13 augustus 2010 - Volgens Manhattan Associates, marktleider op het gebied van supply chain-oplossingen laten retailers de nodige kansen liggen op het vlak van retourmanagement. Zowel in het retourproces tussen winkel en distributiecentrum als tussen klant en winkel valt met een heldere strategie en de juiste technologie de nodige winst te behalen. Door digitalisering en differentiatie in verkoopkanalen zijn de aankooppatronen van consumenten in de laatste jaren sterk veranderd.
13 augustus 2010 - Aegon houdt voorlopig de lippen stijf op elkaar over het terugbetalen van de staatssteun die het ontving op het hoogtepunt van de financiële crisis. De verzekeraar wil daarover pas meer commentaar over geven nadat het uitsluitsel krijgt van de Europese Commissie over deze steun. Dat zegt topman Alex Wynaendts van de verzekeraar donderdag.
13 augustus 2010 - ING in België heeft zijn oudere klanten schriftelijk excuses aangeboden voor haar voornemen om het bedrag dat 60-plussers zouden mogen pinnen te beperken tot 1000 euro per week. Dit idee werd vorige week naar buiten gebracht, maar kreeg zoveel kritiek dat het dezelfde dag nog werd ingetrokken.
13 augustus 2010 - De topman van Oracle, Larry Ellison, is in de afgelopen tien jaar de best betaalde man uit het bedrijfsleven. Dat blijkt uit een overzicht van de zakenkrant The Wall Street Journal. Ellisson, tevens oprichter van Oracle, heeft in de vorige tien jaar 1,84 miljard dollar verdiend. Winst en opties waren goed voor 1,7 miljard dollar, terwijl het salaris 6,7 miljoen bedroeg. Tevens wist hij 41 miljoen dollar aan bonussen te vergaren.
13 augustus 2010 - Ruim de helft van de Europese en Amerikaanse producenten vreest de toenemende complexiteit in de markt. Dat blijkt uit onderzoek van IDC Marketing Insight, uitgevoerd in opdracht van IBM en het Nederlandse Infor. Voor het onderzoek zijn 700 kleine en middelgrote producenten van goederen ondervraagd. In China vindt maar 25% van de producenten de markt complexer worden.
13 augustus 2010 - Nederlandse vakbondsbestuurders controleren ook in het buitenland de arbeidsomstandigheden van banen die door Nederlandse bedrijven zijn uitbesteed aan landen als India, Vietnam en Cambodja. Eén van hen zegt aangenaam verrast te zijn door wat hij aantrof op de werkvloer van de uitbestede datacenters.
13 augustus 2010 - De ophef over de topbeloningen in de zorgsector is soms overdreven en ontrecht. Afgelopen juni berichtte de krant NRC over de verdiensten van een interimmer bij GGZ Delfland. De krant meldde dat Johan Wagenaar gedurende een half jaar 65.000 euro bruto per maand zou verdienen. Dat komt neer op 400.000 euro in een half jaar, en dat is fors boven de Balkenende-norm.
12 augustus 2010 - Vrouwen in de top van het bedrijfsleven of het openbare leven moeten er niet naar streven op mannen te lijken. Dat meent althans de 49-jarige executive coach Karin Jironet in haar nieuwe boek `De essentie van vrouwelijk leiderschap`.
12 augustus 2010 - Werknemers hadden het in het verleden makkelijker dan nu. Ze zijn tegenwoordig vooral meer op zichzelf aangewezen, waar ze voorheen uitsluitend naar kantoor gingen en opdrachten kregen. Dat meent althans informatie-architect Fons Schoemaker van Rabobank.
12 augustus 2010 - De concurrentie sprong gretig in op de problemen die ontstonden rond de antenne van de iPhone 4 van Apple. Het bedrijf zelf en de enthousiaste schare fans waren minder bezorgd. Steve Jobs zei dat alle eigenaren van een iPhone 4 gratis een plastic hoes van 30 dollar kregen die het probleem oplost. Er zou geen dure terugroepactie van de 3 miljoen exemplaren, die tot 24 juni 2010 verkocht waren, plaats hoeven te vinden.
12 augustus 2010 - De Britse overheidsorganisatie OGC moet wellicht ITIL afstoten. De Britse toezichthouder OPSI (Office of Public Sector Information) ziet niet in waarom OGC ITIL moet beheren en ontwikkelen. Dat valt volgens OPSI buiten de publieke taak van OGC.
12 augustus 2010 - Een meerderheid van de controllers (71%) wil dat er een gedragscode voor de gehele beroepsgroep komt. Momenteel bestaat er een gedragscode voor registercontrollers, en voor RA controllers zijn er zelfs twee gedragscodes.
12 augustus 2010 - Het internationale accountings- en belastingadvieskantoor Ernst & Young houdt de events die het organiseert kritisch tegen het licht. Marie-Christine Vink, senior manager marketing & communications, constateert dat in de afgelopen twee jaar de accountability van events hoger op de agenda kwam te staan.
12 augustus 2010 - Athlon Car Lease kijkt ook naar de leaserijder en niet alleen naar de samenwerking met de werkgever. Volgens communicatiespecialist Karin van Tol en collega Judith Peters, coördinator communicatie, heeft Athlon Car Lease een duidelijke visie op duurzame mobiliteit ontwikkeld met behulp van de leaserijder en de werkgever.