18 september 2009 - Hoewel de overheid aangeeft goed op weg te zijn met de administratieve lastenverlichting, ervaren ondernemingen geen afgenomen regeldruk. Dit heeft verschillende oorzaken. De belangrijkste daarvan is dat administratieve lasten slechts een klein gedeelte vormen van de totale kosten
18 september 2009 - De inburgering van e-HRM bij grote bedrijven heeft ook consequenties voor de uitzendbranche. Immers, steeds meer grote ondernemingen gebruiken e-HRM voor hun salarisadministratie en hun ontwikkelingsprocessen zoals recruitment en competentiemanagement.
18 september 2009 - Consumenten moeten in één oogopslag kunnen zien of ze met een betrouwbaare adviseur in de financiële sector van doen hebben. Daartoe moet er volgens de Stichting Integriteit (DSI), waarin onder meeer brancheorganisaties van banken en verzekeraars zijn vertegenwoordigd, een keurmerk komen.
18 september 2009 - Grote banken die internationaal opereren dienen scenario`s te maken om in geval van insolventie te kunnen worden opgesplitst door nationale toezichthouders. Deze kunnen door het instellen van hoge kapitaaleisen een transparante structuur afdwingen.
17 september 2009 - Het intermediair moet mkb`ers meer helpen bij het in kaart brengen van onder meer bedrijfsrisico`s. Dat is de mening van Carl van Lieshout, Fire Manager Benelux bij Ace Europe. Volgens Van Lieshout letten veel mkb-ondernemers nu vooral op overleven en omzet maken en zijn ze minder bezig met continuïteit. Ook verslapt de aandacht voor verzekeringen.
17 september 2009 - Branchevereniging Aedes maakt werkt van het herstel van de reputatie van woningcorporaties en van Aedes zelf. In de afgelopen jaren kwamen diverse schandalen aan het licht. De Telegraaf voerde actie voor een parlementaire enquête naar misstanden bij corporaties en minister Van der Laan sprak dreigende taal richting de sector.
17 september 2009 - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) is niet interessant genoeg voor de banken. Dat beweert Jos Schep, oud-ondernemer en auteur van het boek `Door de bank genomen. De verhalen`. In dit boek gaat Schep in op verhalen van ondernemers die slechte én goede ervaringen hebben met banken. De algemene conclusie is voor Schep echter dat het mkb niet belangrijk is voor de banken.
17 september 2009 - `Employee monitoring` is booming business. Zo komt het controleren van werknemers door middel van camera`s steeds vaker voor. Bijvoorbeeld in Japan, waar werknemers van de Keihin Electric Express Railway Company in de gaten worden gehouden om te zien of ze wel klantvriendelijk genoeg zijn.
17 september 2009 - Het kabinet werkt aan een nieuw pakket maatregelen om de kredietverlening aan bedrijven op gang te houden. Volgens directeur marketing Annemarie Scholtis en hoofd mkb sectormanagement Berry Reijnen van het directoraat Bedrijven van Rabobank Nederland is het beeld van een dichtgedraaide kredietkraan door banken echter overtrokken.
17 september 2009 - Een onvriendelijke receptioniste en het moeten wachten totdat je wordt geholpen zijn de grootste ergernissen bij de receptie van een bedrijf. Dit blijkt uit een door Elba Media in opdracht van Securitas gehouden onderzoek onder 694 respondenten. 77% van de respondenten zegt zich regelmatig te ergeren aan de ontvangstreceptie bij bedrijven. Tijdens het wachten biedt 69% van de bedrijven geen drinken aan.
17 september 2009 - Steeds minder mensen proberen via een uitzendbureau een baan te vinden. Het imago van uitzendbureaus is hier deels oorzaak van. Zo denkt ongeveer de helft van de beroepsbevolking dat er voor hen geen geschikte baan te vinden is.
17 september 2009 - Zakelijk dienstverlener Loyens & Loeff ondertekende vorig jaar de charter `Talent naar de Top`, waarmee het concern de verplichting aanging om meer vrouwen op topposities te krijgen. Het advocaten- en notatiskantoor doet boter bij de vis. Met vijf andere partners richtte Carola van den Bruinhorst het Loyens & Loeff Diversity Council op.
17 september 2009 - Fusies en overnames lijken bezig te zijn met een stevige comeback. Na een relatief rustige zomer lijkt consolidatie het parool, zeker nu de aandelen van veel ondernemingen laag gewaardeerd zijn.
17 september 2009 - Amerikaanse senioren lijken een stabiele arbeidsmarktpositie te hebben. Want hoewel de werkloosheid in de VS op dit moment 9,7% bedraagt, is het aandeel werkende 55-plussers sinds het begin van de crisis met 4% gestegen.