarheid.

Een tweede wat eind vorig jaar uit onderzoeken naar voren kwam is dat de vrouw in Nederland het na het krijgen van een kind, het over het algemeen wel 'best vind' om deeltijds te werken en helemaal niet meer voltijds wil.

Op beiden is verder niets aan te merken maar wel iets om zakelijk terdege rekening mee te houden in een besluitvorming. Ik vind het dan ook helemaal niet zo vreemd dat een dergelijke vraag gesteld word.

Het zou eerlijker zijn wanneer er gezamenlijk naar dit criterium word gekeken en misschien zelfs wel een contactueel punt word opgesteld die betrekking heeft op kinderwens en planning. Niets mis mee want daar heeft iedereen uiteindelijk baat bij.

Nu worden, in Nederland tenminste, veel zaken maar spoorslags aangenomen zonder te kijken naar een consequentie. Dat heeft zakelijk gezien een impact op een bredere inzet. Waarom zou een dergelijke discussie niet mogen worden gevoerd in de HRM kamer?

Zo zijn er dus aanzienlijke verschillen tussen Nederland en de VS. Wanneer een vrouw in de VS een kinderwens heeft en niet op haar werk verschijnt, dan krijgt zo'n vrouw vrijwel tot geheel niets. Hier in Nederland is er aanzienlijk veel geregeld.

Waarom een vrouwelijke interviewer die vraag niet zou stellen weet ik natuurlijk ook niet maar de vraag op zich vind ik best wel het stellen waard.
 

Sabbatical steeds aantrekkelijker

Richard Uljee   |    |  30 januari 2009
Reactie: Nog 13 jaar en dan neem ik ook een sabbatical. Dan ben ik 65..........
 

Beste werknemer is als eerste weg

Caroline   |    |  30 januari 2009
Reactie: Tja, de beste werknemers zijn vaak ook de meest creatieve en ondernemende werknemers... Hoe zou het zijn als werkgever om hier een kans in te zien en binnen je organisatie te kijken hoe je deze zo aantrekkelijk mogelijk houdt voor mensen die van uitdaging houden?
 

‘Vrouw kan het nooit goed doen tijdens sollicitatie’

sandra   |    |  30 januari 2009
Reactie: Laten we dan ook eens ophouden om mannen en vrouwen vragen te stellen tijdens een sollicitatiegesprek.
Want het zijn altijd mannen die vragen of ik zwanger wil worden tijdens een sollicitatiegesprek. Ik heb tijdens een sollicitatiegesprek nog nooit van een vrouw te horen gekregen of ik kinderen wil hebben. Tegenwoordig zeg ik maar tegen mannen die vragen of ik als eind dertiger zwanger wil worden of ze interesse hebben om mij zwanger te maken. Dan staan ze me aan te kijken of ze water zien branden. Dan gaat het gesprek gelijk naar iets anders. Een werkgever/recruiter mag dit niet vragen,maar toch doen sommige het. Ik denk zo: Rare vragen,rare antwoorden.
Men neeemt mij niet serieus ik diegene ook niet.
 

Beste werknemer is als eerste weg

Ad de Beer   |    |  30 januari 2009
Reactie: het is een bekend verschijnsel en jaren geleden heeft, ik dacht Hammer dit fenomeen al eens beschreven in één van zijn boeken.
De ratten verlaten het zinkende schip, de honden die het beste kunnen zwemmen gaan het eerst.
Het is voor bedrijven meer dan ooit noodzakelijk hun talenten in kaart te brengen en beleid te ontwikkelen om juist die mensen die na de crisis het meest nodig zijn te behouden.
Hoe? Door middel van onze aga-folio komt u al een heel eind.
 

Open sollicitatie werkt, mits CV klopt

sandra   |    |  30 januari 2009
Reactie: Wat ik jammer vind van recruiters is dat ze de C.V.'s NIET LEZEN. Hoe vaak kom ik niet op gesprek bij een werkgever en al aan heb gegeven dat ik bepaalde dingen niet doe,zoals nachtdienst of weekend dienst of detachering Jij komt op gesprek en dan blijkt je toch nacht of weekend dienst te moeten draaien. Of toch dat het om detachering draait,terwijl ik de recruiter dit had gevraagd en ik dit ook in mijn cv heb vermeld. Als mensen nou eens op gingen houden om zichzelf te verkopen als een product. Als je een auto koopt ga je als verkoper ook niet melden wat de auto voor kinderziektes heeft. Mensen moeten zich niet verkopen,maar verhuren :-)
 

Klantinformatie staat nog steeds los van strategie

H Oosterhof   |    |  30 januari 2009
Reactie: * Aan zet, inzet en/of omzet?
* Hoe hoog is uw jaarlijkse omzetstijging?

De volgende tips zijn bedoeld als impulsen, ideeën en uitvoering tot méér omzet.

1. Ambassadeurs
of lokale en regionale VIP’s die deelgenoot zijn van jouw (nieuwe) product promoten jouw bedrijf direct en professioneel. Begin hierbij regionaal, zeker als je nog (te) klein bent.

2. Mediamanagement
bereikt dat er in kranten en andere media verantwoord over je wordt geschreven. Neem daarvoor bijvoorbeeld een ervaren journalist of tekstschrijver in de hand. Iemand die weet hoe medialandschap in elkaar steekt. Goede aandacht creëert immers meer aandacht. Vooral regionale en lokale media zullen snel geneigd zijn aandacht aan je bedrijf te besteden, vooral als jij met iets interessants komt en dat met overtuiging weet te brengen. Ook altijd goed: neem een stelling in, verkondig die en betrek er een bekende medelander bij die er fel tegen is. Als er de volgende dag maar positief over datgene wat je te berde wilde brengen, wordt gepraat. Probeer dit maar eens uit b.v. bij “Pauw en Witteman” of “Hart van Nederland”.

3. Marketing
is een feest en ondernemen is een party. Zorg voor verantwoorde show, party en spektakel met (gratis) journalistieke aandacht. Daarbij is doseren belangrijk, voorkom dat je teveel aandacht vraagt en dus de attentiewaarde minder wordt. Bedenk iets in de vorm van een Award voor studenten of promoot een Kindermusical. In beide gevallen zullen de ouders (jouw klanten) in grote getale aanwezig zijn. Ook hier zal de media graag op inspelen.

5. Verwen je klant
en verzorg een aantrekkelijke, aanstekelijke en aansprekende happening, met kortingsbonnen op het volgende product, een inschrijving voor een wedstrijd, een receptenboekje of twee toegangskaartjes voor de prijs van één. Jouw klanten moeten altijd iets extra krijgen en dat elkaar en aan anderen willen (door)vertellen.

6. Alles past in elkaar
als je zorgt voor aansluitende acties. Laat mensen bijvoorbeeld gratis voorproeven en deel vervolgens kortingsbonnen uit om jouw product(en) te kopen. Ook in je eigen bedrijfstak moet een dergelijk actie kunnen slagen.

7. Mister Feel Good
toont altijd blij en gelukkig, met een gevoel waar anderen graag bij willen horen. Straal succes uit en vertel en schrijf erover. Beleef die successen samen met je personeel en je klanten……….

……………en zijn jullie marketingmiddelen nog wel actueel en klopt de boodschap nog wel voor de volle honderd procent? Laat ze eens beoordelen door een onafhankelijk deskundige.

 
< vorige 1428 1429 1430 1431 2480 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10