Reactie: Een supergoed initiatief! Wanneer spiritualiteit wordt toegepast en toegelaten in een bedrijf zullen de gewenste resultaten altijd groter zijn als natuurlijk gevolg, omdat er van binnen naar buiten wordt gewerkt; dus vanuit kernwaarden wordt gehandeld, die met 'zijn' te maken hebben waaruit geinspireerd handelen voortkomt, passie, enthousiasme. Spiritualiteit houdt wat mij betreft in dat je tapt in het grotere geheel waar je deel van uit maakt, waardoor iets via jou komt in plaats van door jou. Intuitie wordt als eigenschap erkend en vaardigheden van mensen worden niet meer uitsluitend gezien als iets technisch, maar als hulpmiddelen. Tevens wordt de volgorde van onstaan van een organisatie weer duidelijk; de spirit (de geest), de mens, het idee en daar komt een bedrijf uit voort.
Veel succes!
Reactie: Van groot belang lijkt mij ook dat de tekst die je voorgeschoteld krijgt ook vlot leesbaar is. Want daar schort het ook vaak heel erg aan. En dan heb ik het niet alleen over slordigheden zoals vaak in e-mails, spellingsfouten, kryptische afkn. (afkortingen) en andere taalfouten. Maar ook een logische opbouw van de inhoud kan de vlotte leesbaarheid sterk bevorderen.
Trouwens in het boek over Mindmapping is daar extra veel aandacht aan besteed, meen ik mij goed te herinneren.
Reactie: Bijzonder interessant!
Deze materie is geen onbekende stof, maar het feit dat dit artikel zo gepresenteert is geeft alleen maar de bevestiging dat je stemtoon en voor mijn part je stemkleur inderdaad een wezenlijke diepgang geven aan jou gespreksvaardigheid.
Ik zit zelf in het onderwijsveld en pas deze strategie toe soms bewust maar soms ookwel onbewust en dan zijn de resultaten daar.
ps. Dit artikel dateert van 2002 maar is toch up to date. Keep it up
Reactie: Ik kan mij in dit artikel redelijk vinden, zoals Ad het schetst, met de door hem bekende zwart-wit wijze, waardoor je zelf, wanneer je objectief kan lezen, een eigen invulling t.a.v de details kan maken. Er zal altijd een strijd blijven tussen werkgever en werknemer en wie de beste posities heeft is vaak een kwestie van geld. Dus de positie van de werkgever is daardoor sterker.
Ik heb geen medelijden met werkgevers, want hij krijgt door zijn manier van managen, het personeel wat hij verdient.
Ik maak me wel steeds meer zorgen over het “polderen” van de vakvereniging FNV, die zelf de oorzaak van de verslechtering voor werknemers binnen het ontslagrecht is.
Gilde de PvdA samen met Woutertje nog dat er niet aan het ontslagrecht en WW recht mocht worden getoornd, inderdaad Ad het kabinet moet zijn periode uitzitten en wie er de baas zijn CDA en Christen Unie, dat weten we nu zeker.
Agnus met haar grote mond gaf zonder ruggespraak met o.a. de districtbestuurders, laat staan de leden van het FNV, zomaar alle werknemers die € 75.000 verdienden € 150.000 weg, verdien je één eurocent per jaar minder, dan heb je € 74.999,97 meer dan de eerste groep en de verkorting van de WW periode werd ook zonder slag of stoot geregeld.
En nu moord en brand schreeuwen omdat een groepje rechters, uitvoerende en toetsers van de wet, nu de wetten gaan maken en dat in een “democratisch” land, hoe gekker kan het nog worden! Maar ja de hedendaagse leiders van het FNV mensen worden beloond met een leuk baantje door Bos, Lodewijk de Waal schijnt alles van bankieren af te weten, dus Agnus je komt er wel.
Of deze vorm van democratie ons land ten goede komt, daar weet ik geen antwoord op, maar ik verlang naar de tijd dat politiek ergens voor stond en ik hoop dat de hedendaagse jeugd zelf zorg gaan dragen voor een nieuwe vakbond, die ergens voor staat!
Wordt het misschien weer eens een leuk land.
Reactie: Ik twijfel al jaren aan Woutertje Bos, niet alleen in deze crises, maar bij alles wat hij en zijn partij doen. Ik wordt iedere keer versterkt na verkiezingen, wanneer je niet kan slagen in de echte maatschappij, ga dan de politiek in, daar kan de grootste sukkel nog minimaal Kamerlid en zelfs minister worden. En de recentelijke oproep van de topmanagers van Nederland (oldmanclub) aan Bos om zorg te dragen voor meer vrouwen in de top, kunnen ze dacht ik zelf ook zorg voor dragen, ik hoop dat hij dat niet heeft gelezen.
Want Bos heeft zorg gedragen voor o.a. toppers als minister Vogelaar en Terhorst etc.
Wanneer dat het niveau van topvrouwen is, laat het dan maar op de oude wijze gaan en Wouter bemoei juist jij niet met topvrouwen, kan je misschien nog wat van leren, wanneer je bereid bent om minstens te luisteren naar vrouwen.
Reactie: Na het lezen van dit artikel weet ik nog steeds niet wat het resultaat van het onderzoek is.
Soms wel en soms niet, erg diepgaand is artikel dus niet, een beetje tijdverspilling van de Universiteit van Amsterdam, die wel betere onderzoeken heeft gedaan.
Misschien moesten er wat studentjes worden beziggehouden worden en dat is dan gelukt.
Gelukkig zijn er nog bureaus die gestructureerd en met een lijst van de benodigde competenties voor de aangeboden functie werken, zodat we niet “soms wel” en “soms niet” werknemers binnen krijgen.
Als vulling voor de site misschien nuttig, maar voor de leze overbodige moeite dit keer.
Reactie: Het nadeel van polderen in al die jaren is, dat het FNV net zo gaat werken als onze regering, een schip dat al zwalkend aan het varen is.
De koers haast kwijt en de ene blunder na de andere aan het begaan. Volgens de oude normen was de vakbond er voor om de werknemers te beschermen tegen de werkgevers.
In die jaren een grote noodzaak en met veel strijd gevoerd. Een heel herkenbare rol in die jaren.
Toen gingen we “polderen” en tot het oneindige toe.
Agnus Jongerius verkwanselde het ontslagrecht, de WW duur ging met de helft omlaag en daarna ging het FNV akkoord met de 78000 norm van het inkomen, zit je er één eurocent onder, dan 3 jaarsalarissen mee bij onverwijtbaar ontslag en meer dan die ene cent, slecht één jaar. Donner had de groep van rechters ook aan het werk gezet en de volgende verslechtering voor de werknemers is er ook door en geen woord van Agnus hierover!
Nu gaat het wringen bij de leden, dus even een afleidingsmanoeuvre en weer stoer allerlei onzin roepen.
Op welk baantje ze voor de toekomst zit te loeren dat weet ik niet, maar Henk van de Kolk heeft van Wouter al weer een leuk commissarisbaantje aangeboden gekregen en natuurlijk met beide handen aangepakt.
Ik ben blij dat ij geen werknemer meer ben en voor mezelf moet zorgen als ondernemer, want je bent in dit land overgeleverd aan de zogenaamde “linkse” partijen, waarvan de voorzitters of lijsttrekkers geen cent beter zijn dan de bankdirecteuren, die hun zakken hebben gevuld en onze economie gewoon in gevaar gebracht hebben.
Vroeger was ik blij dat ik in Nederland woonde, maar nu weet ik het niet meer of ik nog blij kan zijn. Helaas is het over de grens niet veel beter, zie België en Frankrijk.
Misschien komt er weer een tijd dat de arbeiders weer zelf kunnen denken en dan een echte vakbond gaan zoeken.
Reactie: Dat Bos met het overnemen van Fortis geblunderd heeft, dat heb ik al eerder betoogd. Dat Fortis geblunderd heeft, duidelijk. Incompetent management dat een te grote broek heeft aangetrokken en dacht de wereld te kunnen kopen.
Als Bos niet had ingegrepen dan was er ergens in de wereld een andere bank geweest die Fortis had overgenomen. Zo werkt het systeem. Dan hadden de aandeelhouders, die nu de dupe zijn van deze macho move van Bos, gekregen waar ze recht op hadden.
Nu zal waarschijnlijk binnenkort de overname van het Belgische deel van Fortis onrechtmatig worden verklaard, waardoor de koop moet worden terug gedraaid. Logisch gevolg is dat ook de nationalisering door Nederland vervolgens door de rechter onrechtmatig wordt verklaard. Het bedrag dat betaald is kan dan weer gezien worden als een gelijksoortige injectie als ING en Aegon hebben gekregen en de boel is genormaliseerd.
Fortis had het eigendom van de aandeelhouders nooit mogen verkopen en Bos had nooit en te nimmer iets mogen kopen van iemand waarvan hij wist dat het niet van die persoon is. Fortis is en was van de aandeelhouders.
Het geblaat van figuren als George is gewoon macho praat van mannekes die jaloers zijn op mensen die het wel hebben gemaakt. Helaas zien we iedere keer weer dit soort prietpraat opduiken. Geluid van de lege ton, geen inhoud, alleen echo. Daarmee redt je de economie niet.
vergeten wordt dat deze mannen lange dagen maken, een zware verantwoordelijkheid dragen. Als er drie of vier van de duizenden een fout maken, mag je ze niet allemaal over een kam scheren. Dat mogen we ook niet als er 25 van de 100 marokanen over de scheef gaan toch?
Reactie: Het lijkt er sterk op dat de FNV mijn blogjes leest. De dag nadat ik enkele scenario's onder meer hier op managersonline publiceerde komt de FNV met gelijksoortige aanbevelingen. Ben ik nu te arrogant en is er gewoon sprake van de wet van de 100 apen? Ik denk het laatste.
Toch een paar opmerkingen. Het idee om bedrijven gebruik te laten maken van een potje waardoor mensen in dienst kunnen worden gehouden klinkt leuk, maar omdat het moet worden terugbetaald, wil het weer zeggen dat er, na de crisis, een schuld open staat, waardoor de groei van het bedrijf stagneert. Het herstel duurt langer omdat er een extra betalingsverplichting is.
Daarnaast zal er leegloop zijn, mensen zijn aanwezig maar hebben geen werk. Opleidingen geven lijkt een leuke optie, maar de ervaring leert dat dat maar een tijdelijke oplossing is.
Toen NedCar enkele jaren geleden steeds maar weer dagen uitplande (een grap die ze nu ook weer uithalen) zaten toeleveranciers steeds met leegloop. Ik werkte bij één van de grote toeleveranciers en we hebben in die dagen veel aan training en scholing gedaan, maar op een gegeven moment is het gewoon op.
Overigens was het niet NedCar dat indertijd met het idee van het mobiliteitscentrum kwam. Het was een idee van de toeleveranciers, de gemeentes, het CWI, het LIOF en het UWV. NedCar is zelfs nooit aanwezig geweest bij de diverse vergaderingen waarbij het MCA is opgericht. Ook het FNV liet het indertijd structureel afweten, had enkel echte aandacht voor NedCar en liet de toeleveranciers links liggen, tja, minder publiciteit.
De plannen van Jongerius zijn aardig, maar getuigen opnieuw van weinig realiteitszin, weinig kennis van wat er echt gebeurd.
Als Jongerius stelt dat er meer rechten moeten komen voor Flexwerkers, dan doet ze er goed aan om ofwel in te stemmen met deregulering van het ontslagrecht, waardoor werkgevers makkelijker mensen in dienst nemen, ofwel meewerken aan een stelsel waarbij de rechten van flexwerkers beter gewaarborgd zijn. De huidige regelingen werken alleen maar in het nadeel van deze economisch zo belangrijke groep mensen.
Reactie: Interessante essenties inclusief de reacties erop! Basisidee: je kunt jezelf trainen!
Tips & tricks zijn belangrijk edoch ook enkele fundamentele principes / randvoorwaarden:
- leesmateriaal waar je van houdt gaat altijd sneller
- leesbehoefte mag niet gehinderd worden door andere behoefte honger, dorst, ...
- muizenissen, bepaalde emoties bevorderen de leessnelheid in dalende zin
...
Grtn
Steve
Reactie: Hoewel de geschetste mogelijke ontwikkelingen m.i. niet slecht zouden zijn heb ik toch het idee dat hier een aantal bruggen in te grote stappen tegelijk genomen worden. Waar economen volgens de auteur in de schrik raken als hun modellen niet (meer) kloppen wordt hier een model wel erg ruw kloppend gemaakt. Oftewel: zo'n vaart zal het allemaal niet lopen, ik zie de geschetste ontwikkeling zelfs niet als reëel voor toekomst op zeer lange termijn.
Reactie: Ik sluit me van harte aan bij strekking van dit verhaal dat een inwerkprogramma zeer belangrijk is.
Waar ik mij over verbaas is dat gesproken wordt over de kosten voor het werven van een nieuwe medewerker die 700 tot 1200 euro zouden bedragen. Dat kan niet juist zijn. De kosten van het werven van nieuwe medewerkers - en dan kijk ik in eerste instantie alleen naar de out of pocket kosten zijn over het algemeen vele malen hoger.
Worden de kosten voor het totale wervingstraject in ogenschouw genomen - en dat zou in dit verband moeten gebeuren - dan lopen de kosten al zeer snel op. Dan moeten ook de kosten voor het inventariseren van de vacature, de tijd die recruiters en lijnmanagement bezig zijn met het voeren van selectiegesprekken, de administratieve afhandeling bij de indiensttreding, etc meegenomen worden. Veel verborgen kosten dus. En het belang van goed inwerken neemt dan alleen nog maar toe!