27 juli 2006 -
Tijdsgebrek is de grootste drempel in het midden- en kleinbedrijf om werknemers te laten bijscholen. De werkdruk is vaak te hoog om werknemers - al is het maar tijdelijk - aan het productieproces te onttrekken. Verder klagen middelgrote en kleinere ondernemers over de kosten van een opleiding of cursus, al vinden de meeste wel dat de investeringen voldoende opleveren.
Investering Dat blijkt uit een donderdag gepubliceerd onderzoek van het onderzoeksbureau EIM onder 283 werkgevers in het MKB. Bijna vier op de vijf ondervraagden investeerden vorig jaar in de kennis en vaardigheden van hun personeel. In deze bedrijven volgden werknemers gemiddeld twee dagen lang scholing of een cursus.
Te weinig tijd voor scholing? Zelf heb ik dat gevoel zeker niet. Je leert door je eigen werkt te evalueren, je leert door tijdens het werk stap voor stap nieuwe dingen toe te passen, je leert door te kijken naar je omgeving, je leert door het overleg met je directe collega's en natuurlijk is er af en toe ook de externe scholing of training. De kansen om te leren zijn volgens mij in voldoende mate aanwezig.
Als je openstaat voor "leren" is tijdsgebrek geen enkel probleem.
In mijn weblog over de qualiteit van leren en evalueren besteed ik hier regelmatig aandacht aan. (Klik hier)
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld. Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.