Reactie: Onderzoek leert ons dat Marcel Peeters, de promotional manger is van The Secret Works.eu! Oh je hebt hem alleen gezien? JE hebt er verder niks mee te maken? Bij de bevestigingsmail van mijn aanvraag ondertekend MARCEL als zijnde DE BELANGRIJKSTE NEDERLANDSE persoon. Dames en heren, overtuig uzelf. Gelukkig worden deze reacties gescreend!
Reactie: Het hele ''ouderen/jongeren'' verhaal is voornamelijk gebaseerd op vooroordelen met als onderliggende motivatie geld besparen. Om met de vooroordelen te beginnen. Is het niet de overheid die er voor heeft gezorgd, door 25 jaar geleden de VUT in te voeren, dat werknemers boven de 58 jaar nog nauwelijks in organisaties worden aangetroffen en dat je dus boven de 50 jaar als oud wordt bestempeld? Wat dat betreft heeft er de laatste decenia een maatschappelijke brain-wash plaats gevonden. Dat beeld verander je niet van de ene op de andere dag in de hoofden van mensen, ondanks een publiekscampagne ''grijs werkt''. Wat dat betreft is de overheid een onbetrouwbare partner voor zowel werknemer als werkgever. Vraagt de korte termijnpolitiek om een oplossing, dan gooien we er toch even een campagne tegenaan als doekje voor het bloeden.
Daarnaast is het gewoon zo dat jongere werknemers goedkoper zijn en makkelijker aan de kant geschoven kunnen worden indien ze niet langer nodig of opgebrand zijn.
Belangrijk is dat er naar persoonlijke kwaliteiten gekeken wordt. Jongeren met frisse ideeën en vitale gemotiveerde ouderen met ervaring kunnen prima met elkaar samenwerken. Sterker nog het zou een ideale combinatie zijn. Probleem is dat er binnen de overheid en bedrijfsleven een wegwerp cultuur is ontstaan die tot verharding leidt. Tijdelijke contracten, flexwerkers het zijn allemaal verschijnselen voortkomende uit korte termijn denken.
Loyaliteit van werknemers krijg je niet cadeau, die moet je als werkgever verdienen door te investeren in je mensen, door werknemers het gevoel te geven dat ze ergens daadwerkelijk bijhoren en dat hun mening er toe doet en dat je naast kritiek ook ruimte laat voor waardering en complimenten.
Niet betrokken werknemers en een groot personeelsverloop zijn de meest kostbare verspillingen binnen organisaties.
Daarbij is het meten van de relatie tussen betrokkenheid en arbeidsproductiviteit in keiharde cijfers aan te tonen via eenvoudig onderzoek.
Als organisaties 10 procent van de kosten van hun personeelsverloop zouden investeren in hun zittende werknemers dan valt er een wereld te verdienen.
Alleen dan werken we aan een exellente organisatie die zich onderscheidt van de middelmaat door een hoger rendement én een beter welzijn van haar werknemers.
Reactie: Beste Mark, ik vraag me nu echt af of we het wel over hetzelfde hebben... De DVD van The Secret is er pas sinds begin vorig jaar. 4 Jaar geleden was die er echt nog niet. Ik weet niets van NLP, dus dat kan ik niet beoordelen. Wat ik wel weet is dat als je de DVD bekijkt, of één van de boeken leest die er soms al 100 jaar geleden over geschreven zijn, dan weet je hoe het met de Law of Attraction zit en kun je hier al mee aan de slag als je wilt. De lessen (nogmaals: gratis en zonder enige verplichting) hebben mij hier heel erg mee geholpen vanwege de praktische invulling. Maar that's it wat mij betreft, niks MLM en niks nieuwe leden. Als je verder wilt gaan kun je evt. ook een thuis seminar aanschaffen van 3 van de leeraren van The Secret (en daar zit ook een affliate programma bij, dus misschien dat je daar op doelt), maar daar is iedereen vrij in. Mijn idee was alleen de gratis lessen te delen met degenen die zich afvroegen hoe ze The Secret in praktijk konden brengen. En dat ik daardoor binnen mijn bedrijf een stuk makkelijker m'n targets haal dan voorheen is voor mij een feit. Verder moet iedereen daar gewoon lekker zelf mee doen wat hij/zij wil!
Reactie: Beste Marcel, het is een universeel gegeven dat je krijgt wat je verdiend. Of je daar voor leert of werkt, je krijgt wat je verdiend! En waarom word er zo geheimzinnig gedaan, waarom krijg je zeven gratis lessen? Ik heb de DVD besteld, al 4 jaar geleden, heb hem gezien. Het is een vorm van NLP gegoten in een MLM systematiek. Je verdiend voornamelijk aan het aanwerven van nieuwe leden... thats it!
Reactie: Ik ben teleurgesteld over deze reacties. Zover is weet zijn pyramidespelen ook verboden in Nederland. Ik heb alleen de tip aan de hand gedaan omdat ik zelf heb ervaren wat het toepassen van de Law of Attraction bij mijzelf teweeg heeft gebracht en ik mijn enthousiasme hierover wilde delen.
Ik ervaar de lessen van de officiële leraren van The Secret als ontzettend waardevol, en ik heb de link genoemd omdat iedereen ze daar GRATIS kan aanvragen, zonder een enkele verdere voorwaarde. Dus daar verdien ik geen cent aan. Maar inderdaad, de Law of Attraction zegt ook dat je eigen gedachten je eigen toekomst scheppen. Dus als je denkt ''Ik ga ze lezen, want ik ga een succes maken van m'n leven'', of je denkt ''Ik hoef ze niet te lezen, want ik geloof er niet in dat het me helpt'': in BEIDE gevallen krijg je gelijk!
Reactie: Vertrouwen is hier een kernwoord! En dat kun je niet oproepen als een duveltje uit een doosje...
Een duidelijke stellingname is onontbeerlijk.
De rotte appels aanspreken, zoals gezegd wordt, is prima -maar niet genoeg! Daling van productiviteit is een bezwaar, maar ten diepste gaat het toch om de uitholling van het menselijk kapitaal. En in onze diensteneconomie is dit het belangrijkste kapitaal dat een bedrijf bezit!
Ik geef op een briefje dat de komende jaren de slag om de werknemer het meest gewonnen zal worden door bedrijven die er een gezonde -d.w.z. open- bedrijfscultuur op na willen houden. Mensen zichzelf laten zijn en daarmee de win-win naar bedrijfsdoelen versterken.
Een andere aanpak dan de rotte appels streng op de consequenties te wijzen én natuurlijk de assertiviteit van de slachtoffers expliciet steun te bieden, is er n.m.m. niet.
De leidingevende zal naast het eigen voorbeeldgedrag dus bij voortduring moeten laten zien waar hij/zij staat.
Reactie: Voor sommige problematieken op het werk zijn er meldpunten of kan je een aangewezen vertrouwenspersoon aanspreken (bedrijfsarts).
Desnoods kan je in groepsvergadering aanhalen dat je via dat medium op de hoogte bent gebracht en dat er dus werkelijk een probleem is. Je hoeft dan geen namen te noemen, en die het schoentje past, trekt het zich aan.
Niet onbelangrijk vind ik ook de mededeling dat je het goed vindt, dat dit gemeld wordt en dat dit absoluut niet kan. Staat hierover iets in jullie arbeidsovereenkomsten ? Sancties voor blijvende gevallen kunnen op voorhand vastgelegd worden.
Er zijn ook mensen die een drempelvrees hebben om dit te melden, een anonieme bus met meldingnota's en/of suggesties kan een oplossing bieden.
Reactie: Goede gedachtewisseling met kwalitatief goede respons.
Vanuit de praktijk (executive search) is mijn ervaring dat een heel erg langdradig CV (4 A4+) niet aangenaam is om mee te werken. Een bondig resumé met een concrete omschrijving van de bedrijven, taken, verantwoordelijken en resultaten werkt prettiger voor het bureau / de recruiter en uiteindelijk voor de cliënt.
Mijn aanbeveling is om het CV toe te spitsen op de vacature en kort de voormalig werkgever(s) te beschrijven indien deze niet algemeen bekend zijn. Ook kan het raadzaam zijn om in een begeleidend schrijven de voor de vacature relevante ervaring kernachtig te beschrijven.
Reactie: In grote lijnen onderschrijf ik de argumentatie. Het gebaren tijdens uitleg van een route gaat iets te ver: Persoonlijke ervaring met een collega is, dat deze zegt ''...en hier moet u rechts...'' met de vinger naar de kaart wijzend.
Het psychologisch argument is voor mij nieuw. Ten gevolge van het feit, dat ik weet, dat het frequentie-gebied van de telefoon beter over links binnenkomt dan over rechts, houd ik de telefoon links vast.
Het is slecht een gesprekspartner met regelmaat iets te laten herhalen omdat iets niet gord wordt verstaan.
Reactie: Als de kosten aanzienklijk hoger liggen dan de kosten dan zou ik het zeker overwegen.
Waarom zou je zoiets niet gebruiken om er zelf beter van te worden. Bovendien is zoiets ook meteen bedoeld om er zelf mooier en dus beter van te worden.
Reactie: Dit zijn hele nuttige tips, al was het alleen maar om een telefoongesprek voor jezelf leuker te maken.
Ik vraag me af of het links/rechtshandig zijn bepaald wordt door de rangschikking van de hersendelen. Beide hersenhelften hebben in het begin van het leven evenveel neuronen die de motorische delen van de cortex. Het kan best zijn, dat ik vriendelijker praat als ik de telefoon links of rechts vasthoudt, afhankelijk van mijn schrijf voorkeur. Maar voor mensen die ooit gedwongen werden om rechts te schrijven, terwijl links hun voorkeur had of mensen die met beide handen hadden leren kunnen schrijven, wordt het dan toch wat moeilijk om te bepalen welke hand ze nodig hebben om vriendelijker te praten.
Reactie: Ik lig er niet meer wakker van dat ik niet kan slapen.
Tja, herkenbaar, je sjouwt wat werk mee naar huis en je gedachten leeg maken is niet altijd even makkelijk.
Daarom werk ik ver van huis, in de file richt je je agressie op anderen en vergeet je de problemen op het werk.
Het gaat om life-work balans, om het maar eens op goed nederlands te zeggen.
Tijd om te werken, tijd om te leven.