11 augustus 2010 - Het herstel van de Nederlandse uitzendbranche heeft de afgelopen weken doorgezet. De sector boekte in de vier weken tot 18 juli (week 25 tot en met 28) 6 procent meer omzet dan in dezelfde periode een jaar eerder.
11 augustus 2010 - Japan Vier ton is genoeg Japanse topbestuurders verdienen veel minder dan hun concurrenten. Vandaar dat Nederlandse managers liever naar het Westen kijken als ze hun salaris gaan vergelijken. In Japan denken ze daar anders over.
11 augustus 2010 - Tientallen pensioenfondsen zullen de komende maanden aankondigen dat zij gaan korten op de pensioenaanspraken. Het herstel van hun dekkingsgraad, die de verhouding tussen bezittingen en verplichtingen weergeeft, blijft flink achter bij de verwachtingen. Hierdoor zijn ze genoodzaakt tot het zogenoemde 'afstempelen', zo stellen pensioendeskundigen.
11 augustus 2010 - Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft 1,3 miljoen euro subsidie beschikbaar gesteld waarmee organisaties met een publieke taak agressie tegen hun medewerkers kunnen tegengaan. Het geld wordt verdeeld onder 45 organisaties die nieuwe initiatieven daarvoor hebben ontwikkeld.
11 augustus 2010 - Eve & Co behaalt de doelstellingen die het financieel advieskantoor voor vrouwen zichzelf had gesteld. Eve & Co is onderdeel van Delta Lloyd Group en heeft als initiatiefneemsters en directieleden Mariëlla den Boef en Elsbeth Bouwman. Zowel qua volume als op het gebied van kwaliteit, techniek en communicatie zijn de doelstellingen behaald.
11 augustus 2010 - Adecco SA heeft in het tweede kwartaal van 2010 weer winst weten te boeken als gevolg van de aantrekkende vraag naar tijdelijk personeel. De winst en de omzet van het Zwitserse uitzendconcern vielen daarbij hoger uit dan verwacht. Het grootste uitzendbureau ter wereld gemeten naar omzet rapporteerde woensdag een nettowinst over het afgelopen kwartaal van EUR97 miljoen.
10 augustus 2010 - Margaret Bowler van Hogg Robinson Group (HRG) zegt dat 2010 tot nu toe een bemoedigend jaar is voor de hotelindustrie. Onderzoek van HGR wijst uit dat de wereldwijde hotelindustrie langzaam weer naar boven klimt.
10 augustus 2010 - De kapitaalmarkt lijkt weer vertrouwen te hebben in de Belgische schatkistpapieren. De rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar is in enkele maanden gedaald van 3,47 naar 3,09 procent. België blijft daarmee redelijk in de buurt van Duitsland en Nederland.
10 augustus 2010 - De hoeveelheid malware die in de eerste zes maanden van 2010 werd geproduceerd is goed voor een nieuw record. Dat heeft beveiligingsbedrijf McAfee op dinsdag bekendgemaakt.
10 augustus 2010 - Het herstel van de Nederlandse uitzendbranche heeft de afgelopen weken doorgezet. De sector boekte in de vier weken tot 18 juli 6 procent meer omzet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal door uitzendkrachten gewerkte uren steeg ook met 6 procent. Dat maakte brancheorganisatie ABU dinsdag bekend.
10 augustus 2010 - De in oktober vertrekkende Ombudsman Financiële Dienstverlening Jan Wolter Wabeke ziet nog veel ruimte voor verbetering in de financiële dienstverlening. "Tussen de financiële dienstverlener en de consument bestaat een enorm wantrouwen en elke vorm van open communicatie ontbreekt", aldus Wabeke in het jaarverslag van klachteninstituut Kifid.
10 augustus 2010 - Gezonde verlichting is onmisbaar op de werkplek. Goede verlichting is onder meer noodzakelijk door de afname van het zicht bij het ouder worden, de hoge eisen voor veel kantoorwerkzaamheden en het toenemende gebruik van beeldschermschermen en touch-screens. Wanneer de verlichting in orde is, heeft dit effect op zowel de korte als de lange termijn.
10 augustus 2010 - Het vrouwennetwerk Women in Financial Services (WIFS) brengt vrouwelijke waarden binnen de financiële sector. Nicolette Loonen, senior manager bij KPMG, is de initiatiefnemer van WIFS. Volgens Loonen is het de bedoeling dat via WIFS vrouwen in de financiële sector met elkaar in verbinding worden gebracht.
10 augustus 2010 - AkzoNobel heeft via een veiligheidsprogramma het aantal gerapporteerde ongevallen op de werkvloer gereduceerd van tien per jaar naar nul of één. AkzoNobel heeft een stuurgroep opgericht die de bedrijfsveiligheid bewaakt. De groep heeft 5.000 observaties afgelegd en heeft 250 obstakels weggenomen. Peter van der Knaap, verbonden aan AkzoNobel, constateert dat de aanpak drijft op inzet van werknemers. Zij observeren en voorkomen risico`s. Het is niet zozeer een programma alswel een proces.