Mannelijke manager mag hard zijn, vrouwelijke niet
Mannen hoeven niet emotioneel meelevend zijn, vrouwen wel
29 november 2007 -
Werknemers houden van een harde hand. Goed kunnen samenwerken en luisteren worden weliswaar goede eigenschappen gevonden, maar uiteindelijk telt het resultaat. Dat was de boodschap uit eerder gepubliceerd onderzoek van het Britse Institute of Leadership & Management. Maar wat als die harde manager een vrouw is?
Non-verbale emoties
Volgens Kristin Byron, assistent-hoogleraar Management aan de Whitman School of Management van Syracuse University, worden mannen die onaardig en ongevoelig zijn niet anders of slechter beoordeeld als manager, maar oh wee als een vrouw hetzelfde gedrag vertoont. Byron onderzocht of managers die emoties weten te herkennen meer tevreden personeel hebben. Ze ontdekte dat vrouwelijke managers die niet in staat zijn non-verbale emoties te herkennen – zoals gezichtsuitdrukkingen, lichaamstaal en stemtoon – gezien worden als minder meelevend en slechter beoordeeld worden door hun personeel. Mannelijke managers die geen oog hebben voor non-verbale emoties worden echter niet slechter beoordeeld.
Emotie versus ratio Ze vroeg het personeel verder hoe ondersteunend en overtuigend ze hun manager vonden en hoe tevreden ze waren met diens gedrag. "Het lijkt erop dat van vrouwen verwacht wordt dat ze gevoelig zijn voor de emoties van anderen en die gevoeligheid moeten tonen middels het verlenen van emotionele steun," zegt Byron. "Daarom worden de werkprestaties van vrouwelijke managers mede beoordeeld op basis van hun begrip, aardigheid, emotionele steun en gevoeligheid. Dit is niet het geval bij de beoordeling van mannelijke managers. Van mannen wordt juist eerder verwacht dat ze analytisch, logisch en rationeel zijn."
Wat is mannelijk? Wat is vrouwelijk? In elk mens zitten deze elementen en voor leidinggeven kan deze mix goed uitkomen. Het wordt pas lastig als je mannelijke of vrouwelijke elementen moet onderdrukken om daarmee in het straatje van je bovenbaas te blijven. Als je jezelf niet bent, kun je ook niet authentiek leiding geven en doe je jezelf geweld aan.
Hier staan wat meer gegevens (Klik hier) onder andere ook over de beperking van het onderzoek (een kleine groep part-time MBA's en hospitality managers vormden de doelgroep)
In het stuk staat overigens ook dat mannen beter worden beoordeeld als ze wat meer ''vrouwelijk gedrag'' vertonen. Dat laatste sluit weer beter aan bij Nederlands onderzoek, dat een ander beeld geeft dan in Engeland, waarschijnlijk omdat hier de mannelijke en vrouwelijke stereotypen en verwachtingen ook anders zijn.
Leer ontspannen presenteren met flair. Bent u gewend te presenteren en te speechen, maar wilt u een ware topspreker worden, die iedereen zich herinnert? Of bent u juist een beginneling, die spreekangst en gierende zenuwen wil omzetten naar een ontspannende en overtuigende presentatie? Pieter Frijters coacht en traint CEO's en topmanagers maar ook beginnende leidinggevenden en professionals. Bel 0182 612 345 om uw plek te reserveren of kijk op www.spreek.nl.
Het Handboek Online Marketing (HOM) is een praktisch management- en studieboek dat bol staat van de cijfers, feiten, do's en dont's, praktijkvoorbeelden, interviews, modellen en cases. Het handboek maakt een einde aan het blindelings inzetten van 'zomaar wat online instrumenten'.