zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Nieuwe sneeuwgolf toont hogere productiviteit thuiswerkers aan

12 februari 2010 - Voor de derde keer in korte tijd is het economisch verkeer in Nederland grondig ontregeld geraakt door sneeuwval. De derde sneeuwgolf die eergisteren over het land trok zorgde opnieuw voor lange files en vertragingen, met grote gevolgen voor niet alleen de transportsector maar ook voor de 'gewone' kantoor- en kenniswerkers.

Recent onderzoek van Mitel laat zien dat de technologie op het gebied van videoconferencing en online samenwerking inmiddels zo ver is dat er geen enkel excuus meer bestaat om thuiswerken niet mogelijk te maken. Uit de Mitel enquête blijkt dat 75 procent van de mensen in Nederland de effectiviteit van hun werk kan verbeteren, ongeacht de locatie, door het inzetten van conferencing- en samenwerkingsoplossingen via breedbandverbindingen. Een groot deel van de kenniswerkers kan moeiteloos in staat worden gesteld het werk vanuit huis te verrichten op dezelfde manier als op kantoor, zonder enig negatief effect op de productiviteit of de klantenservice. 

Stijging
Gijs Borsboom, Regional Sales Director Northern Europe bij Mitel: "Het is duidelijk dat de recente sneeuwval een zodanig negatief effect heeft op bedrijfsprestaties, dat meer organisaties hun toevlucht nemen tot telewerkoplossingen. Alleen al bij ons hebben we in januari een stijging van 45 procent gezien in het aantal verzoeken om informatie over oplossingen op dit terrein." 

Geen excuses
"Ik ben ook verbaasd dat organisaties in Nederland nog steeds zoveel schade zeggen te lijden als gevolg van sneeuw. Er zijn geen excuses voor met de huidige beschikbare technologieën. Mensen die thuiswerken zijn via hun systemen op exacte dezelfde manier met hun collega's en klanten verbonden als op kantoor. Daarbij zorgt de inzet van netwerkvideo ervoor dat er zelfs meer face to face-contact is dan wanneer mensen gewoon op kantoor zitten. De huidige oplossingen zijn zo kosteneffectief en eenvoudig te gebruiken dat geen enkele organisatie zich kan veroorloven, door het niet inzetten ervan, schade te lijden door downtime en verlies van inkomsten." 

Minder reizen
De voordelen van thuiswerken blijven overigens niet alleen beperkt tot situaties met slecht weer, maar gelden voor het gehele jaar. Van de door Mitel ondervraagde bedrijven, heeft 27 procent het afgelopen jaar om redenen van kostenbeheersing de reisuitgaven beperkt. Werknemers mogen minder reizen. Bovendien zou negentien procent van de zakelijke reizigers er de voorkeur aan geven conferencing- en samenwerkingsoplossingen te gebruiken in plaats van te reizen. Naast kosten speelt ook de besparing van tijd een belangrijke rol bij deze overweging. 

 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Werkend Nederland zit in 2010 nog vaker thuis
 Werknemer is weg als hij niet thuis kan werken
 Acht slimme tips voor de thuiswerker
 Winter in Nederland: vrijnemen of niet?
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Innovatie cruciaal in huidige economie
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures