zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Geef meer dan je neemt

Josien Sneek/Ervaren Ambtenaren Training & Coaching   |    |  30 april 2014
Reactie: Dank voor dit bericht. Ik ga het boek vast en zeker lezen. Opvallend (of misschien juist wel niet?) is dat de 5 geheimen heel erg overeenkomen met de 5 punten die in een vergelijkbaar boek naar voren komen. Bronnie Whare schreef het boek The top five regrets of the dying (Nederlandse titel: Als ik het leven over mocht doen). Haar gesprekken met mensen in de laatste fase van hun leven brachten dezelfde lessen aan het licht.
 

Acht redenen om te kiezen voor outplacement

Fabiola van Gaalen   |    |  29 april 2014
Reactie: Aanleiding was een burnout. Het coachingstraject na herstel leverde onvoldoende verbetering, dat heeft me onzeker gemaakt en zo ging ik het gesprek over tweede spoor aan met outplacement en tijdens dat proces vrijstelling van taken. Nu lijkt het alsof ik zelf initiatief heb genomen. De onderwijswerkgever is eigen risicodrager en wil/kan de last van evt. WW niet dragen. Onvoldoende dossier voor ontslag wordt hier geruild met een aanbod van outplacement (ca. 8 maanden) plus een dwingend verzoek tot zelf ontslag. Het lijkt mij dat een op zich goed plan voor outplacement zo met een negatieve consequentie wordt verbonden. Een garantie geeft een outplacementbegeleider nl. niet.
 

Waarom werknemers afhaken

Berg   |    |  29 april 2014
Reactie: Weer wordt er niet ingegaan op de onderliggende oorzaak van verlies aan verbondenheid en betrokkenheid. Dat is namelijk de doorgeschoten 'flexibilisering'.

Waarom zou je als werknemer je 100% inzetten als je per dag eruit kunt worden geschopt?

Waarom zou je als werknemer je 100% inzetten als je telkens per 3 of 6 maanden je baan kunt verliezen?

Gelukkig werk ik voor een bedrijf welke steeds meer mensen weer gewoon een vaste aanstelling geeft en met succes! Het verloop is vijwel nihil en er wordt keihard gewerkt en het is geweldig om die onderlinge focus op resultaat te zien.

Willen we uit de crisis komen, moeten we juist stoppen met die waardeloze flexcontracten en gewoon weer solide contracten aan mensen geven. Flexibilisering is out!
 

Vijf belangrijke knelpunten in sollicitatieprocedures bij bedrijven

Ad de Beer   |    |  29 april 2014
Reactie: Software is objectief waar een selecteur subjectief is.
Goede software selecteert ook niet op woorden, maar op valide kenmerken zoals competenties.
Onze software doet dat als eerste en enige in De wereld.
De voorselectie die nu voor veel, heel veel, geld kan worden uitbesteedt aan recruiters, waarvan er veel niet in staat zijn objectief te werven, kan daardoor tegen zeer lage kosten (250 euro bij succes) objectief worden gedaan.
De organisatie krijgt meteen na het plaatsen van een vacature een overzicht van geschikte kandidaten met scoringspercentage. Iedere nieuwe kandidaat wordt meteen na het plaatsen van een profiel gematcht op alle vacatures. Zo mist niemand de beste kandidaat en geen enkele kandidaat de beste loopbaan.
 

Acht redenen om te kiezen voor outplacement

Ad de Beer   |    |  29 april 2014
Reactie: Bernadette
Dat neemt niet weg dat er recht op een uitkering bestaat, alleen zal het UWV de rekening aan de werkgever presenteren. Het UWV bepaalt of er recht is op ww en dan is steeds het geval.
Al met al een vreemde zaak eerlijk gezegd, ik vraag me af wat er allemaal achter zit.
 

Acht redenen om te kiezen voor outplacement

Bernadette Boerlage   |    |  29 april 2014
Reactie: Beste Fabiola, In het onderwijs is het mogelijk dat de organisatie zgn Eigen Risicodrager is en dus aanspreekpunt voor het uitbetalen van de ww. De organisatie zal in dat geval er alles aan doen om te zorgen dat je geen aanspraak gaat maken op de ww. Ze bieden je dan een outplacement aan. Maar dit is natuurlijk onzin om jou als werknemer voor het blok te zetten. En dan die gast die zich jouw rechtshulp noemt, dat is echt te gek voor woorden. Je zou een klacht moeten indienen!!
 

Focus reclame verschuift meer en meer naar internet

Freesletters   |    |  29 april 2014
Reactie: Wij zijn een bedrijf dat een zeer uiteenlopend aanbod aanbied van visuele communicatie, in ''het echte'' leven. Voor bedrijven binnen onze branche zijn het de afgelopen jaren zeker zware tijden geweest, de vraag is hoe dit zich in de toekomst verder zal ontwikkelen.
 

Vertrouwen in goede doelen daalt door twijfels over geldbesteding

Richard de Wit   |    |  29 april 2014
Reactie: Tja, mensen ontwaken en beginnen steeds meer in te zien hoe ze worden belazerd. Met een bankschroef glimlach redt je het niet meer. Daarbij vind ik de programma's op internationaal gebied zoals gemaakt door Peter R de Vries ook een goed beeld geven hoe overheden hun volk letterlijk naaien en kinderarbeid en slavernij toestaan. Op nationaal gebied worden er ook heel veel Nederlanders een zielig beeld voorgehouden terwijl er alle soorten potjes worden gevuld ten goede van een paar misselijke personen die alles in eigen zak schuiven. De overheid doet er ook niets aan want die heeft er zelf veel belang bij.
 

Acht redenen om te kiezen voor outplacement

Ad de Beer   |    |  29 april 2014
Reactie: Fabiola
Ik ga ervan uit dat je in Nederland werkt? In dat geval snel afscheid nemen van je rechtshulp, want die kent de wet niet en dan heb je er weinig aan. De verwijtbaarheidstoets bij werkloosheid is al lang geleden afgeschaft.
Outplacement geeft geen garantie op een baan, maar maakt de kans groter.
Maar waarom heb je her ''aanbod'' gekregen? Is er een keuze voor iets anders? Krijg je doorbetaald tijdens de outplacement? Is er sprake van een sociaal plan? Het lijkt me verstandig om eerst al deze zaken eens door te nemen voordat je een beslissing neemt, want bij ontslag zijn er wel degelijk andere mogelijkheden.
 

Acht redenen om te kiezen voor outplacement

Hetty Soes   |    |  28 april 2014
Reactie: Beste Fabiola,
Niemand kan je garanderen dat een outplacementtraject je zeker een baan zal opleveren, maar je maakt je kansen op de arbeidsmarkt in ieder geval beduidend groter wanneer je weet wat je wilt en wat je kunt. En wat hulp daarbij lijkt me zeker van toegevoegde waarde.

Ik begrijp niet goed waarom je werkgever en rechtshulp aangeven dat - wanneer je instemt met outplacement - je recht op WW nihil is.
Dit moet goed op te vangen zijn d.m.v. een vaststellingsovereenkomst.

In ieder geval veel succes met alles.

Mvgr. Hetty Soes
Werk & Verder


 

Vijf belangrijke knelpunten in sollicitatieprocedures bij bedrijven

Franziska, PA Online B.V. Secretaressepool   |    |  28 april 2014
Reactie: E.e.a. kan inderdaad vergemakkelijkt worden door software. Het lastige is en blijft wel dat er (dan) veelal 'op de letter' gescreend wordt door software. Wij zien dit nogal eens gebeuren. Onze vraag is daarom: vind je daarmee de beste kandidaat of kandidaten?

De processen kunnen inderdaad wel verkort worden door software. Dat is een belangrijk verschil.

En, er is natuurlijk ook een andere manier: schakel één of twee bureau(s) in die de werving & (voor)selectie doet/doen. Dat scheelt een hoop werk en heel veel tijd. (Niet meer bureaus, anders 'zie je weer door de bomen het bos niet meer' met alle toegestuurde c.v.'s en alle communicatie daarmee gepaard gaande.)

Het hierboven beschreven administratieve proces met knelpunten is duurder dan men denkt, al zijn de kosten niet zichtbaar. Dit is dus eigenlijk een verkeerde bezuiniging.
 

Acht redenen om te kiezen voor outplacement

Fabiola van Gaalen   |    |  28 april 2014
Reactie: Ik sta als werknemer in het onderwijs voor deze beslissing: een aanbod voor outplacement en daarna ontslag. Doodeng vanwege het opgeven van een vaste aanstelling en een leeftijd van 50 jaar. Ik vind het erg moeilijk om in mijn eentje te besluiten welke richting ik nu in moet, dus hulp lijkt me een goed idee, zeker na het lezen van dit artikel.
Kan iemand mij een indicatie geven hoe groot (of klein) de kans is dat ik een baan vind via deze weg? Ik heb van mijn werkgever en rechtshulp begrepen dat als ik hun voorstel voor outplacement instem mijn recht op WW nihil is.
 

Checklist: Omgaan met roddelen op de werkvloer

k struiksma   |    |  28 april 2014
Reactie: Het roddelen zal best bepaalde doelen kunnen dienen , maar de vraag is in wat voor omgeving wil je werken, leven en creeeren. Ik kies voor open, eerlijk en transparant. Als dat je bedrijfscultuur wordt zul je uiteindelijk ook met dat soort mensen overblijven. Dit werkt zelfs door in je vriendenkring en klantenkring.
 

Vijf verhalen die u medewerkers moet vertellen

Bert-Jan   |    |  28 april 2014
Reactie: Goed artikel! Praten over veranderingen met alle betrokkenen is uiterst belangrijk, maar behalve dat laat ik de mensen e.e.a. ook ervaren via klassieke piano-improvisaties. Ik stem mijn spel af op de luisteraars en de omgeving. Met als resultaat dat men dichter bij zich Zelf komt, motivatie en creativiteit vrijkomen en men er (weer) zin in heeft en betekenis aan kan geven. Mijn pianospel kan ook ingezet worden als ondersteuning bij een speech door de directie.

Bert-Jan van der Mieden
Classic Improvisations.
 
< vorige 294 295 296 297 2480 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10