zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
reacties
 

Rookpauze duurt 24 dagen per jaar

Ad de Beer   |    |  26 juli 2010
Reactie: Het probleem van ons land is dat mensen die roepen dat we verdraagzaam moeten zijn geweldig onverdraagzaam worden als we gedrag vertonen dat tegen hun regeltjes is.
Ze verdragen Wilders niet omdat hij Moslims gevaarlijk vind. Ze verdragen rokers niet omdat ze vinden dat roken gevaarlijk is.
Ze dringen ons hun mening op, vaak met geweld en dat maakt hen geen haar beter dan de diverse dictaturen die ze ook zeggen te verachten maar in stilte aanbidden.
Geef iedereen eens het recht om zo te leven als hij denkt dat goed is, dan ziet de wereld er al snel een stuk beter uit.
 

Een heel goede medewerker kan niet omgaan met collega\'s. Wat te doen?

Tim   |    |  26 juli 2010
Reactie: Hebben dit probleem ook gehad. Na talloze investeringen in coaching & verschillende gesprekken waar we zo positief mogelijk bleven uiteindelijk toch gekozen voor ontslag. Je moet op een bepaald moment de (zeer moeilijke) keuze maken, ofwel ontslag van de betrokken medewerker, ofwel verlaten andere sterke elementen de organisatie omdat de sfeer tot onder nul zakt...
 

Hoe betrouwbaar is een sollicitatiegesprek?

Egbert van den Bosch   |    |  26 juli 2010
Reactie: Zoveel visies en evenzoveel methodieken, waaronder mijn eigen, vreemde bijdrage, die vooral als vette knipoog bedoeld was. Een knipoog naar het idee dat mensen in methodieken te vangen zijn, terwijl er juist niets zo verschillend is als mensen.
Zijn het niet de HRM-medewerkers en deskundigen zelf, die in staat moeten worden geacht te beschikken over nuchtere mensenkennis? En zelfkennis?

Je wilt tenslotte toch een mens aannemen en geen stuk papier of een door een methodiek geperst standaard product?
Laat al die methodieken nou eens los en toon gewoon interesse in de mens die voor je zit en wat hem of haar drijft. Een goede HRM-professional moet hier toch de belangrijkste informatie uit kunnen filteren?
 

De zin en onzin van spiegelen

Civile   |    |  26 juli 2010
Reactie: Dat spiegelen gebeurd onbewust toch wel, tot op bepaalde hoogte. We laten het juist wanneer iemand dit als 'hinderlijk' of als onoprecht ervaart.

Mijn betoog is veel meer waarom zou je zo nodig moeten spiegelen? Vooral als je dan dingen misschien gaat staan doen die jou van nature niet eigen zijn. Dat wreekt zich dan omdat je dan met jezelf in conflict komt uiteindelijk.

Je zou beter kunnen bekijken of je wel het juiste aan het doen bent en waar je die ander kunt aanvullen waardoor er een gezondere interactie zou gaan ontstaan.

Stel je eens voor dat je zou weten wie die ander tegenover je is, gewoon op voorhand, zou je daar dan als verkoper en collega iets mee doen? Zonder jezelf te veranderen? Ik denk dat die kant interessanter nog zou zijn dan je te spiegelen.

Maar ja, wie ben ik.
 

Hoe pak ik de rotte appel in mijn team aan?

Jeannette Lamme   |    |  26 juli 2010
Reactie: 2 vragen:

Wat voor fruitstuk ben je zelf?
Wat probeert de rotte appel je duidelijk te maken dat ze zo blijft investeren?

Ik wens jullie een gezonde fruitmand toe waar alle soorten tot rijpdom kunnen komen.
 

Een heel goede medewerker kan niet omgaan met collega\'s. Wat te doen?

Maria   |    |  26 juli 2010
Reactie: Een gedragspatroon dat ingesleten is veranderen is uiterst moeilijk. Er zitten meestal diepe kwetsuren achter vanuit de jeugd. De opvoeding speelde een zeer grote rol.
Zien dat er een probleem is en dat aanvaarden en erkennen is de eerste stap, willen veranderen de tweede en dan hulp zoeken. Het moet in dat geval via zelfkennis gebeuren en daarna aanleren van de nodige vaardigheden. Al aan yoga gedacht als hulp? In privéles natuurlijk want daar is er begeleiding in de psyche via de leraar of mentor.
 

De zin en onzin van spiegelen

Kurt   |    |  26 juli 2010
Reactie: Ik kan het helemaal vinden met de stelling dat spiegelen niet meer werkt. Dit omdat het vaak erg overdreven word gedaan, dat merken de personen die gespiegeld worden. Dat het een onbewust proces is kan ik me ook in vinden. Veel mensen selecteren net die mensen die het meest op hun lijken. Ze vinden namelijk een stukje van zichzelf terug bij een ander en dat wordt als prettig ervaren.

Spiegelen is een beetje uit de tijd in NLP word het rapport genoemd. Het lijkt erop alleen doe je op een charmante manier afstemmen op een ander. Het doel is om sneller een verbinding te krijgen met deze andere persoon. Er zijn mensen die van nature heel goed zijn in rapport maken en erg sociaal lijken. Maar er zijn ook mensen die daar minder bekwaam in zijn waardoor ze minder flexibel lijken. Net deze mensen zijn erbij gebaat om strategieën als rapport maken te leren.

Zoals je benoemd komt het de eerste keer onnatuurlijk over, het is net als leren fietsen je schommelt wat of valt dan merken we het. Net als fietsen aangeleerd kan worden kun je dus ook rapport aanleren (afstemmen op andere personen). Immers hoef je na en tijdje niet meer na te denken hoe je moeten remmen en de fiets in balans te houden etc. Dan is het ingebouwd in het onderbewuste en doe je het automatisch, je bent er dus niet meer bewust van en doet het op een natuurlijk wijze!
Of het nu spiegelen is of rapport maken er zijn mensen die er wel degelijk baat bij hebben in hun vak / privé!

Daarom kan ik het niet helemaal vinden met de stelling die hier genoemd wordt omdat het erg gegeneraliseerd is;

--------------------------------------
Conclusie: mensen spiegelen automatisch. Bewust spiegelen is een slecht idee. Het komt onnatuurlijk of overdreven over en kan een vreemde indruk maken.

Advies: belast uw brein niet met deze overbodige opdracht. Tijdens een (verkoop)gesprek hebt u al zo veel andere zaken aan uw hoofd. Concentreer u op uw gesprekspartner. Let op zijn gedrag, dan komt de rest vanzelf.
--------------------------------------

- Niet alle mensen spiegelen automatisch,
- Bewust zijn van spiegelen betekent leren en inzichten krijgen van anderen,
- iets wat nieuw is en aangeleerd moet worden komt altijd onnatuurlijk over,
- het brein is altijd bezig met ontwikkelen nu ben je er bewust van,


Rapport maken is niet zozeer alleen gericht op de Sales personen maar ook op de personen die nog flexibeler willen worden in hun communicatie. ( denk maar aan management, coaches, therapeuten etc.)

Vriendelijke groet Kurt Wegener
 

De zin en onzin van spiegelen

S   |    |  26 juli 2010
Reactie: Ik ben het niet eens met dit artikel. De afgelopen 10 jaar ben ik actief geweest als recruiter en dit ''spiegelen'' heeft mij zeer geholpen. Alle gesprekstechnieken behoren natuurlijk te worden toegepast. Niets zo irritant als een gesprekspartner die overdreven samenvat, buitensporige empathie toont of een bijna lachwekkende open houding aanneemt. Je prikt zo door het nepheidsgehalte heen. Subtiliteit is naar mijn mening het sleutelwoord!
 

De zin en onzin van spiegelen

Ferrie   |    |  26 juli 2010
Reactie: Laten we even aannemen dat spiegelen ook vanzelf (onbewust) gebeurt.
Dan blijft het toch een feit dat de een beter spiegelt dan de ander.
Dus... kun je de kwaliteit van je spiegelen verbeteren, ontwikkelen....
Volgens mij draait het daar om.
Natuurlijk kun je dat weer overdrijven, teveel doen e.d.
Maar in principe is het een vaardigheid waar je wat mee kunt doen.
 

Een heel goede medewerker kan niet omgaan met collega\'s. Wat te doen?

Jeannette Lamme   |    |  26 juli 2010
Reactie: Er zijn verschillende opties:
Stop met investeren in de oplossing en begin te investeren met het probleem duidelijk te maken aan de medewerker. Vertel haar dat ook: Wij investeren niet meer in jou, omdat je zelf vindt dat er geen probleem is. Dus je hebt blijkbaar ook geen vraag.

Of -en dat werkt op het niveau waar het eigenlijke ''probleem'' zich afspeelt: namelijk de interactie in het team- organiseer een teamdag over communicatie en iedereen leert wat: over de ander en zichzelf. En dat is naast functioneel nog leuk ook. De medewerkers en leidinggevende hebben hier kennelijk ook nog iets te leren. Communicatie is namelijk geen eenrichtingsverkeer.

Wie bereid is om een dag te investeren helpt het hele team een stap verder op een manier waar iedereen nog langs plezier van zal hebben, als team en individueel.
 

Een heel goede medewerker kan niet omgaan met collega\'s. Wat te doen?

eb   |    |  26 juli 2010
Reactie: Een goede groepstraining volgen gericht op het verbeteren van communicatieve vaardigheden, waarin de medewerker dus ook van medecursisten feedback krijgt op haar gedrag, lijkt mij een goede optie. Mooi als er ook een acteur bij is. Daarna gerichte coaching door de trainer van de bovengenoemde training, zodat het effect van de training niet wegebt. Dit in combinatie met goede afspraken tussen leidinggevende en medewerker. Tijdens de coaching wordt ook de leidinggevende betrokken, zodat hij/zij na afloop van het coachingstraject de medewerker kan helpen het geleerde blijvend vast te houden en te blijven reflecteren op het gedrag.
 

Cloud computing gaat voor triljoen dollar extra omzet zorgen

pascal   |    |  26 juli 2010
Reactie: Dus in 2020 zal meer dan 50% van alle data op de cloud staan. Dus de manier waarop informatie wordt opgevraagd veranderd. Als systeembeheerder ben ik zeer benieuwd hoe dit gaat veranderen.
 

Rookpauze duurt 24 dagen per jaar

Herman   |    |  26 juli 2010
Reactie: Ik snap niet helemaal waar we ons druk over maken.
Bij mijn bedrijf heb je recht op 2 keer kleine pauze en 1x lunch pauze.
Als de zoemer gaat ben je vrij om te doen wat je wilt met deze tijd.
Of je gaat een bakkie doen of je gaat buiten een peukje doen.
Dit is voor de mensen zelf om dit in te vullen.
Buiten deze tijden werken wij en is er dus geen ruimte om tussen door van de werkvloer weg te gaan om ergens een sigaret te gaan roken.Dit was in het verleden wel toegestaan maar nieuwe regels binnen ons bedrijf keuren dit niet meer goed.Let wel, deze nieuwe regels zijn niet zonder slag of stoot door mij ingezet, dit had zijn tijd nodig.
Als ik zie dat mensen wel staan te roken buiten de gestelde tijden dan riskeren ze een officiele waarschuwing, wat ze hun eindejaars bonus kan kosten.Natuurlijk zal ik ze eerst met een mondeling waarschuwing even wakker schudde.
Mijn motto is,roken geen probleem maar niet in mijn tijd..
 

De zin en onzin van spiegelen

E.H.   |    |  26 juli 2010
Reactie: Een goed artikel. Een kleine opmerking over het spiegelen. Spiegelen gaat onbewust prima. Daar hoef je geen aandacht aan te besteden wanneer het gesprek goed verloopt. Het leidt anders alleen maar af. Wanneer het gesprek echter niet goed verloopt is het goed om te weten dat je met je lichaam de ander kan gaan volgen zodat je weer contact kan maken.

Dat kan overigens ook met taal en dat is wellicht nog interessanter. Het gaat hier nu alleen maar om het lichaam, maar 'spiegelen' op het taalgebruik van de ander is vele malen krachtiger en valt minder op.

We voelen ons prettig wanneer de ander ons begrijpt. Wanneer je 'spiegelt' op de onbewuste filters van de ander zal de ander sneller het gevoel krijgen dat je hem of haar echt begrijpt.

Wanneer je iemand wilt motiveren bijvoorbeeld, is het goed om te weten of iemand wordt gemotiveerd van 'de wortel' of 'de stok'. Doet iemand iets zodat het iets oplevert of juist dat er iets niet gaat gebeuren. Koop ik iets om problemen op te lossen of koop ik iets om mijn leven te veraangenamen. Wanneer je daar op kan afstemmen dan werkt dat erg goed.

Zo zijn er nog meer 'filters' die ze ook wel metaprogramma's noemen. Pro-actieve mensen en Re-actieve mensen. Globaal of juist detaillistisch. En zo zijn er nog veel meer. Als je dat opvalt als verkoper en daar direct op kan afstemmen dan is dat waardevoller dan het lichaam te spiegelen. Veel mensen weten dat vaak al en zijn zich daar van bewust. Taal niet en daar valt voor de meeste mensen nog veel in te leren.
 
< vorige 971 972 973 974 2479 volgende >
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10