29 januari 2002 -
Uit onderzoek van de Britse leugenspecialist Albert Vrij naar het lieggedrag van mensen blijkt dat iemand twee aperte leugens per dag vertelt, oftewel 14 per week, 700 per jaar en 50.000 in een heel mensenleven.
Dat schrijft Intermediair.
Circa 80% van de leugens is relatief onschuldig. Het betreft leugentjes om bestwil, sociale leugens of het verzwijgen van relevante informatie. Hoewel mannen en vrouwen even vaak liegen, doen ze dit op een verschillende manier.
Vrouwen liegen vaker filantropisch, om iemand te sparen, en voelen zich er sneller schuldig over. Mannen liegen vaker voor zichzelf, om indruk te maken, en zien het liegen meer als spel. Vrij ontdekte dat er zowel in de kroeg als in sollicatiegesprekken gelogen wordt. Sollicitanten scheppen over zichzelf op, geven hoog op van hun ambities en werkgeverstrouw, rekken hun ervaring op en verzinnen desnoods nog wat onschuldige feiten. Bovenaan de top-10 bij leugens op het werk scoort `ik stond in de file` het hoogst, gevolgd door `ik werk morgen thuis`.