Reactie: ander punt is dat er te weinig vakkundige ''laagopgeleide''maar technisch zeer bekwame mensen zijn.
Ik denk zelf dat dat komt omdat dit soort banen waar je als LBO of VMBO student uitstekend geschikt voor bent, enerzijds te weinig gewaardeerd wordt, leest betaald wordt.
Anderzijds hebben we in deze cosnumtiemaatschappij gewoon veel meer wensen en mogelijkheden gekregen. Hoe los je dat op? ik weet het niet.
Reactie: Do not judge the book by it's cover gaat hier niet op. Kledingstijl is wel degelijk een belangrijk onderdeel van je presentatie. Een das hoort daar voor de een wel bij, voor de ander niet. Belangrijkst is dat je kleding draagt waar je je op gemak voelt.
Persoonlijk ben ik groot voorstander van de das, mits (uiteraard) gedragen met een goed overhemd!
Reactie: Dat klopt, maar de babyboom generatie stapt in de komende jaren de arbeidsmarkt uit en die plekken komen vrij te liggen. Zou dit voor de werknemers niet beter uitkomen in het loon, de werkgelegenheid en het gevoel van vertrouwen scheppen ergens in verder te kunnen groeien zonder te investeren in niks? Zowel werkgevers als werknemers zullen profiteren van het tekort. (werkgevers nemen bij een te groot tekort de oudere generatie weer op om bij te scholen) dus een win-win situatie.
De Studiefinanciering die wordt afgeschaft beetje bij beetje (zo voorspel ik als het zo doorgaat) weerhoudt havisten en vwo'ers door de studeren op hoger of wetenschappelijk level. De schuld ligt zeker niet bij deze generatie werknemers, maar bij het huidige politieke beleid en de visie die werkgevers op het recruteringsbeleid vasthouden.
Er zijn inderdaad mensen die duidelijk uit de indewattengeneratie komen, maar die vallen vanzelf af als ze niet presteren nietwaar?
Reactie: Aardige collega's, aardige managers.
Opzich zou het niks moeten uitmaken. Je bent er om te werken en niet om feestje te bouwen.
Een goeie service gerichte instelling is een pre.
Verder moet je altijd voor je eigen een positieve instelling meedragen naar je werk.
En negativisme compleet uitsluiten.
Reactie: Een merkwaardige redenering. Minder binding met de arbeidsmarkt (het bedrijf?) zou verklaren dat er minder sprake van prestatiebeloning is?
Lijkt mij juist niet, prestatiebeloning maakt juist dat je voor je eigen meetbare korte termijn succes gaat en niet voor het overall bedrijfssucces. De relatie zou m.i. dus precies andersom moeten liggen.
Reactie: Je moet met iedereen goed overweg kunnen
Zo weinig mogelijk zeggen en juist veel vragen stellen en doorvragen
Als iemand je een klap geeft, moet je vragen waarom hij/zij dat doet en doorvragen
Oant sa fier
Reactie: Misschien heeft het met een hogere eigenwaarde en zelfvertrouwen van mannen te maken. Het geloof in het eigen kunnen voor wat betreft resultaten.
Deze positieve uitleg kan een verklaring zijn voor de achterhoedepositie van vrouwen als het gaat om prestatiebeloning.
(In de categorie; huis-, tuin & keuken psychologie)
Reactie: Natuurlijk zijn er ook vrouwen, want uitzonderingen bevestigen de regen, maar haantjesgedrag, egotripperij en eigenwaarde/status halen uit geld komt nu eenmaal meer voor bij mannen.
Reactie: Spreekt voor zich dat de collega's waar men de hele dag mee samenwerkt belangrijker zijn dan de manager. Dat neemt niet weg dat een manager een stempel kan drukken op een bedrijfsonderdeel (ook in negatieve zin dus) en daarmee het leven behoorlijk zuur kan maken.
Reactie: Ik draag nooit of nauwelijks een stropdas, zelden genoeg dat ik 't op het internet elke keer opnieuw moet opzoeken hoe ik een stropdas moet knopen, en als ik eentje draag moet het een modern/casueel stropdas zijn. Hoe dan ook, de stropdas tips van Desiree zijn erg handig!
Kort is in 2010 zeker de trend geweest. Korte coachingtrajecten maar ook werd vaak voor workshops gekozen. In onze praktijk uitte dit in veel troachingsopdrachten. Troaching zou je coaching met een scheut training kunnen noemen. Niet bang zijn om als coach eens wat suggesties te doen of sturend te zijn. Ook in 2011 worden snelle resultaten verwacht van korte interventies. Ook nu zullen HRM afdeling voor workshops en korte coaching (troaching) kiezen.
De opmerking; ''dit product is misschien niets voor u'' is inderdaad een teken van verkeerd advies, maar door deze opmerking iets anders te formuleren, kun je de klant misschien wel prikkelen of de klant over de streep trekken, Uit mijn ervaring kan het in sommige gevallen helpen te zeggen; ''misschien dat het verstandig is om op dit moment eerst te kiezen voor een gebruikte machine''. vaak heeft de klant al de keuze gemaakt tussen nieuw en gebruikt. Verder ben ik het met de meeste opmerkingen eens. Elke klant is uniek, behandel hem dan ook zo. De klant goed adviseren is het belangrijkste... sommige ''trucjes'' kunnen de klant echter soms wel over de streep trekken, maar in mijn optiek 95% verkopen, 5% trucjes...
De schrijver slaat hier de bekende spijker op de kop. Vaak wordt bij klantgerichtheid gevraagd om checklijstjes: als ik dit en dat doe ben ik klantgericht. Zo werkt dat helaas niet. Het gaat om aandacht. Het gaat om menselijkheid. Zoals gesteld in dit artikel: Klantgerichtheid is mensenwerk!