10 februari 2010 - De corporatiesector heeft inmiddels een risicoprofiel dat de vergelijking met dat van de commerciële vastgoedsector kan doorstaan. De sector kenmerkt zich dan ook door tegenstellingen, zoals marktwerking zonder een echte markt, financiële complexiteit zonder financiële professionals en investeren met een verbod op winst.
10 februari 2010 - Ouders kopen meestal bekende schoenenmerken. Dat blijkt uit onderzoek van GfK Panelservices Benelux in opdracht van Bengels. Voor het onderzoek keek GfK onder meer naar bekende namen als Adidas, Converse All Stars, en Crocs, maar ook naar Gaastra, Geox, Nike, Puma, Replay, Rucanor en Teva.
10 februari 2010 - Chief executives zitten helemaal anders in elkaar dan het grote publiek denkt. Dat is de conclusie van een kleurentest van de onderzoeker Dewey Sadka bij bijna 900 bedrijfsleiders uit het bestand van de Amerikaanse krant USA Today. Het resultaat bracht enkele opvallende karaktertyperingen naar voor die compleet in tegenspraak zijn met de perceptie die het grote publiek heeft over chief executives. Bovendien blijken chief executives ook de perfecte capaciteiten te hebben om een aantal andere beroepen uit te oefenen. Onder meer zouden vele chief executives volgens de test bijzonder goed kunnen functioneren als sociaal werker, kunstenaar of leerkracht. Dit laatste is volgens psychiater Rense Lange ook goed te verklaren, aangezien zowel in het bedrijfsleven als in het onderwijs het motiveren van mensen bijzonder belangrijk is.
9 februari 2010 - Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel is medio januari 2010 van start gegaan met de campagnes `Ontdek je stek in het tuincentrum` en `Ruik je kans in de bloemenbranche`. Net als afgelopen jaren is het doel van deze campagnes jongeren te interesseren voor een toekomst in de tuincentrum- en bloemenbranche. Ook moet de instroom in de branche en het vakonderwijs zo bevorderd worden.
9 februari 2010 - De verzekeraars Ohra en De Friesland trachten in de huid van de verzekerde te kruipen. De Friesland belooft klanten dat als het zich niet aan zijn servicebeloften houdt, een tegenprestatie levert. Als een verzekerde bijvoorbeeld twee keer moet opbellen met dezelfde vraag, kan hij de medewerker van De Friesland verzoeken om te komen stofzuigen of afwassen.
9 februari 2010 - Toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) gaat meer letten op het beloningsbeleid en -cultuur bij financiële instellingen. Dat heeft DNB maandag laten weten. `We willen meer gaan letten op risico`s en prikkels bij bijvoorbeeld beloningen bij financiële instellingen. Je moet dan denken aan prudentieel toezicht`, meldt een woordvoerder.
9 februari 2010 - Connexxion gaat april 2010 voor het eerst de resultaten van de KpVV-Klantenbarometer gebruiken om de variabele beloning over 2009 van 300 managers vast te stellen. Deze bonus bedraagt voor 275 managers maximaal 20% van hun vaste loon. Voor de top-25 is dat maximaal 30%.
9 februari 2010 - Het vraagstuk van topbeloningen moet rationeler benaderd worden dan nu het geval is. Zo blijkt uit alle discussies en codes dat men bij het denken over topsalarissen vooral aandacht schenkt aan absolute bedragen - een voorbeeld hiervan is de Balkenendenorm.
9 februari 2010 - Het afbouwen van macronacalculatie vergroot de doelmatigheidsstimuli van verzekeraars en kan bijdragen aan een efficiëntere zorg. Dit stellen onderzoekers van de Universiteit Tilburg en het Centraal Planbureau. In het nieuwe zorgstelsel wordt het risico dat de totale zorguitgaven hoger of lager uitvallen dan de geraamde zorguitgaven afgedekt door de overheid via de zogeheten macronacalculatie, een soort ex-post compensatiemechanisme.
9 februari 2010 - Assessoren en testers moeten er rekening mee houden dat steeds meer mensen een assessment goed voorbereiden. Het is een onmiskenbare trend: zo`n 80% van de mensen die zich laten testen heeft zich goed voorbereidt via het internet of aan de hand van boeken.
9 februari 2010 - Intergemeentelijke arbeidsmobiliteit lijkt de oplossing voor de problemen van veel kleinere gemeenten. Deze kampen met gebrekkige doorstroommogelijkheden en vergrijzing en kunnen specialistische functies niet vervullen. Intergemeentelijke arbeidsmobiliteit wil zeggen dat samenwerkende gemeenten elkaars in- en doorstroom faciliteren.
9 februari 2010 - Het vertrouwen van de consument in de financiële instellingen komt stilaan terug. Dat is de conclusie van een Amerikaans rapport van het onderzoeksbureau Forrester. Dat geldt voor de hele sector van de financiële wereld. Alleen de grote banken slagen er niet in om het wantrouwen van het publiek weg te nemen. Dat wordt ook door een aantal andere onderzoeken bevestigd. Bovendien heeft de consument weliswaar minder vrees voor de aandelenmarkt, maar dat vertaalt zich niet in een grotere bereidheid om opnieuw te investeren. Bij de Amerikaanse bevolking blijkt er ook minder steun te zijn voor interventies van de Amerikaanse overheid in het bedrijfsleven. Een onderzoek van de Kellogg School toont daarentegen aan dat de bevolking wel overheidstussenkomst wil om onder meer huiseigenaren te helpen.
9 februari 2010 - Hoewel de technologiesector een zeer gediversifieerd karakter heeft en diverse etniciteiten en seksuele geaardheden telt, blijft de genderkloof nog altijd heel opvallend. Dat zegt Vivek Wadhwa, onderzoeksdirecteur aan het Center for Entrepreneurship and Research Commercialization aan de Duke University. Wadhwa voegt er aan toe dat de recente crisis in de investeringswereld die situatie zeker niet heeft verbeterd. Volgens hem hebben vrouwen daardoor proportioneel zelfs nog minder kapitaal ter beschikking gekregen. Sharon Vosmek, chief executive van investeringsconsulent Astia, stelt echter dat het risicokapitaal wellicht geen openlijk vooroordeel heeft tegenover vrouwen, maar heeft het volgens haar te maken met de traditionele gewoontes in de sector. Dat heeft volgens Vosmek geleid tot een aantal vastgeroeste en verborgen vooroordelen.
9 februari 2010 - HRM heeft zich de afgelopen jaren vooral gericht op talentontwikkeling, waardoor de discipline zich nauwelijks met organisatievraagstukken heeft beziggehouden. Dit is de portee van een discussie tussen de HR-directeuren van KPN, Albert Heijn, Gall&Gall en Etos.