zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
nieuws
 

Nominaties Overheidsmanager van het Jaar 2014

16 oktober 2014 - De jury van de stichting Verkiezing Overheidsmanager van het Jaar heeft, na een intensieve selectie van topambtenaren, drie overheidsmanagers genomineerd voor de titel Overheidsmanager van het Jaar.

De genomineerden zijn:


- Thea Bogers, directeur Dienst Geestelijke Verzorging, Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI), ministerie van Veiligheid en Justitie
- Maarten Hajer, directeur Planbureau voor de Leefomgeving
- Fred Voncken, programmadirecteur, ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
Juryvoorzitter Ank Bijleveld: "De kandidaten zijn alle drie rolmodellen voor publiek leiderschap, waarbij het element 'verbinding' als een rode draad door hun werk loopt." Hieronder een kennismaking met de genomineerden.

Mevrouw mr. T.P.A.M. Bogers (55)
Verbinding tussen alle gezindten

Thea Bogers is directeur van de Dienst Geestelijke Verzorging binnen de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het onderdeel van het ministerie van Veiligheid en Justitie dat geestelijke verzorging op religieuze en levensbeschouwelijke grondslag verleent aan alle justitieel ingeslotenen in Nederland. Vanaf haar komst in 2006 heeft ze een publieke dienst ingericht die uniek is in de wereld. Een dienst waarin alle religies en levensbeschouwingen en de overheid ('Kerk en Staat') op gelijkwaardige wijze samenwerken. Zij is erin geslaagd de afzonderlijk opererende bureaus samen te smeden tot één geheel met één managementteam waarin de rooms-katholieke, protestantse, humanistische, joodse, islamitische, hindoeïstische en boeddhistische denominaties zitting hebben. Daarnaast werkt de dienst nauw samen met diverse vrijwilligersorganisaties die het werk van de geestelijk verzorgers in de justitiële inrichtingen ondersteunen. Op deze wijze wordt de verbinding van buiten ('de samenleving') en binnen (de 'gevangenis') gelegd. Ze schept een klimaat waarin iedereen zichzelf kan zijn om te werken aan het gezamenlijke doel: een humaan detentieklimaat en een toekomstperspectief aan ingeslotenen om na detentie een maatschappelijk aanvaardbaar bestaan op te bouwen.
Thea Bogers is een bevlogen en koersvaste manager. Haar medewerkers kunnen erop vertrouwen dat ze de maatschappelijke relevantie van geestelijke verzorging optimaal uitdraagt.

De heer prof. dr. M.A. Hajer (52)
Verbinding tussen wetenschap en beleid
Maarten Hajer is vanaf 2008 directeur van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Het PBL is het nationale onafhankelijk onderzoeksinstituut voor strategische beleidsanalyses op het gebied van milieu, natuur en ruimte, ontstaan uit een fusie tussen het Milieu- en Natuurplanbureau en het Ruimtelijk Planbureau. Onder zijn leiding zijn de verschillen in werkwijze en visies overbrugd en is er verbinding gekomen tussen de onderscheiden dossiers. Daarmee is het resultaatgebied groter geworden en is het PBL op de landelijke en internationale kaart gezet. Als PBL directeur is hij wetenschappelijk adviseur van het Kabinet over zaken rond de fysieke leefomgeving (o.m. ruimtelijke inrichting, klimaatverandering en vergroening van de economie). Het is zijn missie dat beleid en politiek hun besluiten nemen op basis van wetenschappelijk onderzoek, gekoppeld aan de werkelijkheid van alledag. Hij weet met signalenrapporten onderwerpen te agenderen, die de politiek tot nadenken stemmen en die leiden tot verbinding van de departementen. Met feiten en visies, waardoor het PBL aantoonbaar waarde toevoegt aan het werk van de overheid. Ook is hij als hoogleraar Bestuur & Beleid verbonden aan de Universiteit van Amsterdam.
Maarten Hajer is een energieke leider met visie en autoriteit, een bron van motivatie en inspiratie voor zijn medewerkers.

De heer A.J.H.M. Voncken (64)
Verbinding tussen overheid en veld
Fred Voncken heeft zich vanaf de start van zijn loopbaan in 1975 gericht op de publieke zaak. In 2007 werd hij benoemd tot directeur Voortijdig Schoolverlaten bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Hij is een onconventionele overheidsmanager, die met passie en verbindend vermogen meetbare resultaten mét en ín het veld weet te behalen. In zijn visie richt de eigen organisatie zich vóór alles op het oplossen van problemen. Deze visie heeft hij toegepast op het probleem van de schooluitval. Een probleem met veel oorzaken (psychische en sociale problemen) en evenveel gevolgen (criminaliteit, schulden en geringe kansen op de arbeidsmarkt). Om de schooluitval het hoofd te kunnen bieden, heeft hij een team opgebouwd en begeleid om te kunnen acteren binnen het spanningsveld van de vierhoek: politieke en ambtelijke top, gemeentelijk veld en onderwijsinstellingen. Bovendien heeft hij met schooluitvallers gesproken, voordat hij met zijn plan van aanpak kwam: Aanval op de Uitval. Bij de uitvoering daarvan is hij permanent met de gemeenten, scholen en jongeren in gesprek gebleven. Dankzij deze aanpak is de schooluitval inmiddels teruggedrongen van 60.000 in 2006, naar 27.000 in 2013.
Fred Voncken heeft een aansprekende stijl van leidinggeven, waarbij hij de medewerkers stimuleert elkaar te inspireren. Samen halen ze zo het beste in elkaar naar boven.

Verbinding
De Overheidsmanager van het Jaar 2014 wordt gekozen op dinsdag 27 januari 2015 in De Ridderzaal te Den Haag tijdens de uitreiking van de jaarlijkse overheidsawards.
Thema voor 2014 is: Verbinding.
De jury van de verkiezing bestaat uit:
Ank Bijleveld-Schouten (voorzitter), Jannine van den Berg, Hilde van der Meer, Mirko Noordegraaf, Siebe Riedstra, Albertine van Vliet-Kuiper, Bernard Wientjes en Pieter Zevenbergen.

Eerdere Overheidsmanagers van het Jaar
Leon van Halder, Hilde van der Meer, Peter Teesink, Hetty Linden, Erik Heijdelberg, Bert Keijts, Maureen Sarucco, Geert Blijham, Martin van Rijn, Pieter Cobelens, Nico Laagland, Roelof Kruize, Jenny Thunnissen, José Hilgersom, Peter van Zunderd, Erry Stoové en Herma Rappa.
Oeuvreprijs Hans Dijkstal Award 2012: Wim Kuijken

 
 Doorsturen   Reageer  

 

Laatste nieuws

 Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid
 Gen-Z’ers en Millennials zouden van baan veranderen voor bedrijf dat beter aansluit bij waarden
 Duurzaamheidsmanagement steeds belangrijker voor moderne bedrijven
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Nominaties Overheidsmanager van het Jaar 2013 bekend
 Hilde van der Meer (amsterdam inbusiness) Overheidsmanager 2012
 Ambtenaar geeft management net geen voldoende
 Overheidsmanager kan werk moeilijk loslaten op vakantie
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10