2 september 2010 - De helft van de hotelgasten betaalt na een overnachting naast het kamertarief ook nog voor een extra service of dienst. Dat blijkt uit onderzoek* van boekingssite Hotels.com.
2 september 2010 - Salarisverwerker en hr-dienstverlener Raet zet oud-Randstad-medewerkers met kennis van het personeelsadministratiesysteem Edukaat in voor de doorontwikkeling van Raet Online. Het gaat om werknemers die in juni 2009 werden overgenomen bij de inlijving van een onderdeel van Randstad HR Services. Het merendeel van die groep van 97 medewerkers houdt zich bezig met diensten rondom Edukaat en Caso.
2 september 2010 - Banken en andere financiële instellingen moeten operational excellence met convenience verbinden. Dat bepleit Wouter de Vries, expert op het gebied van dienstenmarketing. De Vries heeft 15 boeken over zijn vakgebied gepubliceerd.
2 september 2010 - Banken die werkelijk de intentie hebben om `de klant centraal` te stellen, moeten het klantbelang in hun DNA opnemen. Het DNA van een bank bestaat uit drie factoren, te weten de missie, de waardehierarchie en de visie. De missie heeft betrekking op het bestaansrecht van de onderneming, de waardehiërarchie vertelt wat de bank belangrijk vindt en de visie beschrijft hoe de markt wordt gezien en welke rol de markt daarin speelt.
2 september 2010 - Zakenreisorganisatie Uniglobe behaalt in 2010 naar verwachting een omzet van 95 miljoen euro. In 2009 liep de omzet nog terug van 100 miljoen naar 90 miljoen euro. De verbetering komt volgens Cees Klinkenberg, directeur Nederland van Uniglobe Travel, door meer omzet te genereren bij bestaande klanten en nieuwe klanten te werven.
2 september 2010 - Het commerciële claimbureau Bedorvenvakanties.nl start promotieactiviteiten die de site meer bekendheid moet geven. Consumenten die na de vakantie thuiskomen met klachten, kunnen die tot 31 augustus 2010 indienen zonder de fee van 25 euro te hoeven betalen.
2 september 2010 - Via het jonge vakgebied bedrijfsarchitectuur kan systematisch naar de inrichting van een organisatie worden gekeken. Het dwingt organisaties tevens om bij projecten goed na te denken over de te hanteren principes en om ontwerpen goed vast te leggen.
2 september 2010 - De omzet groeit bij uitzendbureau Hobij, maar de marge staat wel onder druk. Het afgelopen half jaar groeide de omzet van uitzendbureau Hobij met dubbele cijfers: 36 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het resultaat nam evenredig toe, laat directeur Han van Horen aan Flexmarkt weten. De marge is de afgelopen twee jaar wel gedaald.
2 september 2010 - Het Nederlandse pensioenstelsel is robuuster dan het momenteel lijkt. De demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Piet Hein Donner, maakte onlangs bekend dat 14 pensioenfondsen in 2011 moeten korten op pensioenuitkeringen en aanspraken van deelnemers.
2 september 2010 - Het wanbeleid bij PCM Uitgevers staat nu definitief vast. Dat is een belangrijke vaststelling, aldus de NVJ in een reactie op de mededeling van De Persgroep Nederland dat een uitspraak van de Ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam niet zal worden aangevochten.
1 september 2010 - Het outsourcen van ICT-taken is onvermijdelijk geworden in de westerse wereld. Werd er in het verleden gekozen voor outsourcing in het kader van kostenbesparing. Nu is outsourcing nodig omdat hier een structurele schaarste aan technische beroepen is ontstaan. Daarbij valt te denken aan beroepen als softwareontwikkelaars en netwerkspecialisten.
1 september 2010 - Commissarissen bij bedrijven hebben moeite om bestuurders zo ver te krijgen dat ze het achterste van hun tong laten zien. Wanneer commissarissen onvoldoende of slecht geïnformeerd worden, vinden ze het lastig om door te vragen.
1 september 2010 - The Entertainment Group (TEG) ging vorig jaar op de fles door toedoen van de bestuurders. De financiële administratie was niet op orde, bestuurders deden roekeloze overnames en verstrekten zonder goede onderbouwing miljoenen leningen aan zusterbedrijven.
1 september 2010 - De bedrijfsvoering van de rijksoverheid op evaluaties schiet tekort, zo luidt de conclusie van de Algemene Rekenkamer naar evaluaties en subsidies door de rijksoverheid. Ook blijkt dat de overheid in veel gevallen niet de informatie verzamelt die nodig is om te kunnen leren van het subsidie-instrument.