Reactie: Zelf kreeg ik in 2003 te horen dat id-banen opgeheven werden. De gemeente zou tijdelijk mijn salaris blijven betalen. Ik kon helaas geen werk krijgen vanwegen mijn leeftijd (50 jaar). Dit veroorzaakte frustraties en stress, en zou volgens het ziekenhuis personeel, gezondheids problemen veroorzaken (o.a. gebid). Mijn jongste zoon gaf aan er veel moeite mee te hebben, mij regelmatig zo verdrietig te zien. Uiteindelijk, na zes maanden leven van de uitkering, hetgeen veel problemen veroorzaakte: o.a. door verkeerd ingevoerde persoons-gegevens in hun database, werd de uitkering ingetrokken, daardoor een achterstand hoge maandelijkse lasten, vervolgens boetes voor niet betalen, en uiteindelijk schulden. Het CWI gaf aan, de uitkering het jaar daarop te zullen verlagen, een inkomen minder dan 728,-- per maand. Ik werd totaal de grond ingeboord. Ik realiseerde mij, dat na je 50ste jaar, je leven niets waard is. De maatschappij je liever van de aardbodem ziet verdwijnen. Bedankt voor je diensten, je kunt gaan!. Ik aanvaarde een baan in het buitenland met mijn ziel onder de arm, omdat ik van een uitkering niet kan/wil leven, en het gemis van familie knaagt iedere dag aan mij, zeker als mijn kleinzoon vraagt of ik nog terug kom. Een onbehaagelijk gevoel bekruipt mij als ik denk aan belachelijk hoge maandelijkse lasten van huurhuizen, zorgverzekering enz. Zoals een jonge vrouw van 23 jaar, met een inkomen van 800,00 per maand (winkelbediende) betaald 140,-- zorgverzekering, onterecht 500,-- aan de Belastingdienst moet betalen? Hoe krijgt men het voor elkaar!!!!!? Hetzelfde overkwam mij toen ik de uitkering ontving. Ze vragen mij hier regelmatig naar de reden van mijn vertrek uit Nederland. Als ik het uitleg kijken ze mij stomverbaast aan. ''ongelooflijk'' is hun reactie. Waarop ik reageer, niet bepaald trots op de regering in mijn vaderland te zijn, en de bevolking tijdens mijn jeugd-jaren onder betere omstandigheden leefden. Dat sinds het verbond met Europa, een Nederlander vogelvrij is verklaard. Mijn familie zegt ''eerlijk, je bent daar beter af dan hier hoor! Je wordt heen en weer gesmeten en leeft met gemengde gevoelens. Men neemt goedkope arbeiders uit arme landen, en werkt 50 plussers op achterbakse wijze het land uit. Wat is er gaande binnen onze regering!? is het in handen van de Mafia? waarom negeert men hun eigen volk?
Reactie: Het is inderdaad moeilijk om talent van buitenaf binnen te halen in deze krappe arbeidsmarkt, daarom is talentmanagement van belang. Talentmanagement kan een positieve bijdrage leveren door medewerkers intern op te leiden. De management development programma's zouden uitgebreid moeten worden naar talent programma's. Wie binnen uw organisatie hebben het talent om te excelleren op een specifiek vakgebied die bij draagt aan de winst van uw organisatie?
Reactie: Wat ik mis in het artikel is de vraag 'waar halen we het talent vandaan'. Steeds als de economie op volle toeren draait, is er een tekort aan gekwalificeerd personeel op de Nederlandse arbeidsmarkt. Een aantal jaar geleden zaten we op 2% werkloosheid, nu zitten we iets boven de 4%. Maar wat gebeurd er als de babyboomers straks met pensioen gaan? Het is volgens mij belangrijk om in de 'strategie' rekening te houden met het gebrek aan talent binnen bepaalde expertisegebieden (bijvoorbeeld IT). En voor die gebieden bedenken waar ze vandaan kunnen komen. Als we ze niet in Nederland kunnen vinden, dan lijkt het zinvol over de grens te kijken en mensen naar Nederland toe te halen of het werk naar het buitenland te verplaatsen.
Reactie: Klanttevredenheid begint met de vraag: 'Met welk doel meet je klanttevredenheid?'
Natuurlijk weten we nog, dat een klant pas echt klant is, als hij na de eerste ervaring weer terugkomt. De eerste 'deal' is ook voor de klant een 'trial'.
Nu komt over het algemeen de ellende: we willen niet weten waaróm een klant terugkomt. Waarom een klant nog steeds klant is. Nee, we willen doorgaans graag horen, dat we het goed hebben gedaan. We meten eigenlijk of onze zelfingenomenheid nog wat groter kan. Er is een natuurlijke drang in mensen en organisaties, van hoog tot laag: we willen 'Goed zo!' horen.
Nu lijkt het me overigens, dat KLM met zeer goede intenties op weg is. Het lastige van Social Media zit in het ontbreken van de elementen Plaats en Tijd. En dat lastige is ook de bestaansreden! Een klant denkt in 'Hier en Nu'. Het Hier is nog te overbruggen, het Nu vereist een andere arbeidsorganisatie. We leven al langer in een 24-uurs economie. Daarbij hoort nu ook een 24-uurs communicatie: altijd paraat en adequaat.
De arbeidsorganisatie verdient nog meer aanpassing dan Het Nieuwe werken nu al aangeeft.
Reactie: Het onderzoek is uitgevoerd door onderzoeksbureau Multiscope, alleen de interpretatie van het onderzoek is waarschijnlijk van DE. Oftewel, onafhankelijk onderzoek met een DE tintje
Reactie: Douwe Egberts preekt natuurlijk voor eigen parochie in deze advertorial.
Goede koffie werkt slechts voor koffiedrinkers, voor het binden van medewerkers is veel meer nodig.
Reactie: Maar al te waar. Nu actie ondernemen is eigenlijk al te laat. Het opzetten van een goed beleid en systeem kost enkele jaren en juist dit jaar zal de krapte op de arbeidsmarkt voelbaar worden.
Om nog mee te kunnen doen is NU actie nodig.
Er is meer nodig dan talentmanagement alleen, de opzet van een state of the art HRM systeem kan soelaas bieden.
De ervaring leert dat de bedrijven waar wij onze systemen en visie hebben geïmplementeerd vrijwel ongeschonden door de recessie zijn gekomen. De employmentcrisis zal heftiger zijn, het wordt opnieuw een strijd om te overleven.
Reactie: Ik onderschijf het artikel. Ecare Services is vanaf de opstart van Buurtzorg betrokken geweest bij de ontwikkeling van het concept en we zijn verantwoordelijk voor de software en ondersteuning van het Buurtzorg concept. Ik ben tevens blij dat steeds meer bedrijven de Agile methode gebruiken voor de ontwikkeling van software. De beste manier als het gaat over het nieuwe organiseren
Reactie: Lijkt me zeker op dit moment niet de juiste figuur (De Waal) om in te schakelen voor positieve prikkels, premies, het lanceren van een massamediale campagne en wat dies meer zij!
Deze mijnheer heeft duidelijk zijn hand overspeeld.
Reactie: Fijn om op een publiek forum te lezen waar ik mijn hele werkzame leven al voor pleit en wat we vol in de praktijk brengen bij ons begin 2006 gestarte ICT advies- en ontwikkelbedrijf. Hierdoor werkt bij ons iedereen in volle eigen verantwoordelijkheid, inzet en trots aan het gemeenschappelijke doel. Dat doel is op basis van een stevig fundament van kennis (hoge school of universitaire opleiding) en ervaring (8 tot 20 jaar praktijkervaring) het succes van onze klanten op korte termijn te vergroten en voor lange termijn te verzekeren.
Reactie: @onbekend Bedankt voor de eer die u mij toedicht. Zo bekend ben ik nu ook weer niet. Kijk eens op Twitter van KLM, daar krijgt iedereen antwoord.
Reactie: Als trainer van de cursus Snellezen en Mindmapping binnen mijn organisatie herken ik niet het geschetste beeld dat hoger opgeleiden minder behoefte hebben aan bijvoorbeeld een klassikale cursus Snellezen en Mindmapping. Om rendement uit een dag training te halen is het belangrijk dat de training gevarieerd wordt opgebouwd. De groepen die ik train bestaan uit mensen met een uiteenlopend niveau wat betreft opleiding en functie. Ik kan eveneens niet zeggen dat lager opgeleiden sterker vertegenwoordigd zijn. Op alle niveaus herken ik een behoefte aan het sneller en beter verwerken van informatie. Daar is onze training ook op toegespitst.
Wat betreft het overspoeld raken met informatie - ook wel bekend als information overload of infobesitas - zie ik vanuit mijn trainingsachtergrond dat mensen niet in staat zijn om informatie goed te kwalificeren. Men weet vaak niet of de informatie die men krijgt bijdraagt aan persoonlijke of professionele doelstellingen. Het kwalificeren van informatie valt samen met de kunst in de juiste tijd de juiste acties te kunnen ontplooien. Dat valt naar mijn mening binnen het domein van timemanagement.