Reactie: @Jim
Is dat niet die sectie die zeep verkoopt? Waarin uithuwelijken plaats vinden en die andere bedrijven ervan beschuldigd een pact met de duivel te hebben gesloten?
Ik heb me verdiept in deze bedrijven en met name Amway heeft een zeer bedenkelijke naam. Is al meermalen strafrechterlijk vervolgd voor diverse misdrijven.
Daar staat Amway overigens niet alleen in.
Reactie: Terecht zegt de laatste schrijver dat uw aanzien flink aan het dalen is. U blijft alle MLM bedrijven over één kam scheren.
Daarnaast blijft u beweren dat het product waar ik over spreek geen parfum is, maar slechts een Eau de Toilette.
U bent slecht geinformeerd. Een Eau de Toilette bevat slechts 8% (maximaal) parfumconcentraat. Een parfum bevat 20% parfumconcentraat. Kijkt u in de reguliere winkels (drogisterijen en parfumeriezaken) dan treft u daar geen parfum meer aan, maar maximaal een Eau de Parfum en in de meeste gevallen zelfs niets meer dan het door u aangevoerde Eau de Toilette.
Wie maakt er nu gebruik van misleiding? De drogisterijen en parfumerien die het durven om € 30,00 tot € 80,00 te vragen voor een Eau de Toilette of een distributeur van FM Group Worldwide die echte parfum verkoopt voor € 13,90, en waarop aantoonbaar staat aangegeven hoeveel parfumconcentraat (20%) er in het parfum zit.
Komt u dus niet aanzetten met lijsten waarop u het product niet tegenkomt. Een steekhoudend argument heb ik namelijk van u nog niet zien verschijnen.
Reactie: Naar mijn idee is de volgorde:
-Visie (wat)
-Strategie (hoe)
-Tactiek (waarmee)
Het succes van deze drie zaken staat of valt bij de mate waarop ze bij elkaar aansluiten.
Het opstellen van een visie is dus niet iets wat je even tijdens een vergadering op vrijdagmiddag regelt. Het gaat veel dieper.
Een visie mag of moet vooruitstrevend zijn. De strategie mag beproefd zijn. Waar je altijd rekening mee moet blijven houden is een fikse dosis realisme bij de tactiek. Om nog maar even niet te spreken over de vertaalslag naar de medewerkers die het allemaal in de praktijk mogen brengen. (samenstelling, capaciteit etc..)
Het is geen schande om je strategie aan te moeten passen omwille van externe factoren. Een statische strategie is een distructieve strategie. Soms moet je gewoon je doelen bijstellen zonder dit als brevet van slecht leiderschap of onvermogen te zien. Een goed leider leidt nieuwe leiders op in plaats van volgers en kweekt op deze manier in iedere geleding van zijn of haar organisatie betrokken en meedenkende collegas.
Mensen die van de hoed tot de rand weten wat er speelt en er samen een draai aan kunnen en willen geven. Zo ontstaan flexibele bedrijven waar het personeel graag voor werkt, en waar ook klanten graag kopen. Nu (wellicht iets minder) en in betere tijden (weer volop)
Onmogelijkheden hebben de eigenschap dat ze bewezen zijn onmogelijk te zijn.
Mogelijkheden liggen in de toekomst en hebben zich nog niet bewezen en zijn de moeite waard ondernomen te worden, en laten we eerlijk zijn, dat is waar het woord ondernemer voor staat.
De ondernemer die herhaalt onderneemt eigenlijk maar heel weinig. Hij speelt op zeker en reproduceert ''dat wat was''. Kleurt de toekomst in met de ervaringen uit het verleden.
Mijn advies: Trek je eigen plan en ga er eens een hele dag voor zitten om je strategie en een daarbij behorende tactiek (opnieuw) onder de loep te nemen. Doe dit niet alleen, maar betrek er de mensen bij die hier invloed op kunnen uitoefenen. Wat je op zal vallen is, dat je niet de enige betrokken medewerker van je bedrijf bent.
Het Nederland van het ''aangeharkte ik'' zou weer eens ondernemend moeten worden. Vooruitlopend in plaats van volgend. Maar ja.. dat is niet iets wat we morgen in de krant gaan zetten en overmorgen in de praktijk brengen.
Reactie: Blijft dit gezeur nu gaan over Ad's commentaar op Amway MLM of ging het artikel over geheel iets anders... Advies aan Jim en zijn maatjes.. Lees eens een artikel alvorens je begint te stuiteren!!
Reactie: Dit wordt een uitzichtloze discussie.
Daarom maar even refereren aan mijn hoogleraar die, kort voordat hij een ellenlange boekenlijst voorschreef riep:''boeken zijn de beste vrienden van de mens''
Adam Smith, the wealth of nations
Globalization(Engels)The Irrational Fear That Someone in China Will Take Your Job Bruce Greenwald, Judd Kahn
Arm en rijkWaarom werd het Westen rijk en bleven andere landen arm? David Landes
Future Wealth(Engels) Stan Davis, Christopher Meyer
Zomaar wat titels die allemaal aangeven dat vrijwel overal in de wereld de welvaart is toegenomen.
Waar haalt u het recht vandaan om MLM bedrijven die bewezen hebben dat ze bestaansrecht hebben zo af te kraken. Ik ken toevallig alleen Amway. Deze firma bestaat momenteel 50 jaar.
En nee Amway (en ook de andere) beloven geen auto of wat dan ook ze laten zien wat de mogelijkheden zijn en het is dan aan jou om de kans te grijpen. Amway of wie dan ook kun je niet de schuld geven.
Beste heer een tip:
Verdiep u eerst in zaken voordat u wat van de toren schreeuwt u als zakenman zou toch beter moeten weten. U aanzien daalt helaas...
Reactie: Inderdaad als we exporteren komt daar geld voor in de plaats. We exporteren om er aan te verdienen dus we importeren grondstoffen of hebben deze zelf. We maken hier vervolgens een product van en verkopen dit aan het buitenland. Dit proces heeft werkgelegenheid opgeleverd en is dus goed voor een land. De welvaard stijgd dan. Niet zo als jij zegt is in balans. Als we vervolgens voor net zo veel geld gaan importeren is de handelsbalans in balans ja, maar gaan we voor meer geld importeren dan dat we ontvangen van de export is de handelsbalans negatief en gaan we er op achteruit. Is net zo logisch als dat als jij meer uitgeeft dan dat er binnenkomt jij er ook op achteruit zult gaan.
Noem eens een land dat een gesloten economie heeft. Een land dat niet exporteerd en niet importeerd. Ik ken geen een land dat helemaal zelfvoorzienend is. Een land wat en alle grondstoffen bezit, alle technologie bezit, medicijnen, etc etc. Misschien een paar aborigenals of indianenstammen.
Alleen in jouw wereld is de welvaart de afgelopen 40 jaar gestegen.
In de reéele wereld is deze alleen op een aantal continenten gestegen.
Waar de welvaart de afgelopen decenia gestegen is in veel westerse landen en china, japan en India is de welvaart juist gedaalt in Latijns-Amerika, zwart afrika en grote delen van Zuid-Oost azie, Oost Europa en het Midden-Oosten.
Zoek eens wat op voor je wat zegt!
Geloof mij maar dat we de komende decenia een grote verschuiving van welvaard gaan zien van west naar oost. We zullen niet arm worden, maar er zal wel flink gewerkt moeten gaan worden. Waar jij en ik nu ons brood mee verdienen zal dit over 10-15 jaar niet meer mogenlijk gaan zijn. China streeft bescheiden welvaart na. Waarom bescheiden? Omdat als de welvaard te groot wordt mensen lui gaan worden en liever berichtjes typen op internet dan gaan werken. Liever productie naar arme landen sjouwen dan zelf hard te werken. Met als gevolg dat dit arme land steeds rijker wordt en het rijke land steeds armer, omdat ze steeds minder gaan exporteren en meer gaan importeren.
Reactie: Bette Midler heeft een mooi lied Wind beneath my wings. Je hebt allerlei krachten, werknemers, nodig om enkelen tot grote hoogte te brengen. Lijkt mij niet verstandig om te proberen iedereen op die hoogte te krijgen. Ten eerste is het een utopie, ten tweede zou het veld vlakker worden en ten derde zou het ongewenste neveneffecten in de hand werken.
Prestatiemanagement evenwichter toepassen is wel een goed punt. Managers hebben vanwege hun targets nu wat veel aandacht voor sec de kosten. Niet alleen gaat dat ten koste van aandacht voor investeringen, zien van kansen en verhogen van omzet, maar inderdaad ook ten koste van aandacht voor innovatie, kwaliteit/verbeteringen, personeel/sfeer/productie en niet te vergeten klanten/tevredenheid.
Wat zal beter werken, prestatiemanagement opgelegd vanuit een business balance scorecard of intrinsieke motivatie om te presteren?
Hoe zorg je voor intrinsieke motivatie om te presteren, doe je dat door wat training te geven en wat coaching aan te bieden of creëer je een cultuur waar managers en medewerkers zich één voelen met de organisatie?
Training en coaching zijn fantastische instrumenten om kleine teams en individuen enorme sprongen te laten maken, bijvoorbeeld op gebied van communiceren, effectiviteit, klantgerichtheid en motivatie. Maar zonder de organisatie in zijn geheel te richten, zonder voorbeeldfunctie vanuit de leiding, zonder opvolging over jaren heen, blijft die organisatie aanmodderen.
Organisatie Focus > Training & Coaching > Ondernemers Cultuur (o.a. meer prestatie focus) > Customer Pull
Reactie: Een verademing! Het gaat uit van (en vertrouwt op) de talenten van je mensen. In combinatie met (de aanname van) een optimale werkdiscipline (talent levert vooral iets op in combinatie met hard werken en zekere mate van discipline). Vraagt wel meer flexibiliteit van het management.
Reactie: ik denk dat je de plank niet helemaal raak slaat.
Als we exporteren gaan er goederen naar een ander land, daar komt geld voor terug, het is dus in balans. De waarde in het land blijft gelijk toch omdat de waarde van de goederen die het land verlaten gelijk is aan het geld wat binnenkomt?
Maar hoe gaat dat dan met een gesloten economie? Die alleen voor zichzelf produceert? Daar zou de welvaart dus gelijk blijven? Dat wil zeggen dat de welvaart op de wereld, aangezien we nog niet handelen met outerspace, nooit zijn gestegen.
Maar als we de welvaart van nu vergelijken met pakweg 40 jaar terug, dan zien we toch wereldwijd een geweldige stijging.
hoe verklaar je dat?
Reactie: Wat jij zegt zijn indicatoren die aangeven hoe het met de welvaart in een land gesteld is.
De enigste factor die zorgt voor welvaart of krimp in een land is de handelsbalans van een land. Als een land meer exporteerd dan importeerd
zal de waarde van de valuta van het desbetreffende land stijgen. Ze zullen dus ook meer kunnen importeren.
Als een land meer importeerd dan exporteerd komt er dus een grotere hoeveelheid valuta op de markt dan dat er door export weer terugvloeid het land in. De waarde daalt dus, omdat er meer aanbod dan vraag is naar het desbetreffende valuta. Het land zal armer worden. En hiermee samen de krimp van de economie, de koopkracht per inwoner, de sociale voorzieningen en de arbeidsmarkt zoals je zei.
Immers als jij meer uitgeeft dan dat er binnen komt zal het niet lang goed gaan. Zo ook als een land meer importeerd dan exporteerd.
Ik vroeg je dit omdat je zei dat welvaart altijd kan stijgen, omdat banken geld kunnen bijmaken. Geld bijmaken kan alleen als daarmee de export stijgt, zoals china gedaan heeft. Geld bijmaken om te kunnen consumeren leid onherroepelijk tot waardedaling van de valuta.
Reactie: Het probleem van de verkopers is voornamelijk dat ze verkopers zijn en trainingen zijn daar ook op gericht, waardoor het gedrag alleen maar wordt versterkt.
Een verkoper wil een product of dienst verkopen, let dus op daarop en niet op de wensen van de klant.
De klant kent alle trukjes van de verkopers inmiddels (''ik heb het zelf ook thuis'', ''even mijn chef bellen of ik korting kan geven'', ''ik gun het u zo, dat ik u een korting kan geven'', ''ook Wouter Bos heeft onze spullen in huis'' -een extra reden om het niet te kopen-)
Men gaat er totaal aan voorbij dat de prospects vele malen beter zijn geínformeerd.
Verkopers zitten vast in een denkpatroon en zijn te eigenwijs om daar vanaf te stappen, daardoor blijven ze maar hameren en een verloren strijd strijden (zie andere blogs hierover elders op deze site)
Verkopers worden door hun bedrijven gestimuleerd om te verkopen, waardoor ze op de verkoop geconcentreerd blijven en alle contact met klanten en de rest van de organisatie verliezen.
Leer verkopers denken vanuit de klanten, leer ze luisteren in plaats van praten, breng ze in contact met de wereld, laat ze zien dat de wereld van vandaag een push-market is waar de klant het voor het zeggen heeft en niet de verkoper.
Ik zie steeds weer dat juist daar de schoen knelt. Trainers versterken verkeerd gedrag, waarom? Omdat ook zij vastzitten in verouderde paradigma's
Reactie: Diverse zaken waaronder het bruto nationaal product, de koopkracht per inwoner, de sociale voorzieningen.
De groei van de economie, de arbeidsparticipatie zijn belangrijke factoren