31 juli 2009 - Minder dan 50% van de Nederlanders verwacht dat de economie het komende jaar nog verder zal verslechteren, zo blijkt uit een periodiek onderzoek in opdracht van het Sociaal Cultureel Planbureau naar de stemming onder de Nederlanders.
31 juli 2009 - Belgische huishoudens zijn hun geld de afgelopen decennia anders gaan besteden. Zo is tussen 1979 en 2009 het aandeel van voeding, drank en tabak in het gemiddelde gezinsbudget met 5,1% gedaald naar 16,1%. Het aandeel van brood en vlees in de totale gezinsbestedingen is in vergelijking tot 30 jaar terug zelfs gehalveerd en ook aan vers fruit wordt tegenwoordig verhoudingsgewijs 25% minder uitgegeven. Dit blijkt uit cijfers van het Nationale Instituut voor de Statistiek, NIS.
31 juli 2009 - Op welke sociale netwerksite iemand activiteiten ontplooit, zegt veel over zijn lifestyle. Uit cijfers van Anderson Analytics blijkt dat gebruik van een specifieke netwerksite samenhangt met bepaalde demo- en psychografische kenmerken, interesses, media- en koopgedrag.
31 juli 2009 - Naarmate de recessie langer duurt, komen steeds meer bedrijven in aanmerking voor een sanering of reorganisatie. Dat betekent niet altijd dat er massa-ontslagen vallen. Volgens Olivier Gorter van Redesign Partners is het meestal een kwestie van het vervangen van een paar directeurs.
31 juli 2009 - Meer toezicht leidt niet tot betere audits. Dit zegt hoogleraar Clive Lennox over de inspecties van de Amerikaanse toezichthouder op accountants PCAOB. PCAOB werd met de Sarbanes-Oxley Act ingesteld na de affaires van Enron en WorldCom en moet toezicht houden op de accountants die de boeken controleren van ondernemingen die vallen onder de Amerikaanse effectenwetgeving.
31 juli 2009 - Het toekennen van het enquêterecht aan ondernemingsraden kan ervoor zorgen dat de OR tijdig de juistheid van het gevoerde beleid aan de kaak kan stellen. Veel zorginstellingen kampen met problemen, veelal van financiële aard, veroorzaakt door bestuurlijk falen.
31 juli 2009 - De Amerikaanse economie komt wellicht op een keerpunt nu haar basis, de overconsumptie, wegvalt. Zowel de Amerikaanse als de mondiale economie werd decennia aangedreven door een hoge mate van consumptie in de VS, waardoor prijzen van activa bleven stijgen en tegelijkertijd de toegang tot krediet steeds eenvoudiger werd.
31 juli 2009 - Hoewel de catering een functie is die menig grote onderneming uitbesteed heeft, geldt dit niet voor Siemens. Op de hoofdvestigingen in Den Haag en Zoetermeer is deze nog altijd in eigen beheer.
31 juli 2009 - Het Franse informatica-dienstenbedrijf Atos Origin, onder meer bekend van Banksys, heeft tijdens de eerste helft van dit jaar een omzet gerealiseerd van 2,58 miljard euro. Dat is een daling met 9,6% tegenover dezelfde periode vorig jaar.
30 juli 2009 - Het leveren van de beste customer experience is niet alleen kostbaar, het levert niet altijd het gewenste resultaat op in termen van hogere verkoopcijfers, meer loyaliteit of klanttevredenheid. Dit is doordat veel bedrijven zich niet houden aan de basale regels van de klantervaring.
30 juli 2009 - Consumenten zijn steeds beter op de hoogte van hun rechten bij een aankoop in het buitenland. Bij een klacht of vraag schakelen ze sneller de Nederlandse vestiging van het Europees Consumenten Centrum (ECC) in Utrecht in.
30 juli 2009 - Informaticagroep Econocom heeft tijdens de eerste zes maanden van 2009 een omzet gerealiseerd van 346 miljoen euro. Dat is een stijging met 2,2% tegenover dezelfde periode vorig jaar. Daarbij wordt opgemerkt dat het bedrijf zijn zakelijk model, onder meer gebaseerd op variabele kosten, heeft kunnen aanpassen aan het uitdagende economische klimaat.
30 juli 2009 - Organisaties die wendbaar willen zijn, moeten werk maken van de customer experience. Deze staat voor het begrip van de wensen en eisen van de klanten dat in de gehele organisatie aanwezig is en het op continue wijze inspelen op respectievelijk creëren van deze klantwensen.
30 juli 2009 - De bestedingen aan vrouwenmode zijn in de periode van november 2008 tot april 2009 iets afgenomen in vergelijking met de winter ervoor. Het aantal verkochte stuks daalde met 2%, het bestede bedrag per item bleef gelijk. In de zomer van 2008 was er nog sprake van een toename van 3% in de verkochte artikelen, bij een lichte daling van het gemiddeld bestede bedrag per item.