zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
autonieuws
 

TT Circuit Assen wordt ook testcircuit voor autofabrikanten

 

5 december 2014 - Nederland zal in de nabije toekomst een grotere bijdrage gaan leveren aan autonome auto's. Het TT Circuit in Assen biedt zich als testlocatie aan voor merken wiens zelfrijdende modellen nog geen goedkeuring hebben voor de openbare weg.

Het TT Circuit in Assen opent binnenkort zijn deuren naast racende bolides ook voor autonome auto's. Verscheidene autofabrikanten kunnen op deze manier in een veilige, gecontroleerde omgeving hun nieuwe bolides testmeters laten afleggen.



Meten is weten
Wellicht komt het nieuws ietwat onaangekondigd, maar er is een logische verklaring waarom het TT Circuit is gekozen. Verdeeld over de gehele 4,5 kilometer lange baan ligt een netwerk van sensoren. Hiermee kunnen precieze metingen verricht worden. Cruciaal voor het verbeteren van een zelfrijdende auto, want er kan precies gemeten worden wat voor snelheid er gereden wordt. Maar ook of de auto niet te abrupt van snelheid of richting verandert.Wat eveneens een bijdrage levert is de samenwerking van het TT Circuit met het circuit van Catalunya, nabij Barcalona. Op het Spaanse circuit rijden onder meer Seat en Nissan al enige tijd testronden. Wie weet kunnen we binnenkort ook wel gecamoufleerde prototypes gaan spotten in Assen!Kijk voor meer autonieuws en rij-impressies op Kijk voor meer autonieuws en rij-impressies op www.autowereld.com.

 
 Doorsturen   Reageer

 

Laatste autonieuws

  Mercedes-AMG EQS 53 is een olifant. Maar wel een snelle olifant.
  Skoda voert druk op Volkswagen op met Enyaq iV Coupé
  Dit is de volledige elektrische Mercedes EQE! Denken we ...
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10