Aantal geplaatste ICT vacatures gestegen met 11,5 procent
22 april 2016 -
Ten opzichte van het eerste kwartaal van 2015 is het aantal geplaatste ICT vacatures in het eerste kwartaal van 2016 met 11,5 procent gestegen. Dit constateert iSense ICT Professionals in haar ICT arbeidsmarktrapportage.
Noord- en Zuid-Holland blijven de provincies met de grootste vraag naar ICT professionals. In de provincie Zeeland is het minste aantal vacatures geplaatst. De provincies Friesland, Gelderland en Overijssel laten een opvallende groei zien. In Q1 2016 werden er ten opzichte van het eerste kwartaal van 2015 namelijk 43,4 procent meer vacatures geplaatst in Friesland, 30,1 procent meer in Gelderland en 29,9 procent meer ICT vacatures in Overijssel.
83 procent meer vacatures bij brandweer / politie
Binnen de branches hebben aardig wat verschuivingen plaatsgevonden. We vergeleken het eerste kwartaal van 2015 met het eerste kwartaal van 2016. In Q1 2016 werden 83 procent meer vacatures online geplaatst bij de Brandweer / Politie. Ook in de Onderwijsbranche werden 26 procent meer ICT vacatures online geplaatst. Binnen de branche ‘Handel’ werden in Q1 2016 minder ICT vacatures geplaatst in vergelijking met Q1 2015, hier zien wij een daling van veertien procent.