Reactie: ik vind het een goed idee dat minister Plasterk arbeidsparticipatie van vrouwen wil stimuleren, maar de motivatie komt mij gedeeltelijk onzuiver over. Kinderen blijven na de scheiding van ouders lijkt mij altijd een gezamenlijke verantwoording, dus ook van de vader! Ook in onze moderne maatschappij is het zo dat veel vrouwen hun kinderen bij zich houden, maar je ziet ook steeds meer vaders die dat doen. Dus minister ogen open, en niet te ouderwets denken alstublieft.
Reactie: Waardebepaling achteraf zet de economie op z'n kop. Het versnelt de omvorming van oude, traditionele werk- en denkwijze naar moderne, 2.0 werk- en denkwijze. Boeiend, spannend en bovenal eerlijk. 'Je betaalt geen cent te veel'.
Reactie: Werknemers zouden niet meer ontslagen mogen worden als zij 40 jaar gewerkt hebben, en bij het bedrijf waar het laatst arbeid is verricht gemiddeld een goede prestatie-beoordeling is gegeven. Dit geeft blijk van een goede werk-attitude. Dit is een stimulans om ''op niveau'' te blijven presteren.
Bij eventueel failissement van werkgever zou AOW/pensioen uiterlijk op 65 jarige leeftijd kunnen starten. Na 40 jaar arbeid geen sollicitatieplicht meer.
Reactie: Dat krijg met trainingen ja. De meeste zitten niet te wachten op een trainer waarvan ze naar de baas naar toe moeten. Zeker niet wanneer deze trainer het ook nog nodig vindt dat de cursisten moeten doen wat deze trainer verlangt voordat ze weten wat ze krijgen. Met Gordon Ramsay weet je waar je aan toe bent en die hulp vraag je zelf als eigenaar. Natuurlijk laat je ze in hun sop gaarkoken, of beter nog. Stuur ze de training uit. Ik denk niet dat het invullen van de vragen of het lezen van de reader bepaald dat iemand passie voor het vak heeft ja of nee. Dat je graag wilt dat mensen dit doen zodat voor jou de training beter is begrijp ik zeker wel.
Als ik in een zaal zit dan ligt het met name aan de spreker die de groep actief krijgt en niet aan de deelnemers. Dit is ook zo als ik zelf voor de zaal sta. Huiswerk voor verkopers vooraf aan een training is geen goed idee.
Reactie: Beste Bouman, Ik ga tot een bepaalde hoogte met je mee in je beredenering doch niet helemaal.Charisma is iets wat je bezit. Kijk naar de mensen die het bezitten en vraag je af waarom ze het bezitten.
Het zoeken naar je zelf doet mij verzuchten. Er is al jaren een instrument hiervoor wat door vele makers en houders van allerlei methodieken vaak wordt afgewezen omdat het niet zou voldoen.
Het instrument op zich geeft je latente vaardigheden en soft skills voor zo'n 75% gemiddeld weer. Is er niet veel meer waar je voorts naar hoeft te zoekn me dunkt.
NumoQuest is de naam. Simpel, eenvoudig en recht door zee. Maar even zozeer, iemand die zichzelf enkt te hebben gevonden hoeft nog geen Charisma te hebben. at is een beetje een ongrijpbare als het ware. Maar zoals ik zeg. Zoek naar de gemene deler van hen die het wel wordt toegedicht, en je hebt 'iets'.......
Reactie: Ach beste mensen, we schrijven er meteen een nieuw hoofdstuk bij een bos die de britten nakweelt om de banken te verplichten een soort tax te gaan betalen om de schade die ze hebben veroorzaakt op die manier te laten betalen.
Walgelijker kan het niet worden daar de banken dit gaan verdisconteren met hun klanten die, oh verrek das nou toch waar ook, ook nog eens belastingbetaler blijken te zijn.
Het is wat Ad stelt, je wordt gewoon door een contingent graaiers, incompetente politici en arrogantie genaaid dat het hen een lieve lust is en ze kloppen zich er nog eens voor op de borst ook. Het enige wat ik me kan voorstellen is dat de PVV als partij exploderen gaat, niet dat ik daar persoonlijk op zit te wachten maar wie weet krijgen we dan eindelijk eens dat nieuwe landschap waar Pim het over had.
Hoe het ook zei, balkenende doet zijn allereerste uitspraak in de openbaarheid na aanvang van de crisis aan. ''Wij mogen de rekening van deze crisis niet bij dit kabinet leggen. We zullen er met zijn allen de schouders onder moeten zetten ......... etc etc''.
Ik weet dat Ad en ik op één lijn zitten als ik zeeg dat we een parlementaire commissie moeten hebben met verregaande bevoegdheden om dit soort gelegaliseerd gespuis in één keer opruimt.
Ik ben het helemaal met je eens: blijf bij wie je bent en ben oprecht. Mijn vraag is dan: wie ben ik? Is dat de persoon die twijfelt aan zichzelf, bang is etc.?
Ik denk van niet. Voor mij geldt: ik geloof niet in wie ik denk dat ik ben als ik angst en wanhoop voel. Dat houdt mij tegen, dan groei ik niet.
Worden wie ik werkelijk ben is voor mij trainen en nog eens trainen. Diverse manieren staan in het artikel genoemd. Mediteren is een andere manier.
Reactie: via pensioenkijker.nl bestand oude pensioenfondsen
het ASF(agrarische sociaal fonds) zit tegenwoordig bij Interpolis,stichting Pensioenfonds
Veel succes,Loek
Reactie: Goed artikel voor Minister Bos. Het zit nog wat ingewikkelder in elkaar denk ik. Daarnaast zijn er nog dealers bij andere Banken in Nederland en vervolgens daarbuiten.
En vervolgens kunnen beleggers (straks) weer kiezen (inclusief de Pensioenfondsen) in welke bancaire instellingen ze willen gaan beleggen.
Strikvraag: in een back-to-basic bank in Nederland waar je minder rendement op hebt dan rente op je spaarbankboekje of op die andere buitenlandse bank?
Reactie: Net als een vorige reactie was ik ook zoekend naar mijn pensioenopbouwverleden kwam ik op deze link terecht, ik heb ongeveer 23 jaar pensioenpremie betaald aan het agrarisch sociaal fonds , hiervan heb ik overzichtjes van de opbouw maar ik kan het fonds niet meer vinden, vandaar mijn reactie. De vraag is dus weet iemand een adres of eventueel een naam van een fonds dat de plichten overgenomen heeft?
De opbouw is gedaan in de 60er en 70er jaren!
Gaarne een reactie?
Reactie: Naar mijn mening moet er voor Sales 2.0 een onderscheid gemaakt worden in de soort producten en services, die worden verkocht. Producten, die een duidelijke invloed hebben op de bedrijfsvoering van een klant, zullen toch op basis van vertrouwen worden verkocht en daar werkt de persoonlijke relatie echt het best. Voor andere producten spelen social media al veel langer een grote rol. Kernvraag voor veel ondernemingen t.a.v. de salesstaf zou moeten zijn: hoe maximaliseer ik de directe klanttijd van een verkoper. Het is comfortabel weg te duiken in intern werk. De klanttijd moet omhoog. Focus, focus, focus.
Reactie: Wat me opvalt is dat er direct allerlei oplossingen worden aangedragen, terwijl het nu zaak is om echt even een pas op de plaats te maken en een paar lagen dieper in bedrijven te duiken om uit te vinden waarom niet meer werkt wat eerder wel werkte.
Het gaat namelijk om een fundamentele maatschappelijke verandering die gaande is, de mens verandert namelijk. Men zoekt o.a. lange termijn oplossingen, relaties en vertrouwen. En dit vergt een wezenlijk andere insteek dan hoe klanten momenteel vaak worden benaderd en behandeld. Hiervoor is nieuw inzicht en bewustzijn nodig.
Om een compleet beeld te krijgen waar het nou precies over gaat in deze transformatie van bedrijven kan ik je de workshops van I.K.-ID aanraden, http://www.ik-identity.com/seminars/.
Een reeks van workshops die alle facetten van succesvolle organisaties in een nieuwe tijd belicht. De seminars krijgen vorm door mensen uit de praktijk, die uitgaan van de nieuwe inzichten en zowel theoretische inzichten als praktijkennis delen.
En natuurlijk mag u mij ook bellen als u meer wilt weten!
Het is een prachtige transformatie waar we in gaan als bedrijfsleven, die veel meer zal opleveren dan de huidige verkoopinspanningen, daarvan ben ik overtuigd.
Hartelijke groeten,
Marjolein Hins
Q-Search en MM&P boardroomcounseling
Reactie: Van de overheid valt weinig te verwachten. Een bekende uitspraak luidt: 'Een politicus is iemand die 100 euro van je leent, 50 euro terugbetaalt en vervolgens volhoudt dat je quitte staat omdat je allebei 50 euro hebt verloren.' Het is opvallend hoezeer de politiek de laatste jaren het zicht is kwijtgeraakt op wat er in de maatschappij gaande is, laat staan dat ze er adequaat op reageren. Als ze al reageren, is het vaak te laat én met de verkeerde maatregelen. Stoer doen, zoals Ad de Beer terecht opmerkt. Dat geldt m.i. ook voor de bonuscultuur. Is dat wel het werkelijke probleem? Ik denk het niet. Zouden bankiers minder risico nemen als er lagere bonussen worden uitgekeerd? Nee toch? Naar mijn mening is het toezicht volstrekt onvoldoende. Wellink, Bos en de AFM lijken wel comateus. Ze moeten door anderen door elkaar worden geschud om een ramp tot ze door te laten dringen. Een dreigende ramp is niet voldoende, de catastrofe moet al hebben plaatsgevonden, anders vallen ze zó weer in slaap. Ik wil maar zeggen: ze zitten er niet echt bovenop. Dàt gedrag moet veranderen.