zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
autonieuws
 

Volkswagen Golf nu ook met vierwielaandrijving

 

28 januari 2013 - Al sinds 1986 levert Volkswagen de Golf met vierwielaandrijving, toen nog Syncro geheten. Sinds enkele generaties kennen we het vierwielsysteem als 4Motion, en de nieuwste, vijfde generatie daarvan is vanaf heden op de Golf 7 te verkrijgen.

Om de krachten over alle vier de wielen te verdelen maakt Volkswagen’s 4Motion gebruik van een Haldex-koppeling. Deze hydraulische, elektronisch gestuurde koppeling doet onder normale omstandigheden eigenlijk weinig tot niets. Pas zodra de voorwielen tractie of grip verliezen zorgt de Haldex-koppeling dat ook de achterwielen worden aangedreven. Het voornaamste voordeel van deze techniek is het besparen van brandstof. Tijdens normale, constante snelheden draaien de achterwielen immers gewoon mee met de primair aangedreven voorwielen. Om nog wat meer te besparen is het 4Motion-systeem weer wat lichter (1,4 kg) dan voorheen.



Alleen diesels
De nieuwe Volkswagen Golf 4Motion is verkrijgbaar in drie uitrustingniveaus (Trend-, Comfort- en Highline), enkel als 5-deurs en enkel in combinatie met twee diesels: de 105 pk sterke 1.6 TDI en de 2.0 liter TDI met 150 pk. Als gemiddeld verbruik wordt respectievelijk 4,5 en 4,7 l/100 km opgeven. De tweeliter dieselmotor is hiermee 0,8 l/100 km zuiniger dan zijn voorganger met 10 pk minder. Tot de standaarduitrusting van de Golf 4Motion-modellen behoort ook het elektronische gestuurde XDS-sperdifferentieel.Kijk voor meer autonieuws en rij-impressies op www.autowereld.com

 
 Doorsturen   Reageer

 

Laatste autonieuws

  Mercedes-AMG EQS 53 is een olifant. Maar wel een snelle olifant.
  Skoda voert druk op Volkswagen op met Enyaq iV Coupé
  Dit is de volledige elektrische Mercedes EQE! Denken we ...
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10