Reactie: Wat er nu in m'n gedachte opkomt is dat ik precies snap waarom iedereen de huidige managers beu is.
Even op mezelf geconcentreerd: Daarom lukt het persoonlijk niet om in het vak te komen. Ik loop tegen slappe happen op met sollicitatie gesprekken. Gelukkig weet ik door mijn zelfstudie en cursussen die ik schriftelijk heb gevolgt dat dit niet aan mijn ligt maar aan mijn instelling om continuiteit te waarborgen. Dat boeit de meeste niet. Management by wallet is weer in opspraak. ;-)
Helemaal waar dat verkopers goed in staat moeten zijn om te gaan met weerstanden van de klant. Toch is dat slechts één zijde van de medaille. Het is natuurlijk veel interessanter om weerstand te voorkomen. Bijvoorbeeld, zoals ik in mijn artikel aangeef door ''duidelijk te zijn''. Mensen springen in de weerstandsmodus wanneer de argumenten van de verkoper vaag en algemeen zijn. Vaagheid geeft geen antwoord op de - meestal onuitgesproken - vraag van de prospect ''wat heb ik er aan?'' En het helpt natuurlijk ook wanneer de verkoper zijn verkoopproces structureert rond het aankoopproces van zijn porspects en klanten.
Reactie: Excuses, dat ik het moet zeggen, maar mijn inziens ontbreekt het u ook aan leiderschap. U bent nl. verantwoordelijk voor de gang van zaken voor uw team en (her)''opvoeden'' is daarvan een taak. Oude ''slechte'' gewoonte hadden mooi opgelost kunnen worden bij uw aanstelling. Direct, discreet, tactisch en consequente aanpak. Mijn advies is dan ook om dan tenminste de kans te nemen, nieuwe regels per 2007 in te stellen. De nieuwkomers weten dan niet beter en de ''oude'' werknemers zullen hier dan in mee moeten gaan.
Reactie: Ik heb me altijd al verbaasd over de vrijheid waarmee vrouwen zich mogen kleden tijdens zakelijke werkzaamheden, terwijl de man vast zit aan het kostuum met stropdas. Over deze scheve verhoudingen spreken we zelden. Dat vrouwen dan variëren in decoleté is hier slechts een voorbeeld van.
Daarnaast geldt ook hier 'sex sells', maar wie is je doelgroep denk ik dan?
Reactie: Tja,
als ik die reclame filmpjes zie, dan denk ik altijd: zouden die banken mijn geld niet willen hebben.? Als beeldend kunstenaar loop je nu eenmaal niet rond in een driedelig pak. Aan de andere kant wordt je er voortdurend op gewezen dat het wel verstandig is om de verkoop goed aan te pakken, ook investeringen te doen, kortom naast je creatieve proces je 'zaak' goed aan te pakken.
En zo zijn er nog talloze kleine en minder kleine ondernemers die hun tijd niet verdoen aan een maatpak, maar aan hard werken in de eigen zaak. wat het 'product' dan ook is.
Reactie: Het leuke van deze reacties is om te zien dat de meeste mannen voor het ''zakelijk gebruik'' van het decollete zijn, terwijl de meeste vrouwelijke respondanten ertegen zijn. Terwijl het toch de vrouwen zijn die het decollete gebruiken.
Ik ben het roerend eens met T. Refman. Als je ergens aandacht voor vraagt, dan moet je ook verwachten dat je het gaat krijgen.
Wanneer je je decollete ''zakelijk gebruikt'' is dat wat mij betreft prima, maar dan moet je ook niet zeuren als er naar gekeken wordt. Kom dan niet aan met ''dan kijkt u mij maar in de ogen''.
Reactie: Slechts twee dagen uw nieuwsbrief mogen ontvangen maar begin dermate vraagtekens bij uw redactie te plaatsen dat ik mij maar ga uitschrijven. Onvoorstelbaar. En dan te bedenken dat managers vroeger toch doorgaans hoogopgeleiden waren. Uw site is niet gericht op managers maar op seksstrijd. Succes ermee
Reactie: Ja, ik deel de mening met de andere reacties. Het is ook een beetje het verhaal dat de baas 's-ochtends als eerste het licht aan moet doen en 's-avonds als laatse het licht uit moet doen, want dat is ook stoer. Is niet stoer, wel eens van de juiste man moet met de juiste dingen bezig zijn gehoord? Geldt ook voor dat slaapgedoe. Uitgeruste geest is zo belangrijk voor de persoon zelf, maar zeker ook al diegenen om deze persoon heen. En een continue gapende manager is ook geen geweldige voorbeeld rol.
Ron Weijmans AA MBA (AdviSum Managementconsultants - Tiel)
Reactie: Wetenschappelijk is aangetoond dat bij mensen die minder dan 5 uur nachtrust genieten slaapdeprivatie optreedt. Dus heren managers, op den duur wint de natuur. Ook al is het wellicht sexy te zeggen dat je maar 3 uur slaaptper nacht, dat wil nog niet zeggen dat je daardoor een betere manager bent.
Eigenlijk zegt een manager claimt maar een paar uur slaap te hebben per nacht dat hij zijn eigen tijd zo slecht managed dat hij maar 4 uur kan slapen. Een manager die pauzeloos aangeeft hoeveel uur hij per dag werkt zegt misschien wel dat hij het dus niet fixt in 8 à 10 uur werken per dag.
Het is je goed recht om te zeggen dat er geen nieuwswaarde in mijn artikel zit. Daar gaat het ook niet (altijd) om. Daarvoor zijn de nieuwsberichten op deze site. Het is een weblog en daarin krijg ik de kans mijn mening te geven. Vaak over zaken die ik in de praktijk meemaak en soms de actualiteit. Een mening waar de mensen die het betreft hopelijk iets mee kunnen doen. En daar hoef je het zeker niet mee eens te zijn. Andere geluiden zijn van harte welkom.
Overigens - je kan niet alles zeggen in één a4-tje - gaat mijn artikel impliciet ook over het koppelen van concrete problemen aan de waarde die een verkoper voor de klant heeft.
We weten dat we leven in een markt van hyperconcurrentie, de verkoper van vroeger is dus verledentijd. Ik ben erg benieuwd naar wat u verstaat onder de ''echte'' verkopers. Hoe ziet zijn werkaanpak eruit en zijn coöperatieve werkstijlen???
Beste Michel en Eric,
Verkopers (en trainers) moeten vooral goed omgaan met weerstanden van de klant. Doen zij dan niet dan zal ons limbisch systeem automatisch ongepland gedrag vertonen; vechten of vluchten.
Kleine vraag aan beide: waarom voelen jullie je zo aangevallen en schieten jullie beide in de verdediging?
Mischien leuk met z'n drieen bij mij op training
Back2Basic Training Arjan Oostmeyer
Ik vertel waar het in het verkopen echt om gaat. Namelijk, problemen van klanten oplossen en dat doen wij in onze trainingen. Steeds weer zien we stukken verschijnen over verkopen. Met name de psychologen kunnen er wat van. Vaak (bijna altijd) zijn dat verwijzingen naar onderzoek en trainingen die veel kosten maar niet dat brengen wat de verkoper in het werk bij klanten nodig heeft. Wij doen ook onderzoek naar die zaken die verkopers helpen te slagen in hun vak. Wij hebben een structuur waar ze iets mee kunnen. Wij maken de resultaten van elk verkoopgesprek op een simpele manier meetbaar en geven de verkoper en zijn coach middelen om tot continue verbetering te komen. Ik heb uw stuk gelezen als een artikel waar nieuwswaarde in moest zitten en dat kon ik niet vinden. U kent mijn e-mail adres wellicht kunnen we eens kijken hoe we samen de *echte'' verkoper kunnen helpen.