Reactie: Ik zou zeggen tegen deze heren: ''keep in dreeming''
Deze recessie, of wat daar voor doorgaat, zorgt ervoor dat de sterken overleven en dat zijn echt niet de eerlijkste.
Dat het linkse spectrum denkt dat deze crisis het einde van het bestaande kapitalisme inluidt, is niks meer dan wishfull thinking, het kapitalisme wordt alleen maar sterker door deze crisis
De ervaring met de banken is anders. Er worden nauwelijks nog hypotheken verstrekt, ook niet als de aanvrager meer dan voldoende inkomen heeft, een meer dan vaste baan en daarnaast nog een partner met een ruim inkomen.
Een lening voor een auto? Vergeet het, daar beginnen de banken niet meer aan.
Bedrijfskredieten zijn weer wat anders. Veel bankmedewerkers snappen echt de ballen van wat een ondernemer doet. Tegen de tijd dat ze het snappen zijn ze al weer naar een ander filiaal en begint het drama weer van voor af aan. Dit was al jaren het geval, maar het wordt nu alleen nog maar erger. Heb je geld nodig als ondernemer dan kom je niet meer aan ondernemen toe, maar ben je 12 uur per dag bezig met het schrijven en herschrijven van businessplannen. Veel starters die ik begeleid hebben er last van en ook goed lopende bedrijven kunnen zeer moeilijk aan geld komen.
Omdat de banken in principe geen andere functie hebben dan het doorsluizen van geld, leggen ze de economie hiermee plat. Juist daar moet en kan de overheid ingrijpen. Bos heeft daar de middelen voor omdat hij zowel Fortis als ING in zijn macht heeft. Wij, Het Volk, willen wel eens wat terug zien voor ons belastinggeld. Alleen als de banken het weer mogelijk maken dat het geld gaat rollen, komen we snel uit dit dipje.
Self made wil zeggen zelf gemaakt. Kortom, Bos kan nooit self made zijn gemaakt. Je kunt ook niet denke dat je self made bent denk ik.
Wat mij betreft kan dit kabinet dit jaar toch nog één goede beslissing nemen, opstappen!
Reactie: Sterk aan dit stukje vind ik dat je allemaal succesvolle Nederlandse prominenten gebruikt (hoewel Wouter Bos een dissonant is; hij is geen tv-persoonlijkheid, maar minister/politicus).
Zwak vind ik dat alle genoemde personen geen adviesfunctie hebben, maar een uitvoerende functie. Zij allen presteren al en vooral omdat ze juist niet naar adviseurs luisteren, heb ik de indruk. En om Joop van den Ende nou bescheiden en 'op de achtergrond' te noemen, gaat me ook wat te ver.
Als tip: Waarom niet wat side-kicks (zoals Marc-Marie Huijbregts bij DWDD) als voorbeeld gebruiken. Mijn lijstje zou er dan als volgt uitzien:
1. Marc-Marie Huijbregts en/of Jan Mulder
2. Jort Kelder
3. Pas (ik weet geen adviserend duo te bekenken - u?)
4. Jan Jansen (inderdaad, iemand die u niet kent, maar die wel inhoud & invloed heeft - hij bestaat echt!)
Reactie: Een vermakelijk stukje, alleen zou ik de variant met stripfiguren nog mooier gevonden hebben.
Nu wordt het populistische beeld van de genoemde mensen gebruikt ter illustratie, terwijl dat beeld nauwelijks de werkelijkheid treft.
Wees blij dat de banken wat kritischer worden. Als er goede businessplannen zijn, financiert iedere bank. Als er geen of slechte plannen zijn, financiert de bank niet.
Is Bos self made of denkt Bos dat hij self made is? Dat maakt nogal verschil!
Gezien de kwaliteit van de beslissingen hoop ik dat het kabinet geen beslissingen meer neemt.
Reactie: als de enige reden om bij een organisatie in moeilijkheden te blijven het uitkeren van de jaarlijkse bonus is, ziet het er 'strategisch' slecht uit voor ABN. De HR mevrouw (en met haar heel het management) heeft mi een geweldige opportuniteit gemist om vanuit de bestaande crisissituatie te komen tot een dialoog met de medewerkers en een nieuwe bedrijfscultuur
Reactie: Wouter Bos is er, door een paar welhaast opgelegde besluiten te nemen, in geslaagd om zijn toch al niet geringe ego verder op te poetsen. De enige die uiteindelijk beter zal worden van zijn besluiten tot op heden zal de PvdA zijn, die uiteindelijk een paar stemmen meer zal krijgen.
Als Bos echt ballen heeft dan verplicht hij, via zijn in de banken geparachuteerde vriendjes, de banken om het geld weer te laten rollen. Dus stoppen met de stop op kredieten.
Maar daar heeft deze self made crisis manager het lef niet voor. En dat is de teneur van dit kabinet, geen lef om echte beslissingen te nemen, behalve als het gaat om betutteling en verboden.
Zo zullen we dan ook niet aan de recessie kunnen ontkomen.
Reactie: Door wie zouden ze wegsnoept moeten worden?
In een branche waar grote criscis heerst en mensen niet zekerzijn van hun baan,en waar ze bij een andere financiele instellingen ook niet aan de bak komen omdat die het ook slecht doen.Wanneer stopt die argogantie en zelf verrijking eens.Ga liever aan het werk om uw en andere ondernemingen weer gezond te krijgen,dan de zaak te beroven.
Reactie: Wil je een ''leader'' worden dan moet je Barack Obama goed bestuderen. Maar zoals reeds gezegd, het stof is niet nieuw, alleen goed uit de kast gehaald.
Een goed artikel.
Reactie: In se ben ik het eens met de stelling; zeker als de spoeling dun is, kun je het beste een optimale indruk maken om bij een eerste selectie te ziten. Maar daarna komt het toch aan op wat je écht in huis hebt. Ik heb genoeg ideale schoonzonen vroegtijdig door een zijdeur zien vertrekken, terwijl ikzelf achteraf ''best meeviel''. Mijn vriendin is daar, na 19 jaar, een goed voorbeeld van.
Reactie: Luisteren is de eerste stap voor bedrijven om met social networking aan de slag te gaan. Dat is voor velen al moeilijk genoeg, bevestigt ook Gartner. De reden dat zelfs hele simpele middelen als een rss-melding in linkedin of een google melding op je bedrijfsnaam nog weinig gebruikt worden ligt vaak aan echte struisvogelpolitiek: als je als corporate communications officer eenmaal WEET dat jouw organisatie of dienstverlening negatief op een blog vermeld wordt, dan moet je er ook wat mee. Maar wat doe je eraan - er is vaak geen kennis van de juiste aanpak. Dus willen veel bedrijven ook liever niet weten. Een hele menselijke reactie, maar zakelijk gezien niet de slimste, want engagement met het publiek kan een bedrijf heel veel positiefs opleveren.
Luisteren is echter nog maar de laagste sport op de ''engagement'' ladder. Spreken, activeren, ondersteunen en uiteindelijk omarmen is het doel.
Wie gaat spreken (stap 2) in social media moet bereid zijn tot openheid, eerlijkheid en transparantie. En kennis hebben van de sociale media, want niet iedere uithoek van de web2.0 wereld verdient een serieus antwoord.
Reactie: Waarom wordt die wijsheid, dat ieder voordeel zijn nadeel heeft en omgekeerd toch steeds aan Johan Cruyff togedicht?
Renate Rubinstein (Tamar) beschrijf hem 25 jaar geleden al in een van haar boeken als de wet van Rubinstein/ wet van Tamar. HElaas weet ik niet meer welk boek. (HEt was NIET Nee heb je, daarin schijft ze over een andere variant. Hoe je een nadeel in een voordeel omzet.)
Speciaal van vrouwelijke schrijvers kan ik moeilijk geloven dat ze deze wijsheid zomaar aan Cruyff toedichten. Hoe kom je er op dat hij dit zelf bedacht zou kunnen hebben?