15 oktober 2010 - Onder leiding van de nieuwe CEO John van der Ent heeft Dexcom Holdings de strategie op de schop genomen. Dexcom Holdings had in 2006 Dixons en Dynabyte overgenomen van Maxeda, maar aan de achterkant waren de bedrijven slecht geïntegreerd.
15 oktober 2010 - Winkels hebben soms aanbiedingen om u tegen te zeggen: tot 70% korting of van 1.995 euro voor 899 euro. Echter, in de praktijk valt de korting vaak tegen en is een stuk minder dan wordt voorgespiegeld. Winkeliers verhogen de `van`-prijs, zodat de korting hoger lijkt. Ze bieden `nu` een lagere prijs, terwijl deze in werkelijkheid al maanden zo laag is. Soms wordt een hogere adviesprijs dan die van de fabrikant genoemd, om maar een zo groot mogelijk voordeel te bieden.
15 oktober 2010 - Mobiliteit is een belangrijk onderwerp voor ondernemingsraden omdat ze direct samenhangen met zaken als zelfroosteren en telewerken. Aan het woord is Karlien Haak, voorzitter van het Kenniscentrum Werk en Vervoer. Volgens Haak staat het onderwerp desondanks niet hoog op de agenda van de vakbonden.
15 oktober 2010 - Er valt veel te verbeteren waar het cruciale contactmomenten tussen consumenten en organisaties betreft, zo blijkt uit het Nationale Belevingsonderzoek van Telecommerce, Integron en Tele`Train. Volgens de onderzoekers scoort de telecom- en internetsector slecht waar het om beleving gaat. In deze sector komen per saldo 5% meer negatieve dan positieve emoties voor na het contact met de organisatie.
15 oktober 2010 - Effectieve verkopers moeten het niet meer hebben van overtuigingskracht of rationele argumenten om consumenten te overtuigen van een aankoop, maar van perifere beïnvloedingstechnieken die op het onderbewustzijn werken.
15 oktober 2010 - Een paar jaar terug trachtten werkgevers in de ICT werknemers aan te trekken door leaseauto`s en laptops uit te delen, maar de nieuwe generatie ICT`ers lijkt meer belang te hechten aan duurzaamheid en de kans om zich te ontwikkelen. Uit de ICT-barometer van Ernst & Young blijkt dat een kwart van de Nederlandse managers en professionals van plan is om binnen één jaar over te stappen naar een ander bedrijf.
15 oktober 2010 - Nu steeds meer opdrachtorganisaties oog krijgen voor de eigen fouten in het sourcingmanagement, lijkt het realisme ingang te vinden in outsourcing. Niet langer wordt direct naar de leverancier gewezen wanneer een sourcingtraject niet lekker loopt, maar opdrachtorganisaties steken steeds vaker de hand in eigen boezem.
15 oktober 2010 - Ondernemingen die sterk focussen op sales & operational planning (s&op) blijken grotere winstmarges te behalen. Dit blijkt uit een recente studie van het Amerikaanse analistenbureau Aberdeen naar de s&op-functie van 196 bedrijven.
15 oktober 2010 - Scoringsdrift onder verkopers is riskant voor de onderneming. Veel verkopers worden echter aangespoord om snel en veel omzet te genereren. Door deze scoringsdrift nemen commerciële medewerkers eerder risico`s. Bijvoorbeeld in de vorm van soepele afbetalingsregelingen, hoge kortingen en het aannemen van klanten die weinig solvabel zijn.
15 oktober 2010 - Bedrijven laten specialisten steeds meer buitenshuis werken. Dat is de conclusie van een Amerikaans onderzoek van de tewerkstellingsspecialist Elance. Daarbij wordt opgemerkt dat het off-site personeelsbestand op één jaar tijd met 42 procent is toegenomen.
15 oktober 2010 - De Nederlandse vrouw is niet altijd economisch zelfstandig. Onderzoek van kenniscentrum E-Quality toont dit aan. E-Quality verrichtte een onderzoek naar de economische zelfstandigheid van vrouwen in opdracht van de Delta Lloyd Group Foundation. Daaruit komt naar voren dat minder dan 50% van de Nederlandse vrouwen economisch zelfstandig is.
15 oktober 2010 - Een crisis kan in regel niet tijdig worden voorzien of voorkomen, maar crisiscommunicatie kan wel worden voorbereid. Tony Hayward, de voormalige ceo van BP, gaf dit jaar het slechte voorbeeld. Toen de ramp in de Golf van Mexico zich voltrok, jammerde Hayward vooral over zichzelf en niet over de milieuschade.
15 oktober 2010 - Het is belangrijk om een goede balans te vinden tussen werk en privé. Door het nieuwe werken is dit moeilijker te handhaven. Mensen die thuiswerken hebben de neiging om te geïsoleerd te werken. Hierdoor kan eerder een burn-out ontstaan.
15 oktober 2010 - Teleperf/Twenty4helo is het grootste klantcontactbedrijf van Nederland. De gehele branche is goed voor een belang van circa 2,5 miljard euro. De omzet van Teleperf/Twenty4helo komt dit jaar naar verwachting uit op 62 miljoen euro. Vorig jaar bedroeg de omzet 60 miljoen euro.