zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
nieuws
 

Meer dan 90 procent van bedrijven ervaart voordelen van videosamenwerking

9 januari 2015 - Polycom, Inc. maakt de resultaten bekend van een nieuw onderzoek dat ingaat op hoe organisaties vandaag de dag videosamenwerkingsoplossingen gebruiken.

Het wereldwijde onderzoek – in opdracht van Polycom en uitgevoerd door Quocirca Ltd – toont aan dat meer dan 90 procent van de bedrijven die regelmatig video gebruiken voor samenwerking, diverse voordelen ervaart. Bedrijven noemen bijvoorbeeld hogere productiviteit, een betere samenwerking in het team, diverse financiële besparingen en een verlaging van de reiskosten. Meer dan tachtig procent verbindt zijn besparingen direct met het sneller nemen van zakelijke beslissingen en het verbeteren van de balans tussen werk en privé bij werknemers.


 
Drempels
Hoewel het onderzoek de vele voordelen van het gebruik van videosamenwerking laat zien, bestaan er nog steeds drempels voor een brede adoptie. Het onderzoek wijst uit dat meer dan 50 procent van de mensen die regelmatig video gebruiken, zelden tot nooit IT’ers nodig heeft bij een telefoongesprek. Dat zorgde voor meer eenvoud in het gebruik met oplossingen van vandaag de dag. De helft van de ondervraagde mensen hintte er ook op, dat meer toegang tot video leidt tot meer gebruik. Maar weinig organisaties hebben video beschikbaar gesteld voor gebruikers van desktop en mobiel. In grote conferentieruimten is er doorgaans slechts een beperkte beschikbaarheid van video.
 
Waarde
"De waarde van de meeste netwerktechnologieën neemt disproportioneel toe naarmate er meer individuen gebruik van maken," zegt Rob Bamforth, principal analyst bij Quocirca. "Videoconferencing is geen uitzondering. Door het gebruik daarnaast te laten toenemen, nemen de bekendheid met, en het comfort van de complete ervaring toe. Het stimuleren van een videocultuur lijkt daardoor ten goede te komen aan zowel het individu als de organisatie."
 
Mobiele apparaten
Van de ondervraagde eindgebruikers geeft 45 procent aan regelmatig gebruik te maken van mobiele apparaten – zoals tablets, laptops en mobiele telefoons – voor het deelnemen aan een videoconferentie. 35 procent van de digital natives – werknemers van 25 jaar of jonger en bepalend voor de toekomst van werk – gebruikt regelmatig video vanaf diverse locaties. Deze aantallen nemen naar verwachting toe naarmate er meer mobiele apparaten komen en organisaties steeds flexibeler werkregelingen bieden.
 
Andere manieren van werken
"De manier waarop mensen werken, verandert. Mobiliteit, BYOD, social- en samenwerkingsoplossingen, zoals videoconferencing, dwingen samen met de behoefte om vastgoedkosten te verlagen, bedrijven over de gehele wereld om hun traditionele kantooropstelling opnieuw te overdenken," zegt Jim Kruger, Chief Marketing Officer van Polycom. "We zien de meetbare impact die videosamenwerking heeft. Maar doordat slechts een fractie van de wereldwijde organisaties video regelmatig gebruikt, tonen de resultaten van het onderzoek de potentie aan van video in elke werkomgeving en in elke branche."
 
Videosamenwerking is een stimulans voor meetbare resultaten voor organisaties in diverse regio’s en branches. Het Polycom/Quocirca-onderzoek bevestigt dat videosamenwerking de productiviteit kan bevorderen en kan zorgen voor fiscale besparingen. Specifieke resultaten voor de EMEA-regio:
- meer dan 90 procent van de onderzochte EMEA-bedrijven zet meetings op via ‘room based’-oplossingen;
- al meer dan 45 procent van de EMEA-bedrijven gebruikt een mobiele video-oplossing;
- bijna 66 procent gebruikt virtuele meeting-rooms – het hoogste percentage in vergelijking met het gebruik daarvan in Noord-Amerika en Azië-Pacific;
- EMEA is behoorlijk technologisch onderlegd – slechts 37 procent heeft IT-ondersteuning nodig bij een tot 25 procent van de videogesprekken.
- een besparing op reiskosten is in EMEA het belangrijkste voordeel van videogebruik – 98 procent geeft dit een gemiddelde tot hoge prioriteit.
- 71 procent van de onderzochte mensen in EMEA ziet een toename van het videogebruik in het dagelijkse werk. 

Meer weten over hoe uw bedrijf een samenwerkingscultuur kan ontwikkelen? Lees de blog.

 
 Doorsturen   Reageer  

 

Laatste nieuws

 Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid
 Gen-Z’ers en Millennials zouden van baan veranderen voor bedrijf dat beter aansluit bij waarden
 Duurzaamheidsmanagement steeds belangrijker voor moderne bedrijven
 

Gerelateerde nieuwsitems

 De zes beste redenen voor videosamenwerking
 HR-professional: video-conferencing in 2016 favoriete communicatiemiddel
 Online video maakt opmars in conversie en klantenbinding
 Vijf tips om teams op afstand aan te sturen
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10