zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

‘Waarom begrijp je me niet?’

Anoniem   |    |  30 november 2009
Reactie: Ik heb meermaals training gekregen via GITP maar helaas moest ik vaststellen dat zij niet kunnen communiceren met iedere medewerker noch openstaan voor iemand anders visie. GITP is overigens geen uitzondering. Wat deze bureau's niet snappen is dat de praktijk op de werkvloer heel anders is dan wat er door trainers, die kennelijk geen significante ervaring hebben opgedaan op de werkvloer, verkondigd wordt. Niet dat hun theoretische kennis niet klopt, ze is enkel moeilijk toe te passen in bepaalde situaties. Ik heb me altijd behoorlijk geirriteerd aan dergelijke trainingen omdat ik voortdurend het idee had dat de beste stuurlui aan wal stonden. Het was een beetje alsof iemand die wist wat een hamer en spijker was de doorwinterde timmerman wilde gaan vertellen hoe hij moest timmeren en alle opmerkingen van de timmerman afdeed als zijnde fout en dom.
En wat was het prachtige resultaat van de groepstrainingen? Alle andere niet timmermannen en vrouwen begonnen te twijffelen aan het jarenlange vakmanschap van de timmerman zodat deze in een zeer moeilijke positie kwam en uiteindelijk maar een andere timmerwerkplaats moest gaan zoeken.
Het ging hierbij niet om timmeren natuurlijk maar ik wil hierbij aangeven dat het direct leidinggeven aan laaggeschoold en vaak ingeleend personeel met een multikulturele achtergrond iets heel anders is dan afdelings- of HR-manager te zijn. Maar kennelijk begrijpt men bij GITP niet eens dat dergelijk personeel niet eens altijd de Nederlandse taal machtig is, soms jarenlang in een penitiaire inrichting heeft gezeten of komt uit landen waar oorlog is geweest, een andere kultuur heerst. Als je als leidinggevende zo'n team goed kunt laten presteren heb je geen behoefte aan een bureau dat vanuit een theoretische achtergrond en ontbrekende ervaring gaat vertellen hoe het dan wel moet, zonder open te staan voor de opmerkingen van iemand die durft te zeggen dat het zijn specialisme is om dit soort teams optimaal te laten functioneren. Nee, met dank aan de training van GITP is het team volledig kapot gemaakt en functioneert het niet meer. De goede medewerkers zijn weggegaan nadat ik het veld moest ruimen omdat ik na 2 decennia te hebben gewerkt met dergelijke teams was neergezet als iemand die niks begreep van zijn job, voor het gemak vergetende dat ik waarschijnlijk meer en diepgaandere training heb gehad op dit vlak dan de gemiddelde GITP trainer maar al snel tot de conclussie kwam dat e.e.a. niet direct toepasbaar zou zijn op de werkvloer.
Verder wil ik GITP nog even laten weten dat mijn medewerkers mij later kwamen vragen wat er allemaal gezegd was op de vergadering die zij moesten bijwonen. Ze maakten zich zorgen, begrepen de moeilijke woorden niet of verstonden nauwelijks Nederlands. Ze maakten zich ongerust. Sommigen vroegen mij tijdens de vergadering of ze wel op de goede plek aanwezig waren, ze dachten per abuis bij een vergadering aanwezig te zijn en maakten zich druk dat het werk stil stond. Dat heb ik achter de schermen allemaal moeten sussen en repareren terwijl jullie het hadden over competenties, iets waar de meeste medewerkers niks van snapten op de manier hoe het uitgelegd werd. Zelfs thuis heb ik nog telefoon gekregen van mensen die zich zorgen maakten over ''competenties''. Zelfs na mijn gedwongen vertrek, als indirect gevolg van de training, ben ik nog steeds een vertrouwenspersoon voor mijn voormalig medewerkers. Deze hebben het gevoel niet begrepen te worden en vertrouwen nauwelijks iemand ''van kantoor''. Ze vragen mij om advies maar het bedrijf snapte de waarde van mijn aanpak niet en zag dat bevestigd door jullie training. Uiteindelijk hebben we zo allemaal verloren. Jullie in aanzien want alles is verzand en vastgelopen, ik ben mijn baan kwijtgeraakt, de medewerkers missen iemand die hun begrijpt en die ze kunnen vertrouwen, de directie bleef zitten met een minder goed draaiend bedrijf en de kosten gemaakt voor training.
Verder heb ik ook een advies voor iedereen die training krijgt: bevalt het niet, hou je gedeist, praat ze maar naar de mond en vul het evaluatieformulier positief in. Ga je er tegenin dan kan je dat je kop kosten. Soms is het dat waard maar in moeilijke tijden moet je soms maar toneel spelen wil je, je inkomen veilig stellen.

Helaas kan ik mijn naam niet noemen, ik moet ook verder...
 

Mijn zus heeft zich ontpopt tot een overheersende medewerker. Wat nu?

m.m.m   |    |  30 november 2009
Reactie: gaat zo iemand nu nooit in de ziektewet na zo'n gesprek?Is nl. wel erg gemakkelijk,als je iets niet past meldt je je toch gewoon ziek.Als werkgever moet je gewoon oppassen met wat je zegt,want voor je het weet lopen ze bij de deur en kun je als werkgever betalen,want dan zijn ze zgn. ziek of overspannen
 

Leaseauto’s: veel wijzigingen op komst

Arièta   |    |  30 november 2009
Reactie: Het geheel doet mij denken aan de ''milieu'' actie van de overheid over dit onderwerp van een paar jaar geleden: Schonere brandstof. Ter vermindering van de luchtvervuiling en de te hoge uitstoot van CO2.

Het kostte een paar centen per liter meer maar dan heb je ook wat: een schoner milieu.

De overheid is alleen vergeten te melden dat de meer vervuilde restbrandstof zo in dieselmotoren van schepen wordt gegooid en deze dus meer uitstoot en meer vervuiling opleveren.

Connect the dots, zou ik zeggen.

Ook nu kost het de eindconsument meer. En wat levert het op? De opwekking van stroom voor onder andere onze Hybride auto's komt volgens mij nog steeds veelal uit kolencentrales, in het buitenland, en daar verdient onze overheid dan ook weer een leuke cent aan.

Ik zou zo zeggen: Overheid, verbeter de wereld en begin voor de verandering eens met jezelf.
 

Top vijf kerstpakkettenmissers

Ton   |    |  30 november 2009
Reactie: Kerstpakket missers? Ik ken er wel een! Twee zelfs!

Allereerst wil ik aangeven dat ik een kerstpakket altijd leuk vind.

In 1999 kondigde een werkgever, een multinational, aan dat het bedrijf begin 2000 gesloten zou worden. Zowat het hele personeel werd ontslagen in de eerste weken van 2000. Het kerstpakket voor kerst 1999 was opmerkelijk mager ondanks de betere bedrijfsresultaten en de aangekondigde massaontslagen. Helemaal opmerkelijk was het begeleidend schrijven. Hierin bedankte de directie het personeel voor de inzet en vroeg ons om in 2000 weer goed de schouders eronder te zetten zodat 2000 een nog beter jaar zou worden...

Bij een ander bedrijf ook een multinational overigens stonden wat mensen op de ontslaglijst, de mensen waren zich aan het verweren tegen hun gedwongen ontslag, ook waren er mensen niet aanwezig door ziekte of verlof. De regel was dat je zelf je kerstpakket moest komen ophalen. Op het einde van de dag bleven er een groot aantal paketten over. De leidinggevende en mangers vogen toen de ruimte in en leverde een schandalige ''slag'' om de inhoud van de overgebleven dozen. Het leek eerder op een plundering van winkels zoals je dat ziet op tv. Dozen werden opgegrist en de flessen wijn en chocolaatjes werden eruit gehaald. Toen deze actie over was mocht een uitzendkracht de rotzooi gaan opruimen. Deze vroeg of hij de restanten mocht meenemen maar kreeg nul op het request. Alles in de container deponeren was het bevel. Dat is de moraal bij sommige bedrijven. En dan klaagt men ook nog dat men het kerstpakket wil afschaffen. Het bedrijf werkte overigens gewoon door tijdens de feestdagen. Het kerstpakket moest echter op die dag op dat tijdstip opgehaald worden er werd niks eventjes opzij gezet. Ergelijk, zeker als men daar ''moet'' werken aan kultuurverandering. Dat was eigenlijk de eerste keer dat ik me geneerde voor mijn functietitel. Ik ben er dan ook al vrij snel zoals ze zeggen gillend weggehold.
 

Top vijf kerstpakkettenmissers

Peter Paul   |    |  30 november 2009
Reactie: Een geldbedrag in plaats van kerstpakket?

vergelijk het eens met een geschenk aan je partner:

''Hier schat ik heb een cadeautje voor je''
Antwoord: ''Oh een ring, ik had liever het gekd gehad''

Het lijkt een scheef vergelijk, maar het idee blijft hetzelfde:
een werkgever wil iets leuks doen voor de kerst en zijn medewerkers een blik van waardering geven. Daarom wordt voor elke medewerker een paar tientjes uitgetrokken om een aardigheidje te kunnen geven.
Sommige medewerkers blijken dat echter niet te kunnen waarderen en verwachten een soort kerstbonus.
Maar zeg nou eens eerlijk, merk je het nu echt als je eenmalig tussen de twintig tot veertig euro meer salaris ontvangt, of verwacht men dat de werkgever veel dieper in de buidel tast dan voor een kertpakket?
Daarnaast vind ik dat het idee van een kertcadeau hiermee behoorlijk de mist in gaat.
Jammer ook dat op deze manier de kerstgedachte weer een duw krijgt.
 

Top vijf kerstpakkettenmissers

Anton   |    |  30 november 2009
Reactie: Beste Ray,

Je hebt helemaal gelijk, wat in eerste instantie nutteloos lijkt komt later, altijd weer van pas. Maar je moet het dan wel jaren bewaren.

Wij hebben diverse neven en nichten die opzichzelf gingen wonen, voorzien met deze spullen. Je kan ze zelfs als verjaardagscadeau weggeven!

Maar zo bont als het bij de werkgever (non-profit org.) van mijn echtgenote was, 5 jaar achter elkaar een andere tas als kerstpakket, zonder inhoud natuurlijk!

Maar wij hebben altijd nog een andere optie zie: www.kringloopwinkelsassenheim.nl een zeer goed doel.
Maar eigenlijk is het kerstpakket hier natuurlijk NIET voor bedoeld.
 

Top vijf kerstpakkettenmissers

ron   |    |  30 november 2009
Reactie: In het westen van Nederland is het gebruikelijk dat elk jaar een kerstpakket door de werkgever (geen verschil tussen overheid/ middenstanders/ non proffit organisaties etc.) wordt verzorgd. Tot ik de reactie las van Anton, dacht ik dat dit gelde voor het gehele land.
Het klopt het is iets wat niet wettelijk hoeft, maar we doen het al generaties. Een dergelijk pakket, een blijk van waardering is als gift niet meer weg te denken. Mijn mening is dat het personeel, ondanks het gemopper als er wat in zit dat ze liever niet wilde, het enorm waardeert. Als je het dan ook een jaartje overslaat of er mee kapt dit niet ten goede komt voor de werkzweer en zelfs slecht is voor de productie.

De tip die ik uit Anton zijn bericht dan ook lees,
A: kijk naar je personeel en pak je draagvlak om het pakket samen te stellen
B: wees wel bewust van wat je er verder aan toevoegt zoals een kaartje. Zorg dan dat deze van een oprechte tekst wordt verzien (niet te kort maar zeker niet te lang).

Om in dit kader te stoppen wens ik u allen alvast een lumineus 2010.
 

Leaseauto’s: veel wijzigingen op komst

Gerrit van de Ven   |    |  30 november 2009
Reactie: Wanneer de wegenbelasting en de BPM inderdaad volledig worden afgeschaft, wordt dan het rijden op LPG of diesel extra belast door hogere kilometerheffing? In dat geval wordt het weer financieel interessant om een oldtimer te gaan rijden. Zodra voldoende mensen dat dan weer doen zal de BD ook daar wel weer het bekende knuppeltje achter de oren doen neerkomen.
 

Top vijf kerstpakkettenmissers

Ray W.   |    |  30 november 2009
Reactie: Wij hebben jaren geleden een picknickmand gekregen bij een kerstpakket. Eerst dachten wij dat het een nutteloos object was, maar wij gebruiken de mand toch regelmatig bij reizen om eten mee te nemen.
Groet Ray Schlunk
 

Wat te doen met een medewerker met een alcoholprobleem?

e   |    |  30 november 2009
Reactie: ik herken het probleem,en heb hier ook mee te maken gehad in een productie omgeving 7x24hrs waar veiligheid hoge prioriteit heeft.
In ons bedrijf zijn hierover duidelijke regels die ook in het cao vastgelegd zijn.
Ik heb zonderaanziens des persoon op een werkoverleg op een natuurlijk moment bv.een afscheids borrel/receptie van een medewerker van te voren de regels en cao besproken en risico's,vastgelegd ,en verteld dat ik signalen heb ontvangen van medewerkers die bij aanvang dienst ruiken naar alchol en vooral dat men elkaar als collega hierop moet aanspreken en dat bijconstatering door de leidinggevende de consequenties voor diegene duidelijk zijn.
Hiermee heb je een handvat om op terug te komen bij constatering van alcohol.
Als leidinggevende moet je altijd in de modus zitten om betreffende medewerker te helpen als degene echt een alchol probleem heeft met eventueel de bedrijfarts en HRM,bij incidentele gevallen heb je de mogelijkheid tot dossier opbouw en sancties maar maak altijd duidelijk dat er zero tolerance is binnen je bedrijf.
Het blijft een gevoelig punt maar benadruk de medewerkers dat je een beroep doet op hun proffesionele instelling ten opzichte van hun werkgever.
 

Top vijf kerstpakkettenmissers

Anton   |    |  30 november 2009
Reactie: Ja, het kerstpakket.
Als eerste, het is een gift van de werkgever, hij hoeft het helemaal niet te doen!
Velen gaan er van uit dat dit een vanzelfsprekendheid is dat de werkgever dit doet. Maar zo is het niet!

Ik heb bij een ondernemer, een gemeentelijke- en rijks- overheid gewerkt, en daar was het niet gebruikelijk.

Bij de ondernemer werden de ontvangen relatiegeschenken onder het kantoorpersoneel verdeeld, dus de werkvloer kreeg niets.

Bij de gemeente kregen wij een pakket van de plaatselijke ondernemersvereniging.

En bij de rijksoverheid kregen/zagen we ook niets.

Bij mijn eerste werkgever, toen was ik 15 jaar oud, kreeg je als je er in de kerstvakantie werkte zelfs HET kerstpakket. Bij mijn thuiskomst als jongste van het gezin, werd er met zeer grote afgunst naar mijn kerstpakket gekeken, omdat deze groter was dan de andere drie binnengebrachte kerstpakketten bij elkaar.
Deze pakketten waren goed gevuld met voor 95% bruikbare voedingsmiddelen. Jaren later zag je deze pakketten wijzigen, doordat deze samengesteld werden door jonge vrijgezelle collega's die nog thuis woonden. En werden zij met meer frutsels, die meestal na enige maanden in de afvalcontainer terechtkwamen, gevuld.

Bij mijn huidige werkgever is er altijd een kip/kalkoenrollade van de plaatselijke slager en een prettige samenstelling van het pakket zodat het ook gebruikt wordt, waarvoor het ook bedoeld is.
Het toegevoegde standaardkaartje ''with compliments'' zou persoonlijker mogen!

Als laatste, je kan het niet elke werknemer naar de zin maken! Maar dat beseffen ze pas als ze bij een werkgever komen te werken die gewoon niets geeft.
 

Bedrijven halen goedkoper leasewagen uit buitenland

Andre   |    |  30 november 2009
Reactie: Kunt U mij aangegeven waar informatie in te winnen is over leasen in Belgie / Luxemburg.
 

Leaseauto’s: veel wijzigingen op komst

L.K. Verburgh   |    |  30 november 2009
Reactie: Gelukkig heb ik een schone oldtimer op LPG. LPG is nu eenmaal een schonere brandstof, maar je wordt helaas door de overheid er voor gestraft met dubbele wegenbelasting. Een oldtimer is schoner met LPG als zo'n lelijke Prius en het is veel leuker op de weg en bovendien belastingvrij en maar 50 euro verzekering per jaar. Wellicht niet stoer Harry, maar ik pas voor een nieuwe schone auto (net als vele anderen). Ik kijk ook naar de kosten. Met al die nieuwe maatregelen incl. km heffing zullen meer zakenmensen overstappen in een oudere auto op LPG. Wordt het toch nog mooi op de weg. (en we zijn vrijgesteld van rekeningrijden!)
 

Lager nettoloon in 2010

Martijn   |    |  30 november 2009
Reactie: Ach god, wat hebben we het weer slecht met zijn allen. En de politici hebben het altijd gedaan. Wees blij dat je werk hebt, dat je eten hebt en een dak boven je hoofd. En als het financieel echt zwaar wordt, rij je toch een half jaartje langer door in je oude auto of koop je een plasma tv van 80 cm ipv een van 120 cm.
Als het je hier niet meer bevalt, ga je toch lekker in Ethiopie wonen of in Bangladesh. Daar is het leven vast makkelijker en hoef je niet meer krom te liggen voor die stomme regering.
 
< vorige 1158 1159 1160 1161 2480 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10