zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
nieuws
 

Koffiecorner bron van inspiratie en nieuwe liefdes

16 september 2014 - Gouden ideeën, briljante oplossingen en geniale ingevingen. Als kantoormedewerkers niet achter hun bureau zitten, doen zij op kantoor de meeste inspiratie op bij de koffiecorner. Alleen de geur van koffie werkt voor een derde al inspirerend.

Gemiddeld brengen werknemers vijftien minuten van hun werkdag door bij de koffiehoek. Dit en meer blijkt uit een onderzoek* naar inspiratie op de werkvloer van Douwe Egberts Professional, uitgevoerd onder 1.000 Nederlanders met een kantoorbaan.


 
Werk populairste gespreksonderwerp
Twee derde van de werkende Nederlanders geeft aan tijdens het werk regelmatig een koffiebreak nodig te hebben om inspiratie op te kunnen doen. Zelfs tijdens dit moment van ontspanning gaat het over werk. Want hoewel het laatste nieuws (42 procent) en de privésituatie (54 procent) populaire gespreksonderwerpen zijn, zijn de meeste conversaties bij de koffiecorner werkgerelateerd (65 procent).
               
Koffie drinken met Linda de Mol
Linda de Mol, Annemarie van Gaal en Joop van den Ende worden gezien als de meest inspirerende bekende ondernemers om een kopje koffie mee te drinken. Maar liefst een op de vier vrouwelijke medewerkers wil graag met Linda de Mol koffie drinken om inspiratie op te doen. Maar ook de input van eigen collega’s wordt gewaardeerd. Uit het onderzoek blijkt dat kantoormedewerkers samen tot de beste ideeën komen, de meeste mensen (33 procent) spreken een collega aan als zij inspiratie nodig hebben.
 
Flirten op de werkvloer
Niet alleen gouden ideeën, ook nieuwe liefdes worden geboren bij de koffiecorner. Eén op de vijf ondervraagden is wel eens een charmante collega gevolgd naar de koffiecorner voor een flirt. Vooral mannen houden wel van een avontuurtje. 26 procent is wel eens een aantrekkelijke collega gevolgd naar de koffiecorner, in tegenstelling tot tien procent van de vrouwen.

 
 Doorsturen   Reageer  

 

Laatste nieuws

 Hoe kunnen organisaties het verbod op TikTok beheren?
 Bijna negen op de tien Benelux-bedrijven in 2022 getroffen door ransomware
  Een slechte back-up strategie kan aanvallers helpen!
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Driekwart van koffie buitenshuis drinken we op het werk
 Routine en inspiratie gaan hand in hand
 Nederland stuitert van de cafeďne op kantoor
 Liefhebbers van latte macchiato hebben drukker sociaal leven
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Waar moet je op letten bij het aanschaffen van beveiligingscamera’s voor jouw bedrijf?
Waar kun je elektrische raamdecoratie kopen?
Tips bij elektrische raambekleding kopen
reacties
IT-beslisser verkiest low-code boven high-code applicatieontwikkeling (2) 
Business-IT alignment in complexe organisaties is mensenwerk (1) 
Werknemers zijn enthousiast over het gebruik van generatieve AI op werkplek  (1) 
84 procent Nederlanders ontvangt oplichtingsberichten op smartphone (1) 
Hoe geef ik leiding aan vaste medewerkers voor de toekomst? (1) 
Mentale gezondheid weinig onderwerp van gesprek op werkvloer  (1) 
Prijs Audi Q4 E-Tron Sportback: minder hoofdruimte, meer geld (1) 
top10
Zo geef je je werknemersbetrokkenheid een boost
Bij 45 procent organisaties moet medewerker meebetalen aan dure opleiding
Vrouwen in IT willen flexibele werktijden en een goed opleidingsbudget
Werknemer vindt het belangrijk dat werkgever investeert in persoonlijke ontwikkeling
Een op de tien overweegt verzekeringen op te zeggen vanwege inflatie
'Iemand heeft een bestand met u gedeeld'
Complexiteit van databeheer groeit evenredig met de diversiteit van cloud-implementaties
Helft Benelux executives is onvoldoende voorbereid op disruptie
Tekort aan security-vaardigheden zorgt voor flink meer beveiligingsincidenten
Werkgevers slaan de plank mis als het gaat om arbeidsvoorwaarden
meer top 10