Lady Gaga en Moeder Teresa zijn de nieuwe leiderschapsiconen
12 juli 2011 -
Lagy Gaga en Moeder Teresa staan model voor de leiders van de toekomst. De eerste zal dit jaar 100 miljoen dollar verdienen; Moeder Teresa bouwde haar orde Missionarissen van de Naastenliefde van niets uit tot een wereldwijde organisatie. Er zijn vele verschillen tussen beide vrouwen, maar ook veel overeenkomsten, waarmee managers hun voordeel kunnen doen.
Dat stellen Ruma Bose en Lou Faust, auteurs van het boek ‘Mother Teresa, CEO’ en Jamie Anderson en Jörg Reckhenrich van de Antwerp Management School en Martin Kupp van de European School of Management and Technology, die een onderzoek aan de zangeres wijdden en dat publiceerden onder de titel ‘Lady Gaga: Born This Way?’. Express.be vergelijkt de twee publicaties en de twee vrouwen.
Drie overeenkomsten 1. Beide vrouwen staan voor een duidelijk herkenbaar merk, dat focust op outsiders
In het geval van Moeder Teresa de armen en zieken: mensen die door iedereen in de steek zijn gelaten. Gaga noemt zichzelf een freak, een buitenbeentje, een verloren ziel op zoek naar verwanten. 2. Beide vrouwen werken zich te pletter
De katholieke zuster stond dagelijks om 4.40 uur voor de mis; Lady Gaga spendeert kerstdag met haar ouders, maar voor de rest werkt ze non-stop 3. Beide vrouwen zijn meesters in communicatie
Of ze met een stervende leprapatient of een miljardair sprak, Moeder Teresa liet altijd een duidelijke boodschap achter die haar gesprekspartner verstond. De zangeres is dan weer een pr-machine en een van de eerste popsterren die haar carrière grotendeels via de sociale media opbouwde.
Universele verhalen
Volgens Anderson, Kupp en Reckhenrich kan het succes van Lady Gaga verder gelinkt worden aan de drie universele verhalen die ze vertelt: 1. Wie ben ik?
De zangeres vertelt graag dat ze op school 'eng' werd gevonden, maar wel gedreven creatief. 2. Wie zijn wij? Lady Gaga noemt haar fans 'mijn kleine monsters' en zichzelf 'Mama Monster' en ze communiceert voortdurend met haar monsters via Facebook en Twitter. 3. Waar gaan we naartoe? Ze verheerlijkt zelfexpressie; ze vertelt haar fans dat ze samen de wereld kunnen veranderen.
Lady Gaga beheerst bovendien de kunst om haar fans emotioneel aan zich te binden, schrijft Jörg Reckhenrich. En dat is ook in het zakenleven steeds meer van belang.
Bron:Express.be