zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
nieuws
 

Bedrijven die niet duurzaam werken lopen overheidsopdrachten mis

1 oktober 2009 - Ondernemers die nu diensten en producten leveren aan de overheid moeten vanaf januari 2010 kunnen aantonen dat zij duurzaam ondernemen. Dit kunnen zij doen door hun MVO-beleid te overleggen en de hierbij behorende rapportage. Als zij hier niet aan voldoen, verliezen zij mogelijk de opdrachten.

De nieuwe regeling van de overheid treft niet alleen de directe overheidsleveranciers, maar ook bedrijven die hun diensten leveren aan deze leveranciers. Maatschappelijk verantwoord ondernemen raakt op deze manier de gehele keten. Apiti constateert dat veel ondernemers zich niet bewust zijn van het duurzaam inkoopbeleid van de overheid dat per januari van kracht wordt. De centrale overheid gaat vanaf dan alleen nog maar 100 procent duurzaam inkopen, gemeenten voor 75 procent en provincies voor 50 procent. Dit houdt in dat veel ondernemers hun opdrachtgevers kunnen verliezen als zij hun MVO-beleid niet op orde hebben. Te klein
Haitham Zoorob, directeur van Apiti "Wij hebben van ongeveer 40 procent van onze leden gehoord dat zij direct of indirect te maken krijgen met het duurzaam inkoopbeleid van de overheid. Veel van deze organisaties zijn te klein om zelf dure MVO-consultants in te huren voor het opstellen van een MVO-beleid. Wij leveren onze leden handige tools waarmee zij in staat worden gesteld zelfstandig of met andere leden samen dit MVO-beleid op te stellen."

 
 Doorsturen   Reageer  

 

Laatste nieuws

 Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid
 Gen-Z’ers en Millennials zouden van baan veranderen voor bedrijf dat beter aansluit bij waarden
 Duurzaamheidsmanagement steeds belangrijker voor moderne bedrijven
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Inzet MVO-ondernemers onmisbaar voor duurzaam Nederlands bedrijfsleven
 Crisis of niet, MKB heeft volop aandacht voor duurzaamheid
 Nederland blijft ver achter met betrekking tot duurzaam ondernemen
 Aandacht voor duurzaam ondernemen is vooral theoretisch
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Pas op met het snijden in de kosten als ondernemer
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10