zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Weg met Sonja Bakker en Dr. Frank

Ad de Beer   |    |  2 februari 2011
Reactie: Sonja Bakker werkt uitstekend.
Als ik haar zie heb ik drie dagen geen trek.
Voor de rest, voel je gewoon lekker, trek je niks aan van hypes rond gewicht en figuur. Je leeft maar een keer en maak daar het beste van.
Tja, en zo is gewicht aan de ene kant commercie geworden en aan de andere kant een speeltje voor de zeurende bende die ons hun leefpatroon op willen dringen.
 

Social media lijken toch een hype

Marcel Wiedenbrugge   |    |  2 februari 2011
Reactie: Social media als Facebook is natuurlijk niet meer en niet minder dan een continue stream van berichten. Als prive persoon zet je die informatie erop, die je kwijt wilt aan je vrienden of kennissen. Als bedrijf zet je dus die informatie erop die je kwijt wilt aan je klanten, potentiele klanten, fans en een ieder die om welke reden dan ook behoefte heeft om meer over een bedrijf te willen weten. Althans, als je denkt dat dit meerwaarde oplevert.

Het valt mij op dat er op de meeste FB pagina's van bedrijven verdacht weinig gebeurt. Verder wordt er door bedrijven ook weinig aandacht besteed aan de reden waarom zij zichzelf op bijv. Facebook presenteren. Willen ze met de klant communiceren of enkel informatie verstrekken? Zegt u het maar.

Persoonlijk heb ik er geen enkele FB bedrijfspagina die ik volg en ik heb er ook in het geheel geen behoefte aan om allerlei informatie van bedrijven via FB te ontvangen.
Als ik iets wil weten over een bedrijf, product, ontwikkeling, dan levert FB mij over het algemeen geen relevante informatie op. En wat mij nog het meest stoort aan FB is dat je niet kunt zoeken. Dus wat levert al die stream nu eigenlijk voor de gebruiker op?

Als ik iets te melden heb, dan moet een bedrijf gewoon goed bereikbaar zijn (online, telefoon, email) en correct reageren. En daar zit vaak het probleem. Iets zeggen is leuk, maar iets doen is beter.

Social media maakt communicatie mogelijk, maar het is de vraag wat je met al die informatie aanmoet, nog afgezien van de hoeveelheid tijd die je aan het verwerken ervan kwijt bent.

Voor een onderneming geldt dat je simpelweg goed je best doen, goed voor je klanten en goed voor jezelf moet zorgen. Dan kom je er met en zonder social media vanzelf.

 

Mobiel werken levert 25 procent CO2-besparing op

Willem van Druten   |    |  1 februari 2011
Reactie: Als mobiel werken al 25% bespaart, wat bespaart niet werken dan wel?
Zou je dan met die besparing het bruto nationaal produkt op peil kunnen houden zonder energieverlies en MVO?
 

Zes tips voor blijvende verandering

Willem van Druten   |    |  1 februari 2011
Reactie: Jammer.
Harvard Business Review is niet het minste medium als het om interessante ontwikkelingen gaat. Maar dit is een echte dooddoener. Of ligt het aan de selectie van MOL?
 

Binden van medewerkers staat weer op de HR-agenda

Willem van Druten   |    |  1 februari 2011
Reactie: Weer een typisch voorbeeld van het feit dat organisaties op korte termijn denken en HR/P&O achter die feiten aanlopen. De manier waarop thema's als Binden & Boeien gezien wordt als instant acties voor hoger geschoolde jonge professionals in een soort ''war on talent'' zal menig bedrijf opbreken. Deze groepen laten zich niet verleiden door kort door de bocht acties. Ze hebben ook niets met een bedrijfscultuur, businessplan, visie & missie of zwevende organisatiedoelstellingen. Ze willen vrijheid & autonomie en alle faciliteiten en ondersteuning om hun vak (professie) te beoefenen. De onderneming is niets anders dan de hond als huisvader voor een vegeterende luis (in de pels); een platform om je eigen individuele ontwikkeling, vooruitgang en doelen te realiseren. Komt HR met het antigedateerde Binden & Boeien thema of programma?!
 

Opel Corsa

J.M. Reckman   |    |  1 februari 2011
Reactie: Zijn de totale prijzen van de nieuwe opel corsa dus inclusief alles (btw en bpm)?
 

Weg met Sonja Bakker en Dr. Frank

E   |    |  1 februari 2011
Reactie: triest om te zien hoe mensen dit onderwerp aangrijpen om reclame voor zichzelf te maken.

Goh Marielle, wil jij mij eens vertellen of die geluidsgolven je ook afhelpen van je hoge bloeddruk, je hartproblemen, je diabetes, je dichtgeslibde aders en je te hoge cholesterolgehalte? Allemaal aandoeningen die horen bij overgewicht...

Laat je toch niet besodemieteren mensen, gewoon gezonde voeding en een doelmatig eetpatroon, precies wat Jacqueline schrijft.
 

Arbeidsverhoudingen gaan sterk veranderen

HansB   |    |  1 februari 2011
Reactie: Natuurlijk willen de werkgevers dat. Als ze nu niet met een dergelijke hippe hype aan komen zetten krijgen ze over een paar jaar geen personeel meer. Dat heeft door de nu al sterk aantrekkende economie en de ophanden zijnde pensioengolf de banen binnenkort vovor het uitzoeken.

Het wrange is echter dat bij het eerste zuchtje economische tegenwind even deze maatregelen weer net zo snel in de kast verdwijnen als dat ze te voorschijn zijn getoverd, en niet meer dan de zoveelste fopspeen voor het personeel zullen zijn gebleken.

Ik weet niet hoe het met de rest van Nederland zit, maar ik heb een vrij goed geheugen en ik weet me nog precies te herinneren hoe er de afgelopen jaren met personeel is omgesprongen. Ik zit er eigenlijk niet meer op te wachten om me constant te laten afdanken en weer te laten oppiepen als het bedrijfsleven me weer eens nodig heeft.
 

Banken verduurzamen steeds trager

Willem van Druten   |    |  1 februari 2011
Reactie: Twee jaar na de start….. Het was een mooie en ideologisch getinte afleiding van een opkomende kredietcrisis. Het is vandaar 2 februari 2011. Voor banken is het alweer Business as usual.
Rentes en bonussen gaan alweer omhoog en de meeste crisiskritiek is over gewaaid.
Dus waarom zou je je oude verdienmodel dan nog aanpassen? De grijze massa kan toch geen kant op. Die zit vast aan een paar bankoligarchen met langlopende hypotheken. En het is niet de massa of het kapitaal die de wereld wil verbeteren. Dat zijn alleen relatief kleine ideologische groepen.
Dus leggen we het probleem (net als veel andere problemen) bij wat vertegenwoordigende en politiek instanties neer.
Als we met zijn allen van mening zijn dat banken transparanter moeten zijn, zowel qua financieel inzicht over en in hun productportfolio als wel het gevoerde beleid (MVO) dan rest er maar één ding; een zwarte blame & shame lijst en boycotten die banken.
In Noord Afrika werkt dat ook en dan zelfs met regeringen.

 

Werk zoekt VROUW

Sandra   |    |  1 februari 2011
Reactie: Ik ben het helemaal met jullie redenaties eens, eindelijk weer eens gezond denkende mensen. Met verbazing las ik dit artikel. Men praat over de ''vergrijzing'' en het lijkt alsof men de Nederlandse bevolking als ''onwillige werknemers'' wil bestempelen. Zelf ben ik (helaas) 50+ (dan hou je volgens de Nederlandse samenleving op met bestaan) en wil dolgraag werken, maar dat wordt door de bedrijven in Nederland, niet in dank aangenomen. Eenmaal werd eerlijk bekend dat ik te duur ben. Men geeft eigenlijk aan, wij ''gebruiken'' liever de jongeren. Mijn jongste dochter (22 j.) kreeg naar veel zoeken een baan, maar zij werkt voor een hongerloontje!. Sorry dat ik het zeg, maar deze maatschappij SPOORT NIET. De regeringen smijten met (ons) geld en verwachten dan van gezinnen, dat zij daar nog eens alles voor opgeven. Ik dacht altijd dat de regering er voor ons is! maar niet wij voor hen. Het voelt als een kudde koeien in de weide, steeds minder ruimte, en steeds meer melken!. Telt het ''kind'' dan helemaal niet meer mee in Nederland, en democratie, ''bestaat dat'' eigenlijk nog in Nederland!? Als moeders of vaders, langer moeten werken, betekent het dat de kinderen tussentijds, over straat zwerven. Als alleenstaande ouder (destijds) met vier kinderen, heb ik helaas veel dingen niet opgemerkt, en daar werden zij de dupe van. Juist omdat ik zulke lange dagen maakte (met 2 banen), omdat ik amper de rekeningen kon betalen. NEDERLAND is ontzettend duur geworden en stelt zich afwijzend op tegenover de ouderen en gebruikt de jongeren!!! Ik woon nu in Noord-Ierland, waar ik geen: water, onroerend goed, gemeente belasting betalen moet, en de elektriciteit stukken goedkoper is. Bovendien is de kleding niet zo duur als men mij wilde doen geloven in het begin. Ik hoorde van ''mijn bejaarde moeder'', dat ze in Purmerend een boete gaan geven, indien de vuilnisbak niet goed op straat wordt aangeboden. Ik wens hierbij, alle ''Nederlandse gezinnen'' veel sterkte toe! Ik heb bewondering voor ons volk, dat ondanks alle ellende niet zo snel opgeeft, al vraag ik mezelf wel eens af .. waar de Leeuw is gebleven??. Ik mis mijn geboorte land (helaas) niet, mijn kinderen, kleinkinderen des te meer! Maar hier voel ik mezelf welkom, en kan rustiger adem halen. Bovendien zijn de mensen erg vriendelijk!
 

Nieuwe klanten werven met sociale media?

Michel   |    |  1 februari 2011
Reactie: @Phil Je bent geweldig! Kan ik nog aan toevoegen: http://bit.ly/ (kun je zien hoeveel mensen je verkorte link volgen).
 

Nieuwe klanten werven met sociale media?

Phil H. Kleingeld   |    |  1 februari 2011
Reactie: @Michel Onderstaand een paar sites voor tools, analyse en zoekfuncties voor Twitter. LinkedIn heeft zijn eigen statistische programma waarbij het er wel van afhangt of je een betalende of gratis account hebt.

www.FriendorFollow.com (following/fans/friends)
Twitter.grader.com (“Score”)
www.Tweetcloud.com (waar tweet je over?)
www.Useqwitter.com (“afhakers”)
www.Twitterless.com (“afhakers”) @chirpstats
Analytics.ad.ly (m/v, invloed, locatie, e.d.)
www.Popacular.com/gigatweet (totaal aantal tweets)
www.Tweetgrid.com (real-time instelbaar dashboard)
www.Mindmeister.com/18439153/twitter-tools (overzicht)
Twitter.grader.com (“Score”)
www.Twitalyzer.com (diverse)
www.Twittercounter.com (verloop volgers over tijd)
Analytics.ad.ly (m/v, invloed, locatie, e.d.)
www.Tweetvolume.com (vergelijk zoekwoorden)
www.Twittermeter.com (vergelijk term over tijd)
www.Twitter-friends.com (vergelijk met vrienden)
www.Tweetvalue.com (“waarde”)
www.Backtweets.com (wie linken naar je op twitter)
www.Sitemention.com (wat zeggen ze over je/site)
www.Google.nl/alerts (vermeldingen per email)
www.Socialmention.com/alerts (soort google alerts)
www.Tweetreach.com (wat wordt er over je getweet)
www.Twitterfountain.com (live tweets, events)
www.Twittergids.nl (overzichten o.b.v. profiel)

Hoop dat je hiermee uit de voeten kunt.
 

Nieuwe klanten werven met sociale media?

Michel   |    |  1 februari 2011
Reactie: @Wouter Ik bekijk in dit artikel (en ook in mijn andere uitingen) sociale media vanuit het oogpunt 'wat kun je er zakelijk bezien mee?'. Ik zie het zeker niet als doel, maar als middel.

PS. Goede communicatie begint met de naam van degene waarmee je communiceert juist te spellen. Ik heet Michel en geen Michael
 

Vrouwen gaan meer werken als dat flexibeler kan

Jacqueline   |    |  1 februari 2011
Reactie: Meer vrouwen zouden meer moeten werken. Is dat wel zou? Wie vindt dat, en waarom vindt hij/zij dat?

Vrouwen zullen meer gaan werken als er binnen redelijke reistijdafstand meer betaald werk is dat zij kunnen verrichten (qua competentie en opleiding) en als dit werk gecombineerd kan worden met zorgtaken. Want zeg nu eerlijk; als er wat te doen is thuis, denk aan zieken-wachten op monteur-poetsen-koken-mantelzorg e.d. dan is daar toch iemand die dat doen moet. En, wat is het bezwaar als dat de niet fulltime buitenshuis werkende vrouw doet? Het moet toch gebeuren en blijkbaar staan de partners van de vrouwen helemaal niet te springen om deze -en andere- taken over te nemen, anders was dat al lang gebeurd.

Heel veel vrouwen werken trouwens al heel veel in betaald werk; alleen niet in loondienst. Ze hebben een eigen onderneming, zodat zij flexibel kunnen zijn in hun dagindeling of omdat de enige manier is om hun vak uit te oefenen op de manier die zij willen.

Het kan goed zijn dat in Nederland de nood om vrouwen meer in het in loondienst te krijgen toch niet zo dringend is. Tenminste, alle deskundigheid van leiders, coaches, bedrijfskunidgen en andere beslissers ten spijt, zijn er dus blijkbaar niet genoeg vrouwen die dat doen. Ik twijfel daaraan. Er zijn genoeg mannen die het werk in loondienst kunnen doen. Missende competenties kunnen voor het grootste deel zodanig worden aangeleerd dat ze functioneren.

Ik denk dat zo lang werkgevers en onderzoekers niet écht kunnen aangeven waarom ze zo nodig de vrouwen meer willen laten werken, de vrouwen dit gegeven met een glimlach ter kennis zullen nemen en gewoon verder gaan met wat zij al aan het doen zijn; hard werken.
 
< vorige 834 835 836 837 2479 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10