22 november 2010 - Mannelijke en vrouwelijke consumenten baseren hun keuzes op uiteenlopende drijfveren. Dat blijkt uit de WaardenMonitor. Mannen baseren zich meestal op de waarden vrijheid, genieten en een eigen mening hebben, terwijl vrouwen zich meestal baseren op waarden als je veilig voelen en in jezelf geloven. Zowel mannelijke als vrouwelijke respondenten beschouwen ambitie, status, bezig zijn, grenzen opzoeken en doen en laten wat je wilt als typisch mannelijke waarden.
22 november 2010 - De overdaad aan verslaggevingregels maakt het accountancylandschap onnodig complex. Dit is een van de uitkomsten van een door het NIVRA en Nyenrode georganiseerde discussiebijeenkomst over een keur aan actuele onderwerpen in de accountancy.
22 november 2010 - Social media zijn goed voor je carrière, zo blijkt uit een onderzoek van vijf medewerkers van de universiteit van Maastricht. Zij wilden weten of je bij het vinden van een baan profijt hebt van online vrienden en concluderen dat hoe hoger het aantal contacten, hoe vaker je geattendeerd wordt op vacatures.
22 november 2010 - Vakcentrale FNV vindt dat werkgevers verplicht moeten worden om 55-plussers uit te nodigen voor een gesprek wanneer deze solliciteren op een functie. Op deze manier wil FNV de beperkte kansen voor ouderen op de arbeidsmarkt keren.
22 november 2010 - De interne beheersing en het operationeel risicomanagement zullen niet significant verbeteren wanneer ondernemingspensioenfondsen samengaan in een multiondernemerspensioenfonds. Dit stelt Olav Blijenberg, adviseur van menig pensioenfonds.
22 november 2010 - Hoewel bedrijven terughoudend zijn met het invoeren van klantsturing, zijn er voorbeelden te over waarin consequent toegepaste klantsturing succesvol blijkt. Klantsturing betekent dat klanten van bedrijven en instellingen zelf directe invloed hebben op onderdelen van de waardeketen. Dit kan zowel voor de onderneming als voor de klant waarde creëren.
22 november 2010 - Internetontwikkelingen zijn allerminst voorbij: de vraag naar connectiviteit word steeds groter en er komen steeds meer toepassingen. Aan het woord zijn Laurens Rosenthal en Con Zwinkels, oprichters van het in Haarlem gevestigde Ocom, het meest toonaangevende internetservicebedrijf van Europa.
22 november 2010 - Adviesbureau &samhoud heeft tijdens de European Business Awards de prijs gewonnen van 'Best European Employer Of The Year'. Het is het vierde jaar dat de European Business Awards werden uitgereikt onder meer dan 300 Europese topbedrijven.
22 november 2010 - Twynstra Gudde verwacht de komende jaren een flinke groei door te maken in Facility Management. De adviesgroep Facility Management heeft in 2010 al een veel beter dan verwacht resultaat gerealiseerd mede door de hoge vraag naar haar diensten. Zo staan onderwerpen als Het Nieuwe Werken, de regie-organisaties, outsourcing, contractmanagement, strategische allianties in de zorg en professionaliseren van de bedrijfsvoering volop in de belangstelling.
22 november 2010 - Het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) moet 25 miljoen euro bezuinigen. Dat zal niet kunnen zonder ontslagen, aldus vrijdag een woordvoerder van het UMCG.
22 november 2010 - Facilitair contactcenter SNT heeft in samenwerking met OSP Opleidingen een ‘serious game' ontwikkeld die situaties op de werkvloer nabootst. De webbased tool wordt ingezet als training en toetsinstrument, waarbij teamleiders op het contactcenter de doelgroep vormen.
22 november 2010 - Pensioenuitvoerder MN Services heeft belangrijke stappen gezet in het risicobeheer van zijn beleggingsbeleid. Nadat PMT en PME als grootste bestaande klanten in 2009 in de problemen waren gekomen door de val van Lehman eind 2008, moest MN Services ook zelf het roer omgooien.
19 november 2010 - De organisaties Kunstenaar&CO en Kunst & Zaken zijn met elkaar gefuseerd en dat leidt tot Cultuur-Ondernemen. De nieuwe naam wordt per 1 oktober 2010 gebruikt. De fusie wordt zichtbaar in de nieuwe huisstijl. In de afgelopen jaren hebben de organisaties al op diverse terreinen samengewerkt.