Reactie: Nog los van het feit dat een schriftelijke kennismaking via een sollicitatiebrief niet ieders voorkeur van communiceren heeft (de een is meer auditief ingesteld, de ander meer visueel en tekstueel), is het in mijn ogen onmenselijk dat gemeentes tegenwoordig bureaus als WorkFast B.V. inhuren die bijstandsgerechtigden verplichten tot 5 sollicitatiebrieven of meer per dág! Als hieraan niet wordt voldaan, kunnen mensen gekort worden op hun uitkering met alle gevolgen, zoals schulden etc. van dien. Onder dwang solliciteren werkt niet!
De huidige tijd vraagt om heel andere methoden en vaardigheden om nieuw werk te vinden dan brieven schrijven!
Reactie: Onze ervaring is dat vaak standaard brieven worden meegezonden of geen. Zonde om deze kans om je reactie gericht kracht bij te zetten te laten lopen. Maak er werk van, keep it simple en dicht bij jezelf! Voor wat betreft 'maak er werk van', trap niet in de valkuil van te snel reageren:
http://www.recruitingroundtable.nl/2013/08/28/solliciteren-met-het-gemak-van-retweet-en-like/ …
Reactie: Graag even terug naar de realiteit:
Het is niet alleen de sollicitatiebrief die een werkzoekende afschrikt. Het lijkt me verstandig om de vacatures eens door mensen met juiste expertise te laten beoordelen. Ik heb zelf vacatures gezien voor autopoetser en parkeerhulp waarin HBO/WO opleiding wordt vereist.
Ook voor dergelijke functies vereist men een motivatiebrief naast je CV en je sollicitatiebrief.
Werk zoeken is tegenwoordig echt Mission Impossible.
Reactie: Het is natuurlijk van de gekke dat er nog steeds gevraagd wordt om een motivatiebrief!
Wat heb je er aan? Vaak worden die brieven gemaakt met hulp van tekstschrijvers of marketeers die denken iets van werving en selectie te begrijpen.
Een beetje selecteur leest die brieven niet eens, net zoals de doorsnee huisvrouw de reclames in de kranten niet leest.
Selecteren van nieuwe medewerkers doe je op basis van wat iemand kan en die data haal je niet uit een brief of CV.
Gratis voorbeelden van brieven? Och, als ervaren selecteur ken je ze meteen. En dat is erg vervelend voor de kandidaat want de vraag waarom hij/zij de brief van MoL gebruikt wordt niet getraind bij de sollicitatietrainingen.
Daarom werken wij met competentieprofielen, valide getest, voor iedereen gelijk, dan selecteer je op wat iemand kan en dat werkt stukken beter!
Reactie: Mooi initiatief deze Awards. Dit zal bedrijven gemotiveerd maken om meer met klantervaringen en beleving van de klant te doen dan dat er nu gebeurd!
Reactie: Precies meneer Dekker.
Schreeuwen dat we er aan de voorkant op vooruit gaan maar even vergeten wat je aan de achterkant fors moet inleveren. Even snel gerekend en je zakt financieel gewoon door het ijs. En de PvdA roep-toetert aan de voorkant voorop. En nu wil de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten) ook nog eens de belastingheffingsvrijheid op lokaal niveau verbreed hebben. Om gaten in de gemeentelijke begrotingen te vullen. Maak je borst maar nat als dat doorgaat. De oplossingen zitten niet in het oude omslagstelseldenken waarbij de burgerij altijd het gelag betaald.
Reactie: `Het Nibud deed al eerder onderzoek naar schulden op de werkvloer, waaruit bleek dat vier op de vijf bedrijven medewerkers heeft met geldproblemen. Het feit dat medewerkers met schulden onder andere meer stress ervaren en vaker verzuimen, betekent ook extra administratieve lastendruk voor de werkgever. Deze moet kostbare HR-capaciteit vrijmaken voor het uitkeren van voorschotten, het vervroegd uitkeren van vakantiegeld, het uitvoeren van loonbeslag en het voeren van gesprekken met betrokken externe instanties`
Wanneer het zo voor werkgevers in kaart gebracht wordt zullen ze er vast wel anders over nadenken. Echter lijkt het wel of er meestal op de korte termijn gedacht wordt, en dat is in dit geval een flinke kostenpost aan financiële voorlichting.
Reactie: Ik zie tegenwoordig ook veel bedrijven die zogenaamde webinars organiseren waarbij klanten direct hun vragen kunnen stellen en andere klanten deze ook gelijk kunnen horen. Op deze manier heb je direct contact met de klant.
De 27 jaar regel gaat in dit traject op. De high potentials zijn tussen de 33 en 38 jaar en hebben allemaal al meer dan 5 jaar werkervaring. Overigens is de 27 jaar regel ook weer afhankelijk van de persoon. Talent, drive, helderheid over richting, doorzettingsvermogen en motivatie kan op elke leeftijd ontstaan.
In veel gevallen worden talenten gebombardeerd tot talent en in een ontwikkelingsprogramma geplaatst. In mijn geval is dat niet het geval. Ze hebben de ambitie, ze hebben het talent en dat wordt door iedereen erkend. Maar nu komt er iets anders om de hoek kijken: prohibited learning. Men heeft een zwaardere les en uitdaging nodig om het beste uit zichzelf te kunnen laten zien. Daar wordt nu actief aan gewerkt. Dus er wordt eigenlijk heel secuur met dat woord talent om gegaan. Talentontwikkeling is eenvoudig als je snapt hoe het precies werkt. Daarvoor is wezenlijk inzicht in het brein nodig. De klinische methode is 1 manier die mede kan helpen.
@Irma, ik ben het met je eens dat dit een continue proces is. Goed dat je op deze manier jouw talenten ontwikkelt. In kern volgen veel te weinig mensen hun droom en hun werkelijke talent. Talent hoeft dus ook niet altijd iets direct met je werkt te maken te hebben en de ontwikkeling kan toch gebruikt worden om medewerkers te stimuleren 100% tevreden te werken. Help een ander met zijn droom en vaak betaalt dit zich dubbel en dwars terug. Zoals Monsterboard die een medewerker hielp in zijn droom om zanger te worden en daarvoor alle kanalen aanschakelde. Gaaf hoor!
In mijn beleving is het streven je droom te realiseren van wezenlijk belang. Elke dag ben ik hiermee bezig. Zelf ben ik altijd werkzaam geweest in het onderwijs. Ik had een droom nl. een eigen cafe. Dit heb ik in 2000 gerealiseerd. Na enige tijd toch weer in het onderwijs. Een illusie armer, maar een ervaring rijker. Na enige jaren onderwijs begon het toch weer te kriebelen en besloot ik zelfstandig ondernemer te worden. Heb van te voren in kaart gebracht wat mijn kwaliteiten en competenties waren en ben aan de slag gegaan. Heb doelen gesteld, mijn visie bepaald en ben pro-actief aan de slag gegaan.Dagelijks werk ik met veel plezier en enthousiasme aan mijn doel en droom.
Bijstellen van plannen en het volgen van ontwikkelingen is mij niet vreemd. Het belangrijkste voor mij is dan ook dat je goed moet luisteren, kijken en vervolgens handelen.
Het allerbelangrijkste vind ik PLEZIER. Dus....
SMILE EVERYDAY EN NO LIMITS.
Reactie: Vanwege het gebrek aan richting, blijf ik er bij bedrijven op hameren dat het geen goed idee is om de Digital Marketing Strategie of Plan te skippen.
De punten die in het artikel genoemd zijn, zijn het gevolg van deze aanpak.
Reactie: Als de outsourcingspartner ook nog voorloper is op het gebied van innovatie binnen zijn vakgebied is het niet alleen kostenbesparend maar vooral efficiencyverhogend en biedt het de organisatie duidelijk meerwaarde. Het innovatiemes kan zo aan twee kanten snijden.
Overigens: al eens aan outsourcing van coaching gedacht?