25 maart 2009 - Transport & Offshore Services (TOS) bemiddelt in offshore personeel. TOS heeft vestigingen in Rotterdam, Vlissingen, Gdynia (Polen), Decin (Tsjechië) en sinds kort ook in Odessa in Oekraïne. Bovendien wordt er samengewerkt met Maleisië, Indonesië en de Filippijnen op gebied van personeelswerving. TOS heeft een bestand van 5.000 werknemers, waarvan er zo`n 600 aan de slag zijn. Mensen werken in de zeevaart, offshore, binnenvaart, baggersector en aan de wal.
25 maart 2009 - Werknemers op de fiets krijgen kost bedrijven veel moeite. Dat komt vooral doordat werkgevers het fietsen naar het werk nog niet voldoende stimuleren. Volgens Ingrid Hendriksen van TNO, die onderzoek deed naar het fietsen door werknemers, hebben werkgevers behoefte aan harde cijfers om het fietsen naar het werk te stimuleren.
25 maart 2009 - Via product lifecycle management (plm) kunnen ondernemingen hun efficiëntie verhogen en de weg tussen idee en product verkorten. De bestedingen aan plm-pakketten blijven toenemen. Volgens Ken Amann, verbonden aan marktonderzoeker Cimdata, begint het bedrijfsmanagement te ontdekken welke waarde de door plm gegenereerde data heeft voor de bedrijfsvoering. Via plm is het mogelijk om investeringen en risico`s te onderbouwen met cijfers.
25 maart 2009 - Volgens een consumentenpanel levert Kruidvat de Folder van het Jaar. Het onderzoek werd uitgevoerd door Q&A Research & Consultancy in opdracht van Netwerk VSP. De 4.400 panelleden werden gerekruteerd via de site foldervandeweek.nl. De respondenten spraken zich uit over in totaal 90 folders. Bijna 90% van het panel heeft wekelijks folders ontvangen en deze ook gelezen.
24 maart 2009 - Een interne auditor moet een sterke persoonlijkheid hebben, aldus Thijs Smit, chief auditor van SNS Reaal. Smit, die tot vorig jaar voorzitter was van de in 1997 opgerichte Nederlandse branche van het Institute of Internal Auditors, maakt zich hard voor een verdere profilering van het relatief jonge metier van de interne accountant.
24 maart 2009 - FNV Formaat organiseert cursussen voor corporatiemedewerkers. Daarbij worden ze getraind in het evalueren van hun loopbaan, waardoor ze betere functionerings- en beoordelingsgesprekken kunnen voeren. Het effectieve functioneringsgesprek, zoals de cursus heet, wordt gesubsidieerd door het Fonds Leren en Ontwikkelen Wooncorporaties.
24 maart 2009 - De beschikbare budgetten voor de salarisverhogingen zijn in Nederland teruggebracht tot 2%. Afgelopen najaar, net voor de economische crisis, was nog sprake van een gemiddeld salarisbudget van 3,8%, zo blijkt uit onderzoek van Towers Perrin. Het onderzoek is gehouden onder 3.800 bedrijven in ruim 70 landen.
24 maart 2009 - De Nederlandsche Bank houdt toezicht maar kan geen garanties bieden. Dat zegt DNB-president Nout Wellink in een interview in Vrij Nederland. Wellink reageert daarmee op de kritiek dat DNB als toezichthouder gefaald zou hebben in de crisis van dit moment. Volgens Wellink is een crisis vaak onvermijdelijk, hoe goed het toezicht ook is.
24 maart 2009 - Een groot aantal werknemers, ook leidinggevenden, krijgt dit jaar te maken met een bevriezing van het salaris. Dat komt naar voren uit een onderzoek van internationaal dienstverlener Towers Perrin onder middelgrote en grote, vaal beursgenoteerde, ondernemingen.
24 maart 2009 - De ondernemingsraad van ING wil dat bestuursvoorzitter Jan Hommen komt met een `stormvaste koers` over de bonussen en de strategie. Hommen wil enerzijds dat topmanagers hun 300 miljoen euro aan bonussen weer inleveren, en wellicht de dertiende maand intrekken, anderzijds steunt hij wel het aandelenpakket van topman Patrick Flynn.
24 maart 2009 - Guerilla marketing is bij uitstek geschikt voor marketingcampagnes in een recessie. Het is vaak goedkoop en de effecten kunnen groots zijn. Guerilla marketing is een grassroots activiteit, die consumenten verrast en zo de aandacht op een merk vestigt. Het kan gaan om op precieze doelgroepen gerichte promotions, om productdemonstraties, blogs of websites, columns in kranten of tijdschriften, strategische samenwerkingsverbanden of cross-promotion.
24 maart 2009 - De betrokkenheid van klanten bij een organisatie kan een aanzienlijke bijdrage leveren aan de financiële resultaten. Het Amerikaanse bedrijf Allegiance, dat software maakt waarmee de betrokkenheid van zowel klanten als werknemers te meten is, stelt dat betrokkenheid geen vage, onmeetbare parameter is, maar via een benchmark beoordeeld kan worden. Ook kan de benchmark dienen om doelgroepen te onderscheiden op basis van hun betrokkenheid en om de betrokkenheid te vergroten.
24 maart 2009 - Hoewel Japan in een ernstige recessie verkeert, blijft het de coolste plek op aarde. Japan heeft een zwak voor noviteiten, waardoor het voorop loopt met allerlei trends. Waar de Londense jeugd modern oogt in giletjes van namaakbont en skinny jeans, zien jongeren die in het hippe district Harajuku in Tokyo flaneren, eruit of ze in het donker kleren uit de verkleedkist aangetrokken hebben. Je ziet er schotse ruiten, de geisha-look, samurai`s, gothic lolita`s, techno Shirley Temple`s en martial arts, in alle denkbare combinaties.
24 maart 2009 - De totale online consumentenbestedingen zijn in 2008 uitgekomen op 4,85 miljard euro. Dat is een groei van 24% ten opzichte van 2007. Dat blijkt uit de Thuiswinkel Markt Monitor 2008-2 van Blauw Research. Bij het onderzoek onder 2.000 consumenten werd nauw samengewerkt met de ruim 1.000 leden van belangenvereniging Thuiswinkel.org.