zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Een gat in de markt vinden?

Michel   |    |  20 november 2011
Reactie: @arie van gaal Er staat 'gouden formules', dat is iets anders dan gouden ideeën, die bestaan natuurlijk wel.
 

Onderbenutting arbeidspotentieel ondermijnt economische groei

NumoQuest   |    |  20 november 2011
Reactie: Een grappig artikeltje waarvan je als lezer je even af vraagt wat je daar nu mee moet. De hausse aan artikelen over hoe je je al of niet zou moeten gedragen, hoe je je inzet verhoogt, beter gebruik maakt van beschikbaar Human Capital of de klaagzang over de vergrijzing en het net niet kunnen vinden van die ene geschikte kandidaat ten spijt.

Als we het een beetje eenvoudig houden dan kijken we sec tegen twee zaken aan.

HR P&O Recruitment

Wat hebben deze drie gemeen? Juist. Geen van de drie hebben een volkomen serene wijze van assessment om het werkelijke menselijke kapitaal in iemand te 'wegen'. Natuurlijk. We hebben een arsenaal aan popjes, topjes, lolletjes, dolletjes en GITjes gerelateerde instrumenten als maatlat. Doch al die 'maatlatjes' komen niet verder dan een momentopname die laat zien wat die of gene als persoon in diens 'carrière' heeft weten te cumuleren.

Verschillende onderzoeken hebben al lang uitgewezen dat dergelijke wijze van assessment bedrijven en, daar aan gekoppeld, een beslissing nemen of iemand al of niet geschikt zou blijken voor een functie, nog iets anders gemeen. Ze kunnen namelijk NIETS garanderen. Natuurlijk, we hebben daar tegenover een arsenaal aan excuusjes als we een mismatch ervaren maar de werkelijke intrinsieke persoonlijke kennis en kunde van de bedoelde kandidaat wordt er voorts weer niet duidelijker op.

Ik doe in deze even niet mee met het gooien van statistieken want ik weet het gewoon niet.

Het tweede is, gegeven de stand van zaken binnen de BV NL nog veel verfoeilijker.
We zitten in een tweede recessie. Of men dit nu hardop durft te zeggen of dit, vanuit politieke of zakelijke beschouwing, WE BEVINDEN ONS IN EEN TWEEDE RECESSIE!

Wellicht worden er nu wat mensen wakker want alle signalen op micro economisch gebied laten dat namelijk al maanden zien maar soit.

Om een recessie te lijf te kunnen gaan heb je twee zaken nodig. 1. Een te reguleren markt en economie, en 2. Een stukje solidariteit en persoonlijke inzet van iedereen.

Nu heeft Balkenende, Bos en consorten en nazaten er voor gezorgd dat twee laatst genoemde punten 'namens de BV NL' volkomen naar de Filistijnen hebben geholpen door heel achterbaks die handtekening onder het verdrag van Lissabon te zetten en meer geld dan ooit het land uit te laten vloeien.

Hiermee is de BV NL geworden als een vergiet waar klaarblijkelijk niemand het verstand blijkt te bezitten hier weer een gesloten pan van te maken. Immers, alleen dan kun je als overheid goede maatregelen nemen die iedereen ten goeden komt.

Rutte, de Jager en Verhage, blijken even eigengereid als impotent want zij zijn bezig de bodem uit die vergiet te zagen. Zaken moet bij een impotenter en incompetenter EU neer te leggen want dat komt hun persoonlijke toekomst zeker ten goed maar niet die van de Nederlandse economie. Heel verachtelijk gaan zij door met spel en machinatie, zo hebben zij blijk gegeven aan ons de voorbije maanden.

Dan komen we op het grote punt 2. voornoemd.
Het geen gebruik kunnen maken dan wel het niet kunnen vinden van de juiste kandidaten.

Beste werkgever/opdrachtgever/overheid

U heeft de voorbije jaren fantastisch werk gemaakt van het eenvoudiger maken van het ontslag recht. U heeft collectief een atoombom onder een aantal zaken gelegd die nu spelen doch klaarblijkelijk weigert u er naar te kijken. Ik zou zeggen, mocht u dit niet zinnen, stop dan met verder lezen.

U heeft namelijk bereikt dat u heel eenvoudig van Human Capital af kon komen. De recessie, want deze gang van zaken speelt al meer dan een decennium namelijk, was een prachtige bijkomstigheid spoed op deze gang van zaken te zetten. Gefeliciteerd.

U ben gezamenlijk op zoek naar de stagiair, die schaap met zes poten, dat commerciële jonge genie, die potente vorser/speurder/aanpakker.

Het human capital dat u collectief heeft weggesanneerd wordt niet in uw ogen klaarblijkelijk meer als potent of competent gezien en er wordt 'én masse' gelogen en bedrogen dat het een lieve lust is.

In andere woorden, hetgeen wat er gezamenlijk dus nodig is om het tij te keren wordt door alle impotente overheden en beleidsmakers in stand gehouden en gepropageerd.

Iedereen moet natuurlijk zzp-er worden want dan kun je naar believen roepen dat men te oud, te duur, niet 'fehig' genoeg is voor de onmogelijk in te vullen vacature[s]. Die oudere experts en kennisdragers hoeven niet meer in overweging te worden genomen, marktwerking toch?

Ik wil met deze 'eyeopener' maar zeggen. Prachtig als je iets kweelt over 'talent management' als je niet eens weet hoe je talent inzichtelijk moet maken en niet verder komt dan een cumulatie van opgedane opleiding en werkervaring.

Krijg je een artikel als deze die 'iets' roept over talent verspilling terwijl de onderlingen veel grotere problematiek, ook sociaal gezien, veel ernstiger is.

Ik weet het, arrogant, hautain, dwars etc. Maar wel zoals feiten er liggen. Misschien wordt het tijd dat we gezamenlijk weer eens bij zinnen komen en tot de conclusie moeten komen dat je alleen met solidariteit, dus met een ieder die beschikbaar is, in MOETEN zetten om 'iets' tot stand te brengen en daarmee moet er meteen iets gebeuren aan de gatenkaas die impotente en incompetente lieden zoals Balkenende, Bos, Donner, Rutte, de Jager en Verhage en al die anderen die kwelend met een eigen belang aan een onvolkomen, onhoudbare en onmogelijke droom genaamd EU vast blijken te houden.

HKH Prinses Maxima maakte een keer een 'beetje domme fout' te stellen dat,'....... de echte Nederlander eigenlijk niet bestaat.....' Wel Hoogheid, met alle respect, zij bestaat wel doch wordt door zeer erudiet onbetrouwbare, leugenachtige en vals pretenderende profeterende staatslieden als 'Henk en Ingrid' die zich bedienen van 'straat en cafétaal' terzijde geschoven zonder dat zij beseffen wie zij eigenlijk dienen te dienen.

Ik weet niet wat erger is. Een niets zeggend artikel als dit op dit hele kleine 'platformpje'...... of de constateringen door mij hier beschreven.
 

Nederlander is gepassioneerd werknemer

Willem van Druten   |    |  20 november 2011
Reactie: @ Sandra,
Welkom bij de club 40+ ers die tussen de schuifdeuren en in de draaideuren zitten van het huidige éénzijdige economische denken.
 

Een gat in de markt vinden?

Arie van Gaal   |    |  20 november 2011
Reactie: Ik ben het oneens dat gouden ideeen niet bestaan, die bestaan wel alleen de kracht en wil die erachter wordt gezet om het waar te maken,kunnen we niet voorspellen. De tijd, plaats en koopkracht spelen ook een cruciale rol in het succes van een onderneming.
 

Vakcentrales: leefstijl is zaak van werknemers

Mark Niessink   |    |  19 november 2011
Reactie: Natuurlijk is een gezonde levensstijl de verantwoordelijkheid van de werknemer. Ik vind dat nu al, de werkgever teveel opdraait voor de ongezonde levensstijl van haar medewerkers. Als iemand buiten werktijd zichzelf blesseert dan kost dat de werkgever een kapitaal
 

Onderbenutting arbeidspotentieel ondermijnt economische groei

Ad de Beer   |    |  19 november 2011
Reactie: Trudy,
Niet alleen de overheid verspilt talent. Ik heb veel organisaties in binnen en buitenland van binnen mogen bekijken en keer op keer stond ik er weer van verbaasd hoeveel talent en menselijk potentieel er verspilt wordt.
Mede daarom heb ik twee jaar van mijn leven besteedt aan het ontwikkelen van Agamedes, waarmee talent op een eenvoudige manier kan worden herkent, erkent en ontwikkeld. Een conditio sine qua non voor iedere organisatie die over twee jaar nog wil bestaan en meedoen in de strijd om schaars talent.
 

Onderbenutting arbeidspotentieel ondermijnt economische groei

Trudy Raymakers   |    |  19 november 2011
Reactie: Ben heel benieuwd naar het boek. Het artikel doet verlangen naar meer. Ik geloof in de gedachte van de netwerksamenleving, samenleving 3.0, de talentgedachte, de filosofie van Hans van der Loo (een van de reageerders), Annemieke Roobeek, Daniël Pink initiatieven als ''we share talent''. Zie alleen dat de (aan)sturing in overheidsorganisaties en veel nont-for profit organisaties alsmaar gericht is op een smalle ouderwetse opvatting van ''planning en control'' ondanks, op papier, mooie uitspraken. De overheid zélf (ik werkte er 20 jaar) is in mijn ogen de grootste verspiller van talent! Hoe zal dit op tijd kunnen veranderen?
 

Negen pijlers om uw merk socialer te maken

Hakkelbert   |    |  18 november 2011
Reactie: Leuk artikel. Vooral het wees alert gedeelte. Je kunt als bedrijf ook letterlijk een Google Alert instellen zodat je elke dag op de hoogte bent wat er over je bedrijf op internet wordt geschreven.
 

Wantrouwen kost personeel

Hanno Schoenmakers   |    |  18 november 2011
Reactie: Mee eens, ergens een start maken is van belang in dit geval! Exitinterviews maken in ieder geval zichtbaar waar de problemen liggen. Mensen die de organisatie verlaten hebben intrinsiek de keuze toch al gemaakt die zul je niet behouden, voordeel hiervan is dat deze mensen (zoals wij het terugzien)in een online-exitinterview de ware reden ventileren. Terugkomend op jou 1e antwoord zal een leidinggevende eerst moeten weten wat er mis is..als hij zelf het probleem is zoals omschreven kom je er bijna niet achter.
 

Wantrouwen kost personeel

Danny Vermeulen   |    |  18 november 2011
Reactie: Je moet het probleem bij de wortel aanpakken en dus niet wachten tot mensen weggaan!
 

Nederlander is gepassioneerd werknemer

Sandra   |    |  18 november 2011
Reactie: Hier kan ik mezelf helemaal in vinden. In Nederland ruim drie jaar zonder succes naar een baan gezocht, ik was te oud (50 jaar) werd mij verteld, dit alles doordat de id-baan regeling werd opgeheven door regering Balkenende. Het CWI vertelde mij dat ik in 2008 minder dan 728,-- aan uitkering zou ontvangen. Uiteindelijk ben ik in Noord-Ierland gaan werken, en moest mijn kinderen achterlaten, hetgeen veel verwarring en verdriet veroorzaakte, maar wie kan van zo'n bedrag leven met studerende kinderen thuis, met een huur van 525 en zorgtoeslag 130,-- per persoon, per maand. Het plan was, geld over te boeken, om de rekeningen te betalen, ik zou dan een slaapkamer huren, om kosten te besparen, dat heb ik dan ook gedaan. Maar een van mijn buren in Nederland, heeft de woningbouw gebeld, waardoor mijn kinderen een eigen onderdak moesten zoeken. Het valt op dat waar ik ook schoonmaak, de werknemers van dat bedrijf met grote tegenzin op het werk verschijnen. Meestal klaagt men over het management, dat ze steeds meer mensen onder druk zetten, door minder uren te laten werken en meer werk te laten verrichten. Als ik naar mijn werk ga, loop ik alles al voor mijzelf te plannen en zorg ervoor dat ik mijn werk zo goed mogelijk verricht, het maakt mij niets uit of ik dan iets later naar huis ga. Mijn jonge collega's, daarentegen zitten vaak met hun mobieltje in de bergkast om berichtjes te versturen, lopen ongeinteresseerd rond te zuchten en verrichten nauwelijks hun taken, zodat het er vaak op neer komt dat ik harder moet werken, want ik heb meer verantwoordelijkheidsgevoel. Ik moet ook toegeven, dat het meestal afhankelijk is van hetgeen de werkgever betaald per uur, want zoals bekend verdient een schoonmaker bar weinig, maar wordt er des te meer van ze geëist.
 

Wantrouwen kost personeel

Hanno Schoenmakers   |    |  18 november 2011
Reactie: Hoe pak je dit aan, probleem is dat vertrekkende medewerkers tijdens exitgesprekken bijna nooit het achterste van hun tong laten zien. Tip..? check mijn Linked in profiel.
 

Onderbenutting arbeidspotentieel ondermijnt economische groei

Kamiel Rietsema (Optines Consultancy)   |    |  18 november 2011
Reactie: Begin daarmee in je eigen organisatie ! Want alleen door in te spelen op de aanwezige talenten in je eigen organisatie blijf je de concurrentie voor, houd je de kosten op peil en behoud je talentvolle medewerkers voor je organisatie.

Creëer flexibiliteit en wendbaarheid in je arbeidspotentieel. Een wendbare organisatie staat garant voor een succesvolle organisatie.
 

Onderbenutting arbeidspotentieel ondermijnt economische groei

Linda Harleman (Ligo Advies)   |    |  18 november 2011
Reactie: Prachtig artikel waarin de pijn van het onvoldoende benutten van talenten in organisaties nog eens benadrukt wordt.

Graag wil ik jullie laten weten dat er een prachtige oplossing bestaat: WeShareTalent.

Dit is een open en innovatief B-to-B netwerk voor de uitwisseling van kennis en talent tussen organisaties. Met inmiddels ruim 50 aangesloten organisaties.

Neem eens een kijkje op www.wesharetalent.com of mail als je meer wilt weten.
 
< vorige 655 656 657 658 2479 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10