zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Punaise met uitsterven bedreigd

25 november 2009 - Ruim 100 jaar na de uitvinding van de punaise, verdwijnt deze uit de kantooromgeving. De verkoop is in de afgelopen drie jaar met gemiddeld twintig project per jaar gedaald. Dat constateert Quantore, die jaarlijks voor haar 535 leden voor ruim 150 miljoen euro inkoopt aan kantoorbenodigdheden.

De punaise is in het jaar 1903 uitgevonden en behalve in hout wordt het product het meest gebruikt in prikborden. Het whiteboard, waardoor prikborden langzaam werden vervangen, deed zo’n 40 jaar geleden haar intrede . 

Carbonpapier
Op dezelfde manier als dat de punaise aan het verdwijnen is, verdween het carbonpapier bij de introductie van de kopieermachine, zo’n 30 jaar geleden. Momenteel worden er slechts honderden velletjes per jaar verkocht. Hofmeester verwacht dat tipex ook nog op de lijst met bedreigde kantoorartikelen komt te staan. Paperclips en ordners bestaan ook al bijna 100 jaar en worden nog dagelijks met duizenden stuks verkocht. Ondanks de digitalisering van documenten en het cleandesk policy, drukken medewerkers nog massaal op de print knop. Quantore constateert dan ook geen afname in de bestellingen van deze kantoorbenodigdheden. 

Top vijf

De minst verkochte kantoorartikelen ten opzichte van 2008 zijn:
1. Punaise (-30 procent)
2. 3,5" diskette (-25 procent )
3. Overheadsheets (-twintig procent)
4. Correctievloeistof (-achttien procent)
5. Bureauonderlegger (-vijftien procent)

 
 Doorsturen   2 reacties   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Helft werknemers steelt van de baas
 Puntenslijpers en paperclips veroorzaken bedrijfsongevallen
 Webwinkels hebben het druk tijdens kantooruren
 Crisis wakkert archiveerdrift aan
 
 
reacties
 
Armand Jeffrey  |   | 
26-11-2009
 | 
17:02 uur
Dit is een veelzeggend gegeven. Want het impliceert dat er trends in kantooromgevingen effect sorteren waardoor oude gewenste technische middelen volledig van het toneel verdwijnen en er innovatieve vervangers voor in de plaats komen. Dit lijkt mij koren op de molens van Trend Watchers. Welke trends de komende jaren hun beslag zullen hebben in kantooromgevingen is mij nog niet geheel duidelijk. Weet iemand hier wat op te melden?
Sony Ericsson Xperia X10  |   | 
14-05-2010
 | 
11:40 uur
Dat zou eens tijd worden! Al dat overbodige papiergebruik op kantoren is ronduit stuitend. Alles wordt in zesvoud uitgedraaid en er worden statistieken aan de muur geprikt die ook prima op een scherm kunnen.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures