19 november 2010 - Een beleid voor maatschappelijk verantwoord ondernemen staat veelal haaks op de concurrentiepositie van een bedrijf. Daarom moet het bedrijfsleven een mentale omslag maken. Dit stelt Andrew Delios van de National University van Singapore. Volgens Delios stemmen de ervaringen uit de praktijk namelijk somber.
19 november 2010 - De ranglijst van machtigste zakenvrouwen die is samengesteld door de Britse zakenkrant Financial Times laat de opkomst van Aziatische economieën zien. Uit de top-10 komen vijf vrouwen uit Azië.
19 november 2010 - Mobiele telefoons en laptops bevatten kostbare metalen zoals goud, zilver en koper. Onder meer in Ghana verzamelen talloze kinderen zich bij schroothopen om de afgedankte apparatuur te ontleden. Uit 1.000 kilo mobieltjes kan ongeveer 150 gram goud, drie kilo zilver en 100 kilo koper worden gewonnen.
19 november 2010 - Gemeenten gaan in toenemende mate samenwerken op het gebied van inkoop. Gemeenten begrijpen heel goed dat door professioneel in te kopen en aan te besteden veel geld te besparen valt. Het zijn vooral de kleinere gemeenten die samenwerken om een bepaalde inkoopkracht te realiseren, gemeenten met een redelijke omvang regelen die zaken zelfstandig.
19 november 2010 - Op www.duurzaaminjewerk.nl is alle informatie te vinden op het gebied van vitaliteit, inzetbaarheid en werkvermogen van medewerkers. De website is gelanceerd tijdens een NEN-seminar op 27 oktober.
19 november 2010 - Een deel van de (petro)chemische bedrijven moet nog aanvullende veiligheidsmaatregelen nemen om de veiligheid van de medewerkers in de gebouwen vlakbij risicovolle installaties te garanderen.
19 november 2010 - Onbeleefdheid, denk aan emotioneel misbruik of brutaliteit, leidt tot meer fouten op de werkvloer. Het afkraken van falende werknemers zorgt er juist voor dat ze feedback negeren en juist meer fouten gaan maken.
19 november 2010 - Luchtvaart en economische groei of stagnatie hangen nauw met elkaar samen. Aan het woord is Sjoerd Post, de hoogste baas bij Shell Aviation. Volgens Post worden de raakvlakken tussen luchtvaart en de olie-industrie ook steeds groter door zaken als CO2-problematiek en de komst van biobrandstoffen.
19 november 2010 - Managers van bedrijven willen vaak een Duitse auto van de zaak. Dat blijkt uit onderzoek van Management Team. De merken Audi en BMW zijn veruit favoriet onder de managers. Bij de eerste `Zakenauto van het jaar`-verkiezing van Management Team bleek de BMW-5-serie als droomauto uit de bus te komen.
19 november 2010 - Vier ingrediënten zijn onmisbaar wil een organisatie een effectieve manier gebruik maken van een arbocatalogus. Een eerste ingrediënt wordt gevormd door de verschillende invloedsstijlen die gehanteerd kunnen worden. In de regel bestaan er twee typen invloedstijl: duwstijlen (overreden en stellen) en trekstijlen (overbruggen, inspireren en wegbewegen).
19 november 2010 - De schoonmaakbranche vertoont onvoldoende zelfbewustzijn. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van de werkgeversvereniging OSB, uitgevoerd door DUO Market Research uit Utrecht. Het onderzoek van DUO Market Research toont aan dat opdrachtgevers vaak een positiever beeld hebben van de schoonmaakbranche dan de schoonmaakbedrijven zelf denken.
19 november 2010 - Triodos Bank werkt als partner op het gebied van financiering al dertig jaar samen met de creatieve industrie. Volgens Eric Holterhues, bij Triodos verantwoordelijk voor de kunst- en cultuursector, gaat de verbondenheid van de bank met cultuur verder dan financiering alleen. Het gaat om cultureel ondernemerschap en dat moet gesteund worden, ook nu de overheid zich terugtrekt en corporate sponsoring afneemt.
19 november 2010 - Service wordt ervaren als belangrijkste factor van een positieve merkbeleving. Dat blijkt uit de Britse ranglijst `Customer Experience League` van marktonderzoeker Nunwood. Daarbij is menselijk contact niet eens nodig. Op de eerste en tweede plaats van de ranglijst staan online retailer Amazon en e-commerce bank First Direct. Amazon blijkt consequent te voldoen aan de verwachtingen van klanten en soms vindt levering zelfs eerder dan vastgelegd plaats. Ook First Direct biedt een uitstekende dienstverlening.
19 november 2010 - Het advies- en ingenieursbureau Tauw heeft goed gepresteerd in de eerste helft van 2010. Tauw weet de kwakkelende economie te lijf te gaan via projectbeheersing. Brigitte Hegeman, concern controller bij Tauw, verklaart dat eind 2008 de managementinformatie kritisch is bekeken. Elke twee weken wordt gekeken naar de opdrachten, de sectoren en de klanten.