zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
nieuws
 

Eerste Kamer pleit voor arbeidsgehandicapten als onderdeel MVO-beleid

1 juli 2014 - Tijdens de behandeling van de Participatiewet in de Eerste Kamer op 27 juni pleitten D66 en VVD ervoor om het in dienst nemen van arbeidsgehandicapten onderdeel te maken van Nederlands MVO-beleid.

"Daar wordt dan ook publiekelijk op gerapporteerd, daar kunnen mensen op worden aangesproken," aldus woordvoerder Backer (D66). Ook collega Beckers (VVD) stimuleert deze specificatie in het MVO-beleid: "Het zou een positieve kwalificatie moeten zijn dat u een bedrijf bent dat een aantal gehandicapte personeelsleden heeft. Als je daar op de een of andere manier een norm aan kunt verbinden die kan worden gepubliceerd in de jaarverslagen dan gaat dat meer leven." Het fonds is verheugd dat de Eerste Kamer zich over dit onderwerp heeft uitgesproken.



Afstand verkleinen
Het PWRI, het pensioenfonds voor werknemers in de sociale werkvoorziening, kan zich goed vinden in deze uitspraak. Het PWRI bepleit deze maatregelen al geruime tijd en ondernam ook actie hierop. Eerder dit jaar stuurde het pensioenfonds een brief naar 28 Nederlandse bedrijven waarin het fonds investeert met de vraag: heeft/neemt u arbeidsgehandicapten in dienst? Het PWRI inventariseert niet alleen de vorderingen van de bedrijven op dit vlak. Het fonds brengt deze bedrijven ook met elkaar in contact zodat zij zich kunnen laten inspireren door hun ervaringen op dit specifieke gebied.
Het pensioenfonds richt zich bij de invulling van het eigen MVB-beleid specifiek op de uitdagingen van haar doelgroep. Xander den Uyl, bestuursvoorzitter van het PWRI: "Onze deelnemers hebben een grotere afstand tot de arbeidsmarkt dan andere Nederlanders. We willen hun pensioengeld investeren in bedrijven die ruimte maken voor mensen met een arbeidsbeperking. Daar dringen we nu al op aan bij Nederlandse bedrijven. En we gaan dat ook doen bij buitenlandse bedrijven die investeren in Nederland."

 
 Doorsturen   Reageer  

 

Laatste nieuws

  Werkgevers zetten onvoldoende in op behoud van personeel
 Studenten zoeken banen met goede financiële toekomst in onzekere economische omstandigheden
 Meeste cyberaanvallen gericht op back-ups om betaling van losgeld af te dwingen
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Onvoldoende Wajongers voor de Participatiewet
 Liever stimuleren dan stigmatiseren – geen quotum in Participatiewet
 Participatiewet: nieuwe kansen voor arbeidsgehandicapten
 Arbeidsmarkt voor arbeidsgehandicapten flexibiliseert
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Innovaties in de houthandel: welke nieuwe technologieën en trends zijn er in de houtindustrie en wat betekenen ze voor bedrijven?
Zakelijk financial leasen om verschillende redenen interessant
Softwareontwikkeling goedkoper en in hogere versnelling met ontwikkeling door ’leken’
reacties
De beste banen van Nederland voor 2023 vind je in de financiële sector en ICT (1) 
Kleine consultancybedrijven niet opgewassen tegen digitale slagkracht grote spelers  (1) 
Nederlander shopt evenveel of meer online in 2023 (1) 
Gestreste Nederlander flink aan de koffie (4) 
25 procent jongeren werkt buiten kantoortijd om niet gestoord te worden  (1) 
IT-beslisser verkiest low-code boven high-code applicatieontwikkeling (2) 
Business-IT alignment in complexe organisaties is mensenwerk (1) 
top10
Waarom R&D een formule kan zijn voor blijvend zakelijk succes
Duidelijke doelen, collega’s en ondersteuning van management belangrijkst voor werknemerservaring
Vier manieren - en twee pizza's - om innovatie in de bedrijfscultuur te bouwen
30 procent HR-professionals verdenkt thuiswerkende medewerkers van liegen sinds hogere kosten kinderopvang
Beslisser wil weer 100 procent naar kantoor, werknemer wil hybride werken
Vier op de tien Gen Z’s kampen met burn-outklachten door hoge werkdruk
Leren en ontwikkelen in de zorg gaat flink op de schop
Drie op tien organisaties weet niet hoe groene arbeidsvoorwaarden rechtelijk in te voeren
Krapte steeds hoger op agenda bij corporates en bureaus
Psychische klachten bom onder arbeidsmarkt
meer top 10