Reactie: Hèhè, eindelijk iemand die het begrijpt. Ik blijf al jaren heerlijk thuis in m'n vakantie. Spreek eens wat af met vrienden, kan impulsief ergens heen om iets te bekijken of slechts een terrasje te pakken en hoef lekker niets. Mijn idee van vakantie!
Oké, ik reis veel ivm mijn werk, dus die behoefte wordt al gevoed, hoewel.... Dat is werk en gaat mij niet om het reizen. There's no place like home sweet home!
Rust: 's ochtends bedenken wat ik die dag ga doen. En dat ook nog elk moment mogen wijzigen. Dat is pas vakantie!
Reactie: Opheffen en opnieuw beginnen? Dat lijkt makkelijk maar het is ook een oplossing waar je zelf misschien geen deel van uit maakt. Ik ben niet zo'n voorstander van de exit strategie, hij bevestigt een gebrek aan strijdlust.
Als je wel strijdlust hebt:
1) Stel voor je afdeling helder de relatie vast tussen resultaatgebieden, verantwoordelijkheid, middelen, mensen, en tijd om het te realiseren. Zo te zien lopen de verwachtingen uiteen van jouw HR rolopvatting en de Business resultaatgebieden.
2) neem de tijd om met managers (je klanten) te bespreken, wat ze van je verwachten voor welk soort bijdragen ze waardering zouden tonen. Leg dat zo mogelijk vast. Staat iedereen nog achter het gezamenlijke doel?
3) Werk aan een goede match en verlang dat jouw mensen er achter staan.
4) Is dat bereikt, trek dan binnen dit kader alle initiatief naar je toe, door niet alleen vraaggestuurd te reageren op managers en medewerkers, maar door vóóral vanuit de resultaatgebieden proactief aan de slag te gaan.
5) Werk steeds vanuit de organisatie doelstellingen (Balanced Scorecard). Toon aan, dat elke door jullie gezette stap bijdraagt aan dat doel; houd dat administratief goed bij. Je kunt dan bijvoorbeeld glashard aantonen: Elke bestede minuut van HR draagt bij aan het bedrijfsresultaat.
6) Dwing jezelf en je mensen om daarvoor de credits op te eisen. Geen credit = geen resultaat!
En dan kan je met reden trots uitstralen. Tegen die tijd zien we je eventuele nieuwe vraag wel weer.
Reactie: Ik denk ook dat dit slechts een tijdelijke opleving is en dat over enige tijd de prijzen gewoon weer gaan dalen. Als dat gebeurt dan kan de overheid eigenlijk niets anders doen dan deze verlaging van de overdrachtsbelasting handhaven want het stopzetten van deze regeling zal de huizen markt dan nog verder doen instorten.
Reactie: Ik kan alleen maar onderschrijven wat het artikel zegt, zij het iets bijgesteld. Het is geen tweederde doch 70%+. Kniesoor die daar uiteindelijk op let.
Ik kan slechts spreken vanuit de IT daar dit mijn expertise gebied is. Waarom de projecten daar mislukken is het volgende.
De IT is een lineaire materie waar menig 'self proclaimed manager', lees hier iemand die een cursusje ITIL of Prince 2 heeft gevolgd, meent I [deel]projecten te kunnen leiden. Men heeft daarbij een volkomen eigen visie en mening want men heeft o zo veel seminars gevolgd dat men van de materie op zich vrij weinig tot niets af blijkt te weten.
Tel hierbij op dat het ook vaak gaat om een aanstelling via het 'old boys network' en de miljardenverliezen zijn een feit. Natuurlijk roert men alleen over de successen de trom, lees dan hier ook dat vrijwel elk project uiteindelijk kan worden gebombardeerd tot een successtory.
Het is mij om het even welk boekje met inzichten, ervaringen of methoden je naar een ander toesmijt, als je geen idee hebt waar je mee bezig bent kun je manoeuvreren wat je wilt naar het uithangbordje 'project manager' wat je wilt, het garandeert uiteindelijk helemaal niets.
Wil je succesvol IT projecten opzetten en tot een redelijk goed eind brengen? Zorg dan dat je kennis draagt van de merites van de IT, de 11 wetmatigheden en als allereerste zeker begrijpt wat de 'Civile matrix' inhoud. Oh u kent die nog niet? Ah, waarschijnlijk een van de grootste redenen dat uw project zo mank aan het gaan is.
Reactie: Ik lees wel vaker van dit soort nietszeggende indexjes. Ik vraag me af aan wie men de vragen voor legt. Legt men deze voor aan hen die 1 tot 1+ keer modaal verdienen of deel uit maken van een huishouden met twee verdieners of aan de oudere werkeloze die zeker weet geen schijn van kans meer te hebben op de arbeidsmarkt.
De 'zekerheid' die de BV NL in het verleen door crisissen hebben geloodst was altijd gestoeld op een bepaalde mate van solidariteit. De voorbije kabinetten en werkgevers hebben dit volkomen laten verdampen in de zucht naar..... u mag het zeggen want als men victorie durft te kraaien, economisch gezien dan, dan blijft men zich op een geweldige manier iets voorliegen.
Menig werkgever klaagt namelijk de juiste mensen niet meer te kunnen vinden. Namelijk het schaap met de vijf poten met minstens vijf jaar relevante vakgerichte ervaring van drie en twintig, die voor een habbekrats aan het eind van de maand de hand op houd in de hoop dat vier en twintig al niet te oud is.
Balkenende, Bos Donner, Kamp en Wellink roepen om het hardst dat de werknemer niet meer mag verwachten vaste aanstellingen te kunnen krijgen en daarom open moet staan voor ..... voor een schijnzekerheid die men stelselmatig zelf heeft afgebroken?
Prachtig dergelijke indexen maar wanneer de top van het bedrijfsleven en de politiek niet meer duidelijk richting meer blijken te kunnen geven en een duidelijke sturing, dan moet je jezelf maar eens afvragen wat een dergelijke index nog voor waarde heeft.
Reactie: Wel grappig weer eens een artikeltje te lezen die een veer in de reet van Rutte blijkt. De genoemde percentages zijn op geen enkele manier te verifiëren als je namelijk de cijfers inhoudelijk niet presenteert.
Natuurlijk kan het heel goed te stellen dat het consumentenvertrouwen t.a.v. de huizen verkoop lijkt te stijgen terwijl we aan de andere kant een enorm wantrouwen zien van de consumenten t.a.v. dit kabinet betreffende de financiële perikelen rond Griekenland.
Hier komt nog maar eens de minachting van deze dames en heren naar voren miljarden ter beschikking te stellen die toebehoren aan de Nederlandse economie, consument en belastingbetaler.
Reactie: Het toepassen van projectmanagementmethodes is juist het begin van leiderschap.
Momenteel zit al 6 maanden op een project als technical project lead en mijn werk is zo goed als af maar we geraken er niet :). Sinds vorige week heb ik een nieuwe PM gekregen en deze is juist begonnen met projectmanagement toe te passen. Wat een verademing!!!
Reactie: Dat lijkt me van de ene kant logisch alleen vermoed ik aan de andere kant dat de huizenmarkt nog wel verder zal dalen. Als je ziet wat er in Griekenland en Portugal gebeurt...dat kan niet zomaar aan ons voorbij gaan.
Reactie: Wij kunnen deze ontwikkelingen bevestigen. Alle bedrijven zijn bezig de m2 per medewerker zoveel mogelijk te verlagen. Het is een dominoeffect als het ene bedrijf ermee begint moet de concurrentie wel mee....de leegstand van kantoorpanden zal door HNW maar vooral door sterke focus op kostenbesparing de komende jaren alleen maar groter worden. Bovendien is het ook niet een tijdelijk probleem het wordt alleen maar groter..
Reactie: In de laatste alinea wordt er een duidelijk verschil gemaakt tussen de werkzaamheden van een social media manager. Echter dit is vaak niet van toepassing bij een kleine MKB'er.
Hierbij is het van belang dat de social media manager berichten kan schrijven, deze kan publiceren en vervolgens kan monitoren.
Reactie: Heb als 58 jarige een vaste aanstelling en ben 37 jaar in overheidsdienst. Sinds 1 jaar heb ik bij mijn leidinggevende stelselmatig aangegeven dat mijn werkdruk te hoog was gezien de hoeveelheid taken en verantwoordelijheden en de gebrekkige ondersteuning hierbij. Begin dit jaar ben ik daardoor totaal opgebrand uitgevallen. De bedrijfsarts gaf aan dat de werkgever nu aan zet is en dat mijn uitval werkgerelateerd was. Te verantwoordelijk, te gedreven en te betrokken. Mooie kwaliteiten waar ouderen vaker mee behept zijn maar niet goed vol te houden. Mijn werkgever kwam dan ook met de oplossing; een stap terug te doen, me overplaatsbaar te laten verklaren en had dan 2 jaar om een passende functie te vinden. Lukte dit niet dan kon ik toch lekker met vervroegd met pensioen zo zei ze. Vond dit geen goed plan en zeker financieel ook niet haalbaar. Afstand doen van zekerheden is ook niet verstandig aldus het advies van de arbeidsjurist. Dus met de fokus: terug naar eigen functie heb ik alles aangepakt dat mijn herstel en effectiviteit kon bevorderen. Omdat er vanuit de werkgever geen aanpassingen te verwachten waren t.a.v. de werkdruk heb ik uiteindelijk uren en taken ingeleverd en taken waar ik formeel geen uren voor had. Ben hier zeer tevreden mee en inmiddel weer volledig werkzaam. Maar gun niemand dit eenzame traject. Miste een ouderen beleid waardoor P&O, HRM en leidinggevende mij fors onder druk konden zetten. Heb de afgelopen periode ook zeker als leerzaam ervaren maar ook als degenererend. Ik wordt ouder, moet langer blijven werken, krijg aan de leeftijd gerelateerde beperkingen (hoor dit ook van 55+ collega's) maar krijg nu zelf de rekening en voel me niet bepaald gerespecteerd door de werkgever. En erger kwaliteiten van ouderen worden dus niet benut. Zou voor dit fenomeen ook graag aandacht vragen omdat ik vrees dat ik niet de enige ben die als vastmedewerker last heeft/krijgt met de negatieve beeldvorming rondom ouderen. Ik kon finacieel een stapje terug doen maar velen kunnen dat niet en komen onterecht in een ziekte traject of arbeidsconflict.
Als je je identiteit en menszijn laat afhangen van je maatschappelijke positie (baan), materiele wapenfeiten (duur huis, auto en andere luxe)en in het leven weinig risico neemt om onafhankelijk te worden,(investeren of bedrijfje opzetten) dan heb je al veel te verliezen. Want, zeker in deze tijd, raak je dit soort zaken snel weer kwijt (ontslag, scheiding etc). Dus leef niet als een goedgelovige en passieve arbeidsrobot die afhankelijk is van een baas en overheid, maar ontwikkel jezelf, streef naar economische zelfstandigheid en vooral onafhankelijkheid. Het collectief garandeert geen zekerheid meer en van werkgevers hoef je het ook niet meer te verwachten. Zekerheid moet je in deze tijd zelf creeren. Het is helaas de armoede waar we het zelf naar gemaakt hebben.