10 augustus 2010 - Een knappe man heeft het makkelijker op de arbeidsmarkt dan een mooie vrouw. Waar de mannen alleen maar voordelen ervaren van een aantrekkelijk uiterlijk, kan dat voor een vrouw tegen haar werken wanneer ze solliciteert naar een 'mannelijk' beroep.
10 augustus 2010 - Consumenten hebben vorig jaar een recordaantal klachten ingediend over de in hun ogen belabberde financiële producten en service van onder meer banken en verzekeraars.
10 augustus 2010 - De familie Mol heeft een aandelenbelang van 13,4 procent in online marketingbedrijf LBi. Dat zei een woordvoerster van LBi dinsdag, in reactie op een melding bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
9 augustus 2010 - De vakbondscontributie van werknemers wordt steeds vaker gedeeltelijk betaald door de werkgever. Dat komt naar voren uit onderzoek van Het Financieele Dagblad. Bedrijven als ING, de Vereniging Payrollondernemingen (VPO) en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) betalen de helft of meer van het lidmaatschapsgeld.
9 augustus 2010 - Halkers Personeelsdiensten draait beter dan ooit. Dat zegt Hans van Hal, oprichter van het bedrijf. In het afgelopen half jaar heeft Halkers Personeelsdiensten ervoor gezorgd weer een van de belangrijkste spelers op de markt te worden. Eind 2007 verkocht Van Hal zijn bedrijf wel aan Eurojobs, maar in januari 2009 kocht hij zijn activa terug.
9 augustus 2010 - Het zal nog even duren voor er sprake is van gediplomeerde schuldhulp. De oorzaak is dat de betrokken partijen geen akkoord kunnen bereiken om een geaccepteerd systeem van certificering van de grond te krijgen. Daarnaast heeft onlangs een van de twee bedrijven waar schuldhulpverleners een certificaat kunnen behalen zich uit de markt teruggetrokken.
9 augustus 2010 - Franchise uitzendformule Qjobs weet zich te onderscheiden van andere formules. Dat zegt oprichter Bert Landman. Volgens Landman geeft Qjobs onder meer veel vrijheid aan de franchisenemer, onder meer op het gebied van specialisme of locatie. Het grote voordeel voor de franchisenemer is hierbij dat hij of zij dan geen afgeschermde markt hoeft te kopen.
9 augustus 2010 - De uitzendorganisaties Tempo-Team en Adecco gaan in zee met zorgverzekeraar Menzis. Adecco is eerste leverancier bij de zorgverzekeraar en Tempo-Team is de tweede. Het contract dat de twee organisaties hebben gesloten betreft een deal van drie jaar met de mogelijkheid tot een verlenging van twee jaar.
9 augustus 2010 - De uitvaartsector heeft een akkoord bereikt over een nieuwe collectie arbeidsovereenkomst (cao). De overeenkomst heeft een looptijd van juli 2010 tot 1 oktober 2011. De cao is afgesloten tussen de vakbonden CNV Dienstenbond, FNV Bondgenoten, De Unie en de brancheverenigingen BGNU en Nardus.
9 augustus 2010 - Vanwege de crisis worden ambtenaren honkvaster. Dat blijkt uit de personeelsmonitor gemeenten 2009. Jan Boersma, bestuurslid van het A+O fonds Gemeenten, signaleert dat het aantal openstaande vacatures daalt. Eind 2009 hadden de gemeenten samen 4.000 vacatures openstaan. Eind 2008 waren het er 7.500.
9 augustus 2010 - Uitzendorganisatie Adecco heeft het concept blended learning ingevoerd voor nieuwe medewerkers. Marion de Bruijn, senior trainer bij Adecco, legt uit dat het een combinatie is van e-learning en klassikaal onderwijs. Mensen volgen vijf trainingsdagen klassikaal onderwijs en volgen tevens gedurende circa 25 uur modules via internet.
9 augustus 2010 - De overheid geeft niet langer subsidie aan het Aids Fonds en aan de Wereldwinkels. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdagavond bekend gemaakt. De subsidiestop heeft te maken met de kwaliteit van de subsidie-aanvraag, aldus het ministerie. Naast het Aids Fonds worden ook Stop Aids Now en het COC getroffen door de maatregel. Deze organisaties werken samen in het internationale HIV/Aids-consortium.
9 augustus 2010 - Een website van een uitzendbureau moet vooral veelzijdig en dynamisch zijn. Volgens online marketeer Jermaine Dors van Content uitzendbureau is het verder de bedoeling dat een site toegankelijk is voor alle doelgroepen. Vrijwel alle uitzendbureaus hebben dan ook een website die aan die voorwaarden voldoet.
9 augustus 2010 - ‘Nout Wellink heeft de volledige steun van zijn collega's bij de ECB.' Dat zei de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Jean-Claude Trichet, in een vraaggesprek met RTLZ over zijn evenknie bij De Nederlandsche Bank (DNB).