7 juni 2010 - De Rabobank staat wederom bovenaan in de ranglijst van favoriete werkgevers. De bank levert een goed product en heeft een ijzersterk imago, zo blijkt uit het Intermediair Imago Onderzoek. Het onderzoek is gehouden onder 4.351 hoogopgeleiden. Naast de naamsbekendheid van de organisaties werd gevraagd welke aspecten van belang zijn bij de keuze voor een nieuwe werkgever en bij welk bedrijf zij het liefst willen werken.
7 juni 2010 - De overheid bezuinigt. Vooral de personele bezetting heeft dit gevolgen. Vooralsnog lijkt het dat de overheden niet erg snoeien in hun opleidingsbudgetten. Wel wordt gevraagd meer om maatwerk, zoals e-learning, kortere en gerichtere opleidingen of losse modules.
7 juni 2010 - Via Vanpool kan een handjevol werknemers via een luxe auto naar het werk en daarna naar huis worden gebracht. Vanpool is een concept van de stichting Verkeer.advies, een van de zeven Bereikbaarheidsmakelaars die organisaties adviseren over vraagstukken op het gebied van mobiliteit.
7 juni 2010 - De titel Master of Business Administration (MBA) was in de jaren `90 goed voor een directe toegang naar een topfunctie met bijbehorend salaris. Dat is inmiddels niet meer zo. De wildgroei aan opleidingen heeft ervoor gezorgd dat steeds meer mensen MBA achter hun naam kunnen zetten en de waarde van de titel is gedevalueerd.
7 juni 2010 - De folder is een prima instrument om potentiële klanten enthousiast te maken voor een product. Wel verdient het uiterlijk van de folder de nodige aandacht. Een folder hoeft er niet altijd duur uit te zien. Een goedkoop ogende zwart-wit folder kán goed werken, bij bijvoorbeeld een faillissementsverkoop. Kleur is handig om een potentiële klant te binden.
7 juni 2010 - Het risicobeheer van banken is in orde wat betreft het dagelijkse, tactische deel, maar schiet tekort bij strategische beslissingen. Deze beslissingen hangen samen met overnames, het businessmodel, eventuele expansie, balansmanagement, investeringen en beslissingen omtrent de merknaam.
7 juni 2010 - Via internet kan men allerlei tests doen. Steeds vaker wordt bij een sollicitatie een online psychologische test gedaan. In tegenstelling tot de consumententests, zijn deze niet vrij toegankelijk via internet. De aanbieders bieden de testmogelijkheden aan intermediairs aan, zoals trainers, coaches, werving- en selectiebureaus. Het oefenen van tests voor een sollicitatie of assessment is aan te raden, want ook andere kandidaten zullen dit waarschijnlijk doen. Door te oefenen weet een kandidaat wat hem ongeveer te wachten staat.
7 juni 2010 - KPMG neemt dit initiatief om de beschikbare liquiditeit effectiever in de Nederlandse markt te introduceren. De adviespraktijk en de belastingadviespraktijk van KPMG hebben Portal Holland in het leven geroepen. Portal Holland is een platform waar Nederlandse bedrijven flexibele oplossingen van wereldwijde aanbieders van alternatieve liquiditeit vanaf 25 miljoen euro en hoger kunnen vinden.
7 juni 2010 - De gemeente Rotterdam breidt haar dienstverlening uit met zogeheten life events zoals het starten van een onderneming of een verhuizing. Volgens Willy Groenewold, projectleider Kanaalsturing binnen het programma Dienstverlening van de gemeente is de ordening volgens levensgebeurtenissen een prima manier om `van buiten naar binnen te denken`.
7 juni 2010 - Een gezelschap van adviseurs, advocaten en contractmanagers bij ict-dienstverleners en bij de overheid heeft de Nederlandse Beroepsvereniging voor Contract Management (NBCM) opgericht. Doel van de organisatie is contractbeheer te professionaliseren door het stimuleren van opleidingen, het bieden van opleidingscertificaten en het regelen van de uitwisseling van kennis en best practices. Behalve naar de ict kijkt de vereniging ook naar andere sectoren, zoals de bouw.
6 juni 2010 - Klantgericht ondernemen kent veel facetten. Dat blijkt wel uit het aantal awards dat in de afgelopen jaren is uitgereikt. Twee brancheverenigingen op het gebied van klantgericht ondernemen, CRM Association NL en DDMA, hebben de handen ineen geslagen en organiseren gezamenlijk een event waar deze award-winnaars samen op het podium staan en hun winnende case presenteren.
4 juni 2010 - De rol van de compliancefunctie verandert. Waar bedrijven en instellingen eerst lijstjes afvinkten om te voldoen aan wet- en regelgeving, daar is duidelijk een verschuiving naar `hoeder van integriteit` merkbaar. Financiële instellingen moeten zich meer dan voorheen bewust zijn van de risico`s die een bepaalde bedrijfscultuur met zich meebrengt en de compliancefunctie moet de instelling hier ook op aanspreken.
4 juni 2010 - Met een terugtredende overheid is de behoefte aan maatschappelijke profilering van het bedrijfslevengroot. Die moet aansluit op de behoefte van ontwikkelingsorganisaties aan nieuwe investeringspartners. SOS Kinderdorpen organiseerde met die gedachte onlangs een conferentie, waarbij de bedrijfsstrategie bij voorkeur aansluit op de samenwerkingsstrategie.